Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » A Tűz és Jég dala. Nem értem...

A Tűz és Jég dala. Nem értem Varyst. Mi a logika ebben a cselekedetében?

Figyelt kérdés
SPOILER Miért szorgalmazta ő is még az első részben (és tett is a dolog érdekében), hogy Daenerys Targaryennek meg kell halnia, ha ő (is) - gyanítom én - már rég Aegon Targaryen trónra ültetésére várt. Nem látom ebben a logikát, hogy van két Targaryen, de nekem csak az egyik jó, a másikat megölöm. Tehát milyen logika van ebben? Biztos lett volna olyan ravasz, hogy Robert királynak azt mondja, hogy küldött rá bérgyilkost, pedig nem.
2014. febr. 13. 18:16
 1/6 anonim ***** válasza:
Hát igen. Varys azt mondta,h a birodalom érdekében cselekszik és sztem birodalom alatt a Targaryenek birodalmára gondol. Sztem simán megtehette,h azt mondja bérgyilkost küld Dannyre, de nem tette meg. De az is lehetséges,h ezzel is Robert oldalán akart állni,h Ned és Selmy egyedül maradjanak akik ellenzik a dolgot és így is jobban összetudta ugrasztani Robertet és Nedet, mert elvégre ha egy Targaryent akar trónra ültetni, akk mindkettőtől megkell szabadulnia. Plusz Barristan Selmy mentette meg Dannyt a bérgyilkostól, és Selmy Belwasszal érkezett, aki Illyrio tulajdonában állt, aki Varys barátja... :D Szal ha Varys ténylegesen felbérelt egy bérgyilkost, akk simán felvehette Selmyvel a kapcsolatot mielőtt az elhagyta a kontinenst és megkérhette h vigyázzon Dannyre.
2014. febr. 13. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Dany csak a sárkányok miatt értékes nekik.
2014. febr. 14. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
első! köszi a választ, de én arra a bárgyilkosra gondolok, aki mérgezett bort akart neki adni. akkor Selmy még Királyvárban volt. Bár még azt is el tudom képzelni, hogy abban az üzenetben, amit Jorah kapott, ha kapott, informálja Varys, hogy veszélyben van Dany.
2014. febr. 23. 10:49
 4/6 anonim ***** válasza:
Ja igen, a boros kiment a fejemből. De sztem is előfordulhat,h elmondta Varys Jorahnak a merényletet, mivel így Jorah mégjobban Danny bizalmába férkőzhetett. Sztem idővel majd kiderül, ha vmi ilyesmi történt.
2014. febr. 23. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 a0511 ***** válasza:

Szerintem Varys egyszerre több vasat tart a tűzbe.


Viserys és Dany nem tudtak a csecsemőként kicsempészett Aegonról (már ha tényleg ő az, amit erősen kétlek). Ha az "Ifjú Griff" valóban Rhaegar fia, akkor neki megalapozottabb a trónigénye mint Viserysnek vagy Daenerysnek valaha is volt. Mindig a legidősebb fiú legidősebb fia örökli a koronát: Aerys -> Rhaegar -> Aegon. Egyértelműnek tűnik, hogy Varys és Illyrio őt akarja látni Westeros királyaként. Ő az igazi "adu ász".


Viserys és Dany csak figyelemelterelés volt. Látványos szertartás közepette adták hozzá a lányt Khal Drogóhoz. Akkor még nem sejthették, hogy a sárkánytojások valaha is kikelnek, ahogy azt sem Danyből milyen erős vezető válik majd (emlékezzetek, amikor elválnak Illyriótól még csak egy félénk kislány). Viserysnek sereget ígértek, de pontosan tudták, hogy nem fogja megkapni. Az egész csak azt szolgálta, hogy Királyvárban ez kösse le Robert és a tanács figyelmét és Aegon továbbra is rejtve maradhasson Királyvár szeme elől (így a meglepetés erejével térhet majd vissza Westerosra).

2014. ápr. 16. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
köszi a választ :) elgondolkodtatott :)
2014. ápr. 17. 21:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!