Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Regényecském nyitó oldala,...

Sándorjános kérdése:

Regényecském nyitó oldala, szerintetek milyen (17 éves korom végén kezdtem ezt írni)?

Figyelt kérdés

A sztori dipólusokra épül. A világ, amit ábrázol ellentéte a milyénknek. A sötétség a nyugalom, a fény ingerültté tesz, cselekvés ideje az éjszaka, nappal alszanak, a tér szűkös, a jó rossz, a földalatti lét természetes és a földfeletti különös stb... Alapból groteszkre vettem az ötletet olyan humorral, mint a Dán filmekben, tehát valami fura, félelmetes és szelid, humoros. A főhős az antivilág törzsgyökeres tagja. Egy szilárd erkölcsű verőlegény. Ám fordulat következik be és a világuknak vesznie kell. Az új bandavezér eltökélte, hogy meghonosítja a fenti erkölcsöt és kultúrát erőszakkal, zsarolással, minden erkölcstelen módszerrel. Egyszerre sátán és angyal. Tevékenységei felsértik főszereplőnk szilárdságát. Megalázza az új rendszer, de az öngyilkosságnál és bosszúnál jobb kiutat talál.


1. - Gondolattól a cselekvésig:


Izzó lámpák hevében sétált Kakas a Halszem utca nevezetű csatornában. A csatorna hófehér falában „jótékonyak” osztottak pénzt. Kakas egy gúnyos mosolyt eresztett a sok szerencsétlenre. Mindent megkaphat pénz nélkül is. Ereje teljében és felette csak egy istenség legelteti óvó szemét; Szergej. Teljes koncentrációját a maradék százötven lépésre irányította, amit már annyiszor megtett hazafelé.

Eltelhetett már reggel hat is, mikor hazatért. Ilyenkor már senki nem jár a folyosók végtelen rendszerében, mert nappal bújnak elő a barbárok. Ők mindig többen haladtak együtt. Nevetve portyáztak, egymást sose játszották ki, verték össze (pláne nem itt, a különbek földjén, mintha csak különcködnének, és nem éreznék nehezét több felmenőnyi idő íratlan szabálynak, ami ösztöneik mélyén kényszerít minden porcikát). A célért való küzdés gyökerét nem egymás fizikális eltiprásában, karizmuk erejében keresték, hanem közvetett módon, a pénzek hatalmánál fogva. Egy úgy nevezett magasabb értékrend miatt tartották félelemben alsóföld lakóit - amióta létezik alsóföld, mint fogalom -. Mégpedig azzal, hogy erre őket törvény kötelezi… meg, hogy nem lehet csatornában lakni. Mondjuk… mégis csak lehet. Ez egy szűkös, tiszta világ. Minden értelemben.

Kakas levette rikító zöld kabátját. Beért a mellékszobába, ami a ház közepén terült el és benne központosult minden. A gömbölyű szobában egy barbároktól lopott rács terült el, amin lehetett barangolni. Minden hófehér, tiszta, és semmi, tiszta-semmi. Volt egy rózsaszín tapétás bevágás a földbe, azt használta raktárnak zugában. Halomnyi ruha, hogy legyen lom is, üthető fal, hogy legyen fájdalom is, fényes képű doboz is, hogy legyen zaj és legyen mit nézni, meg egy jelentéktelen szoba valami csőnek, hogy legyen mibe üríteni. Az nem érdekelte hová vezet.

Amikor felért a szoba tetejébe lenyitotta a pincén (neki padláson) csüngő zsilipet. És leugrott belőle Anett. Aki úgy várta már ezt a pillanatot, hosszú, beméretlen idők óta. Hiszen napi egyszeri a szabadulása, mint a fegyenceknek ez, igen rövid idő, amíg reggelre újra rab lesz és kezdődik elölről. Ő egy szőke hajú szeplős teremtés volt, nagyjából négy évvel idősebb lehetett Kakasnál. Eleinte erőteljes, majd lassan belenyugvó, csökevényes atrocitások után megszokta az új időt, hogy nincs, és a gyötrelmet, hogy itt van. Az órák összesűrűsödtek fejében, csak a helyszínben változott meg az idő hossza. Megtanulta, hogy ami idelenn tízpercnyi? idő, az fenn egy óra? Akár. Voltak viszont dolgok, amikhez nem tudott még hozzászokni.

- Készítettem vacsorát. – Mondta.

Kakas megragadta a fejét oly felindultan, hogy majd összeroppantotta azt.

- Megmondtam, hogy szeretném én elkészíteni a vacsorámat. – Mondta dünnyögve, és azzal elszállt a harag. ...... stb.



2014. febr. 5. 22:04
 1/5 A kérdező kommentje:

folytatás: (Megváltásnak hívják az alsóföldi szlengben, amikor megbuktatják a jelenlegi vezetőt és új kerül a helyére. Jelenleg Szergej az a sztoriban.)


Az ételeket mindenki folyamatos melegítés alatt tartotta (ki fával, ami ritkaság számba ment, ki fentről elvezetett áramos melegítéssel), mert ezzel nem fertőződhettek el, pusztán gyorsabban fonnyadtak, erjedtek azok. Ma este egy jókora szivacsos sütemény volt a menü. Egy-egy székre ültek, ami felett rendszerint kartondoboz volt, ebből vették ki a forró ragacsos süteményt.

- Nem volt izgalmas a napod, mi? – Kérdezte Kakas. – Mármint ott fenn a pincében. Erre csak azért van szükség. Te se szökj meg, más se vigyen el. – Nyalogatta végig az ujjait a rácsurgott, tortabevonótól, amit ők csokoládénak hívtak.

- Izgalmas volt. Képzeld megint megjelent Doktor M álmomban. – Kis szünetet tartott aztán folytatta. - Azt mondta látni akar téged. – Kakas felnézett és tudta közel a megváltás. Doktor M egy másik csoport vezetője Szergej mellett.

Kakas egyre izgatottabbá vált az új rendfenntartó erő vezetője miatt. Akármikor szóba került, rögtön elállt a szava, valamilyen sápadtság kerülgette hegyes arcát, ami mély figyelemmel párosult. Szergej néhány csatlósa még mindig félelmet jelentett számukra, de minden megváltás ilyen. Jön egy újabb vezető, és új szabályok vannak, új társak és ellenfelek. Az átállás addig biztonságos, amíg a jelenlegi rendfenntartó nem tud róla. Mert, ha kideríti, akkor megkezdődik az öldöklés, és az egész megváltásból semmi sem lesz. Doktor M veszélyes volt. Az, hogy megjelenjen a színe előtt, az maga lett volna az öngyilkosság.

Lövések dörrentek fel. Kakas gondolatmenete megszakadt. Épp az ő ajtója előtt lőttek le valakit. Az elkövetők még lövöldöztek párat, majd tovább botorkáltak részegen. Kis fontolgatás után megszólalt:

- Nem megyek el…

- De ha nem mész, holnap lehet lelőnek. Csak mondom…

- Azt hiszed érdekel? Ez a te passzívságod megőrjít. Ha olyan fejjel gondolkodnék, mint a barbárok, már régen megöltem volna magam, minthogy ilyen gyönyörű balhékban vegyek részt, mint ami most jön nemsoká. Legalább örülök, hogy szabad vagyok és… -

Elállt a szava. A lámpa pislákolni kezdett. Anett éppen gondolkodott egy kicsit azon a pozitív erkölcsön, aminek párja Kakas megrögzött hívője, bár önmaga sosem volt azon a nézőponton, hogy megpróbáljon kicsit is beilleszkedni. Barbár volt, annak is a keresztény, eszme hű fajtájából, mégis volt benne valami.

2014. febr. 5. 22:11
 2/5 anonim ***** válasza:
Beleolvastam a kezdés első pár sorában, ez még külön van, de itt egyelőre ebbe kötnék bele: "milyénknek" -- ez mi ellipszilonnal?:) Amúgy tetszik, ahogy írsz.
2014. febr. 5. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
*sorába
2014. febr. 5. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Igen. Nekem is szemet szúrt, mikor kiírás után olvastam :s

Köszi!

2014. febr. 5. 23:05
 5/5 anonim ***** válasza:
Most nem volt türelmem, csak beleolvasni, de nem rossz a stílusod. Van pár helyesírási, stilisztikai hiba, de ezeket gondolom megtanulod nem elkövetni, ha folytatod az írást. (Mondatkezdés "És"-sel, hát, ez az egyik nagyon szembántó pl.)
2014. febr. 6. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!