Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Tetszik a regényem kezdődése,...

Tetszik a regényem kezdődése, folytatnád az olvasását?

Figyelt kérdés

Május 3. Besztercebánya … Tegnap este érkeztem meg Kolozsvárról , ebbe a gyönyörű kis városkába , Szlovákia közepébe . Teljesen másmilyen az élet itt mint az én hazámban . Nincsen hatalmas tömeg az utcákon , nincsenek forgalmi dugók ,s csodálatosan jó a levegő , s ami a leginkább imponál az az itteni népek nyugodtsága , kedvessége … Beszterce főterén egy óratorony áll az 1800-as évekből maradt ez a város lakosaira , bárki elhalad mellette azt magával ragadja szépsége, állítom hogy minden olyan ember aki először látja meg életében az bámulni fogja hosszú ideig és még másnap is emlékezni fog rá ... Ahogy megfigyeltem Kolozsváron s más Erdélyi városokban amelyeken áthaladtam , itt is egy katolikus templom áll a városka főterén … macskaköves utak s szépen gondozott virágágyások . Barátommal Turócz Elekkel találkoztam itt . Meghívott engem országába , Magyarországra . A meghívást örömmel fogadtam el hiszen New York-ban úgysem várt rám már senki .

Anyám temetése után utaztam el Romániába szerelmem után aki egy évvel ezelőtt költözött vissza hazájába miután egy igen jó cégnél jól fizető állást kapott Kolozsváron . A kapcsolatot telefonon tartottuk ez idő alatt . Nehéz időszak volt az én részemről de mint megtudtam tegnap , neki egyáltalán nem volt nehéz … sőt felettébb jól érezte magát . Megadta lakcímét míg mielőtt ide jött volna . Engem anyámon kívül semmi sem kötött már New York-hoz . Gondoznom ápolnom kellett betegsége miatt ezért nem tudtam szerelmemmel jönni akkor . Mint mondottam Tegnap hagytam el Kolozsvárt (Óh Istenem mily szörnyű emlékeket ébreszt bennem ez a város ) . Megakartam lepni Iulianat s ezért nem is szóltam neki utazásomról . Felkerestem azt a címet amit megadott … magamtól biztosan nem találtam volna oda de egy angolul jól beszélő taxi sofőr megértette mit akarok így eljutottam Iuliana házához …

Hosszadalmas kopogás s csengetésre sem nyitott ajtót . Megfogtam az ajtó kilincset , s nyitva találtam a házat . Gyomorforgató szag áramlott ki a házból … bajt sejtettem ezért berohantam a házba . A Szag mint láttam a mosatlan ruhákból , edényekből a le nem húzott wc-ből emberi izzadság és a szellőztetés hiányából fakadt . Iulianára hálószobájában találtam rá … Pucéran feküdt két szinté meztelen férfi között . A padlón a különböző sörös boros üvegeken kívül egy másik pucér nő feküdt ( nagyon fiatalnak látszott) … Kimentem a házból és újból taxit fogtam , még aznap elhagytam Kolozsvárt s Romániát , akkor este határoztam el hogy régi egyetemista társamhoz Turócz Elekhez látogatok Besztercebányára .


2014. febr. 6. 18:02
 1/4 anonim válasza:
Kusza összevisszaság az egész. Nem fogalmazol tisztán. Nem tudom, mi lesz a történetből, de eddig egyáltalán nem keltette fel az érdeklődésemet. Sajnálom.
2014. febr. 6. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Hali! Szerintem írd!
2014. febr. 6. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Picit valóban összevissza, főleg mert nem tagolsz rendesen. Kicsit egyértelműbbé kellene tenni a jelen és a visszaemlékezés közötti határt. Túl sokat használod a ...-ot, túl keveset a vesszőt.

A stílusod azért nem reménytelen, én adnék neki annyi esélyt, hogy továbbolvasom, de mint mondtam, mondat- és szövegtagolás terén bőven lenne mit javítanod, mert ezek a hibák nagyon zavaróak olvasáskor, értelmezésben.

2014. febr. 7. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

nekem a stílusoddal van bajom. kissé mesterkélt, és a "s" az "és" helyett kissé talán túlszofisztikált, legalábbis nekem. a másik, hogy én először azon gondolkodtam, milyen korban is játszódhat ez a történet, ugyanis, nem mai nyelvezetű, gondolok itt arra, hogy "hazámban" - a legtöbben inkább csak annyit mondanának, hogy otthon nem ilyen, vagy ahol laknak másmilyen, illetve a "Meghívott engem országába, Magyarországra" általában az emberek magukhoz hívják egymást, nem pedig az országukba, hiszen oda nem kell külön meghívás. És néhány helyen központozási hibák vannak, néhol pedig hiányzik a névelő pl. szintén a meghívásos mondatban.

A történet izgalmasan kezdődött, van benne erő is, de mielőtt akárhol publikálod, szerintem küld el egy bétához, ő majd segít a hibák megtalálásában/kiiktatásában.

2014. febr. 8. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!