Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Szerintetek milyen a versem?

Szerintetek milyen a versem?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Én igazából vicces dolgokat szeretek írni, de néhányan azt mondták, hogy meg kéne próbálkoznom kicsit "komolyabb" versekkel is. Szerintetek?


(Nincs még címe)


Lehullt a hó, de mi haszna,

reggel orra esek rajta,

fázik minden kóbor macska,

szánkózni meg ki akar ma.


Fűtött házban, filmet nézve,

kitekint a hóesésbe,

nagy, esernyős overálok,

csúszkálnak pocsolyákon.


Egy kisgyermek körbenézve,

sikló kocsik tömegébe,

kiskabátja már átázik,

kicsi szíve nagyon fázik.


De a hó hull, engedetlen

nem segít az embereken,

de elfedi tán a hibát,

mit teremtett ez a világ.



2014. jan. 27. 12:26
 1/7 anonim válasza:

Nem vagyok szakértő és a versekhez se értek, de nekem nagyon tetszett :)

Ügyes vagy.

2014. jan. 27. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező! Kérlek ne vedd túl magadra! A vers egész jó de a rímek erőltetettek! néhány helyen nem megfelelő a mondat:

De a hó hull, engedetlen. Szerintem jobb lenne az, hogy De hull a hó, engedetlen.


Ragrímek: Egész 3.-ik versszakban. ve,be,ik,ik..

Sok sikert! Jó lesz ez!

2014. jan. 27. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
utolsó 2 sor nagyon telitalálat! :)
2014. jan. 30. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nem nagyon szeretem a verseket, de ez tényleg elnyerte tetszésemet. Esetleg még annyit, hogy a rímekre vigyázz, hogy ne legyenek túl erőltetve. Az utolsó két sor nagyon tetszett.
2014. febr. 6. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Klassz vers. Igen, a rímekkel vigyázni kell, kerüld a ragrímeket. (Tapasztalatból tudom, hogy ebbe a hibába szinte mindenki beleesik az elején. Próbáld kinőni.)

Mindenképpen arról írj, amiről te szeretnél. A versnek a te érzéseidről, a gondolataidról kell szólnia, nem arról, amit mások akarnak hallani tőled. Ha éppen komolyabb témák járnak az eszedben, akkor írj azokról: ha vicces kedvedben vagy, írj vicceset. Lehet, hogy nem te leszel a következő Petőfi, de nem éri meg másokhoz hangolni a verseidet. Annak mindenképpen erőltetett vers lesz az eredménye.

Sok sikert!

2014. febr. 15. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Bogi214 válasza:
Nagyon jó lett!Lehet hogy nem Petőfi leszel hanem Arany János!:-)
2014. febr. 19. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nekem személy szerint nagyon tetszik,főleg az utolsó két sor,de tényleg vigyázz a rímekkel,hogy ne legyenek erőltetettek. Ezen kívül szerintem tökéletes :)
2014. febr. 22. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!