Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Ki a kedvenc főhősöd és...

Ki a kedvenc főhősöd és melyik könyvből? Mi az, ami megfogodott benne? Mitől idegesítő vagy unalmas egy hős?

Figyelt kérdés
2014. febr. 22. 11:39
 1/4 A kérdező kommentje:
Esetleg van olyan mellékszereplő aki főhősnek jó lenne?
2014. febr. 22. 11:41
 2/4 anonim ***** válasza:

Én ezzel úgy vagyok, hogy az embereket (és a jól megalkotott karaktereket) nem lehet olyan egyszerűen megítélni vagy beskatulyázni. Lehet például valaki egy unszimpatikus karakter, de nyilván megvan az oka hogy miért lett ilyen. Az is előfordulhat hogy egy szereplő az elején még nagyon rokonszenves és csak később mutatja meg a foga fehérjét - vagy épp fordítva (karakterfejlődés).

Amit általában fontosnak tartok egy könyv főhősében az az elvekhez való hűség a viszontagságok, elkövetett hibák ellenére is. Nem jó ha egy karakter túl tökéletes (mindig magabiztos, hibái nincsenek/nem ismeri be és sokat képzel magáról...), de az sem túl eredeti ha naiv, nem tanul a saját hibáiból (nem fejlődik a karaktere) és állandóan mások segítségére szorul.

Kedvenc főhősöm nincsen, mert nem tudnék dönteni a sok közül, de íme egypár:

Percy Jackson - Percy Jackson és az Olimposziak sorozat

Harry Potter - na vajon melyik könyvből :D

Lorieni krónikák sorozat (Pittacus Lore) - szinte mindegyik hős

Katy Schwarz - Obszidián

Katniss Everdeen és Peeta Mellark - Éhezők viadala

Mia Price - Struck villámtól sújtva

Penryn - Angelfall


És akiket nem sikerült megszeretnem:

Clary Fray - Csontváros sorozat

Nina Gray - Az őrző (Jamie McGuire)

Kelsey Hayes, Kishan - A tigris átka sorozat


Lenne több is, csak most ennyi jutott eszembe :)

2014. febr. 22. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Augustus a Csillagjainkban a Hibából - Tetszik a picit elvontsága, hogy betegsége ellenére is pozitív. Magában a könyvben az fogott meg, hogy nem gyönyörű dologként írja le a halált, mert nem az. Valamint tetszik, ahogy nem hagyja, hogy Hazel eltolja magától csak azért, mert fél, hogy elveszti.


A Trónok harcából aki a sorozatban nem, de a könyvben nagyon megfogott az Jon Snow. A sorozatban is bírtam, de a könyv, mivel egy-egy szereplő szempontjából vannak a különböző fejezetek, sokkal jobban átadja az érzéseit.


Mellékszereplő akit szívesen látnék főszereplőként talán Lord Varys, szintén a Trónok harcából. Nem ebben a történetben látnám szívesen főszereplőként, de elolvasnék róla egy novellát például.

2014. febr. 22. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Ó, a kedvenc alatt nem feltétlen a jófiúkat értettem, inkább az érdekes karaktereket. Ez lehet mondjuk sorozatgyilkos vagy egy valós személyként kiállhatatlan figura is.


Egyet értek az elsővel, Clary Fray engem se fogott meg, a történetet Simon, Isabelle, Jace beszólásai, és úgy általában a mellékszereplők viszik.

2014. febr. 22. 20:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!