Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Mikor és hol játszódik,...

Mikor és hol játszódik, játszódhat Móricz Zsigmond Árvácska című regénye?

Figyelt kérdés

"Azt mondja a főszolgabíró, nem kell abbahagyni, hanem szakemberekkel intézzem el.

Nincsenek már, főszolgabíró úr, szakemberek, magam vagyok utolsó szakképzett takács a

községben, van itt, még kettő, aki nem szakember, most kezdte, nem kívánhatják, hogy én

azoktól tanuljak. Azt mondja, van még öreg takácsmester Abonyban. No, ismerem én azt az

abonyit, jönnek énhozzám abonyiak sokszor, és mondják, hogy a jó anyagot nem adják az ő

takácsuknak elrontani. Most én ahhoz menjek inasnak?"


Szóval itt ugye a szolnok megyei Abony van megemlítve, biztos az Alföldön történnek az események, le van írva ez is, de szerintem kizárható a Hajdúság vagy a Nyírség ,plusz amikor a regény végén vízért küldik árvácskát, azt mondják, hogy a Kecskemét felé vezető Andrássy úton menjen.

Azonban konkrétan se Dudáséknál, se Szennyeséknél, se Verőéknél nincs falunév megemlítve, ez az írói általánosítás eszköze? Én személy szerint Szeged-Szolnok-Kecskemét háromszögben lévő falvakra tippelnék.

Ami az időt illeti, biztos az első vh után vagyunk, de pontosan mikor?

csendőrség van említve, tehát az 1920as 30as évek?



2014. febr. 12. 01:44
 1/3 anonim ***** válasza:
72%
Móricz Árvácska alakját a nevelt lányáról mintázta. Őt az utcán találta meg az író lánya , és vitte haza. Nevelőszüleitől szökött meg , és nagyjából a regény az ő életét meséli el.
2014. febr. 13. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A filmben amikor meghal az öreg és temetik, a sírjára 1930 van írva.
2021. szept. 19. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Lajosmizsén történt meg a dolog a Geréby kúria közelében . Persze akkor meg nem állt ott semmi !
jan. 15. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!