Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Szerintetek ki a 10 leggonosza...

Szerintetek ki a 10 leggonoszabb szereplő a Tűz és Jég Dalában, és miért?

Figyelt kérdés

2014. febr. 25. 20:33
 1/10 anonim ***** válasza:
77%

1. Joffrey Baratheon - ott a tojás a fenekén, de kenyetlenebb mint egy felnőtt, és senki nem neveli meg


2. Aerys II Targaryen - bolond is, beteg is, hatalma is van szétvágni mindenkit


3. Viserys Targaryen - az apjától annyival jobb, hogy nincs hatalma (ez mondjuk csak aljassá teszi)


4. Gregor Clegane - pl amit szegény Sanyival csinált még kölyökként...meg csecsemőket vágott falhoz


5. Ramsay Snow - nagyon nem szerettem Theon-t, de akkor is


6. Theon Greyjoy - áruló, és még bénán is csinálja


7.Petyr Baelish - amit Sansával tesz, az nagyon gáz


8. Walder Frey - greinctelen, szemét alak, ahogy a nőit tartja...


9. Lysa Arryn - beteg, paranoid és borzalmas anya


10. Cersei Lannister - vinnyog meg szervezkedik, de nagyon moscskos módon

2014. febr. 25. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
57%

1. Ramsay Snow/Bolton

Szerintem ez egyértelmű. Egy szadista, pszichopata, sorozatgyilkos, elmebeteg. A saját testvérét is megölte, hogy hatalomhoz jusson. Undorító, ahogyan az emberekkel bánik.


2. Joffrey Baratheon

Nagyon hasonlít Ramsayre, bár neki szerencsére nincs akkora mozgástere a magas pozíciója miatt. Ill. a rokonság is szigorúan fogja. De ugyanaz a szint, mint Ramsay.


3. Gregor Cleagane alias a Hegy (...és kompániája)

Ezt sem hiszen, hogy nagyon kéne kommentálni. Erőszaktevő, csonkító, kínzó, gyerekgyilkos, empátia teljes hiánya. 0% emberség.


4. Roose Bolton

Rideg számító, áruló, szintén nem veti meg az erőszakot, ha az érdekei úgy kívánják. Okosabb és jobb az önuralma, mint az előző háromnak, de na...


5. Euron Greyjoy

Kinyíratja a saját testvérét, megöl mindenkit, akinek más véleménye van, rablógyilkos, gonosz "ajándékok".


6. Cersei Lannister

Súlyos elmebaj, szociopata beütés. Már kislánykényt gyilkolgatta a társalkodónőit. Nevelési módszerei kegyetlenek, a "játék" stílusa szintén. Bárkit eltipor, akire ráunt vagy meggyűlölt...és még egy utolsót rúg abba is, akire elvileg felnézett. (Lásd, amikor hagyta elnevezni Tywinről a hajót. Bár igaz, az ő részéről is volt konfliktus az apa felé.)


7. öreg Walder Frey (és családja nagy része)

Beképzelt mészárosok bagázsa, mellette szintén árulók és hazugok. A politikájukról nem lehet a jó ízlés határain belül nyilatkozni. A legbosszantóbb, ahogyan pöffeszkednek az északiak otthonaiban.


8. Tywin Lannister

Hát...mi újat lehetne még írni? Jó, az hogy pszichopata, még önmagában nem negatív. Viszont apaként borzasztó, a gyerekeihez való hozzáállás miatt. Tárgyként tekint mindenkire, igazi véreskezű diktátor, ja és "álszent".


9. Kisujj

Tywin 2.0


10. Varys

Annyira a saját békéjét akarja, hogy már azt is lemossa a színről, aki el tudna hozna...igaz kicsit másmilyen békességet. Nem riad vissza az eszközöktől, megrögzött fanatikus, káoszgyáros, közben sz*rik arra, hányan halnak meg miatta. Ja igen, ő is álszent, pont ezért.

2014. febr. 25. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

A maga szemszögéből egyik sem gonosz igazán. Amiket az előző 2 válaszoló írt, abból pl. Lisa miért lenne gonosz? Mert SPOILER megölte a férjét azért,h Kisujj mellett lehessen, akibe kisgyerek kora óta szerelmes és az megvezette őt?

Vagy Tywin? Tywin is mindent a családja érdekében tett. Folyamatosan a gyerekei érdekeit tartotta szem előtt. Tyriont is csak azért nem kedvelte, mert ő hasonlít rá leginkább, de törpe plusz megölte a feleségét és ez idegesítette.


De nálam a leggonoszabb top3 az Gregor Clegane, Joff és esetleg Vargo Hoat.

2014. febr. 27. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

3. Tényleg, miért is lenne gonosz azért valaki, mert embert ölt...nem is tudom. Elég érdekes értékrend. No mindegy.


Lysa labilis személyiség volt, mániákus, kikészült teljesen az "abortusz" miatt, nem igazán beszámítható személy. Ott az igazi bűnös Petyr. De akkor is megölt valakit, ill. egy másikat megölni készült. Ez nálam kimeríti a gonosz fogalmát.

Tywin? Lemészároltatott boldogot, boldogtalant egyaránt. Nem kímélt gyerekeket, szerencsétleneket, ellenlábasokat, senkit. A tetteit pedig pontosabban a családja "jó híréért" cselekedte. Rémületet akart kelteni mindenkiben, nem igazán érdekelte más. (És akkor a gyilkolgató hordái még szóba sem kerültek.)

De ilyen alapon akkor akár Sztálint is nevezhetjük jó embernek. Igaz, milliók haltak meg miatta, de végülis csak a rendszert védte...

2014. febr. 27. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

"miért is lenne gonosz azért valaki, mert embert ölt..."

Ennyi erővel majdnem mindenki gonosz...

Tywin határozott jellem volt, "kissé" pökhendi és nagy volt az arca is, de nekem az egyik kedvenc (mellék)szereplőm lett.

Nemtom hogy pl. te mit tettél volna a helyében, ha azt veszed észre,h az apádat, aki a legnagyobb nyugati ház lordja, egy szajha irányítja, egyre többen elpártolnak tőle, egyre többen gúnyolódnak a családoddal és vannak házak, amik leakarnak taszítani és átvenni az irányítást. Tudva azt,h abban a világban gyakorinak mondható,hha vkit leakarnak taszítani, akk ki is irtják az egész családot,h később nehogy bosszút állhassanak. Nos?

Sztem Tywin jól tette, amit tett. Amint lord lett megmutatta,h vele nem lehet packázni.

2014. febr. 28. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
56%

Semmiképpen nem verettem volna végig a nőt Casterly-hegyen vagy rendeztem volna vérfürdőt. Nem az ő hibájuk volt, hogy az apja annyira gyenge jellem volt. De Tywin bárkit megalázott, csakhogy fitogtassa az erejét. Még a saját fiát is.

Az apró sérelmeket is véresen torolta meg. Amikor lett volna helyesebb út, akkor is a kegyetlent választotta. A parancsnoklása alatt pedig igazi hiénákat termelt ki, akik felégették Westerost. Tudta milyen hatalom van a kezében és folyamatosan visszaélt vele.


Attól még, hogy valaki kedvenc karaktere, nem lesz jó ember. Pl. én is kedvelem Jaimet, Cerseit, Theont, még a Vérebet is, de ettől ők sem "jó" emberek.


Egyébként az ölésnél rosszul fogalmaztam. Nyilván az indíték nem mindegy. Lysa nem önvédelemből mérgezte meg Jon Arrynt, hanem mert gyűlölte. (Pedig Jon nem volt rossz se hozzá, se máshoz.) Ha esetleg Hoster Tullyt mérgezi meg...az én értékrendem szerint még elfogadható, hiszen megölte a gyerekét. Persze jó ember nem lenne akkor sem.


Igen, senki sem tökéletes. De vannak karakterek, akik igyekeznek, akiknek azért vannak valamiféle humánus elveik, amikhez tartják magukat.

Ellenben a felsoroltak még csak nem is próbálkoznak. (De hát mindenkinél máshol van a határ. A kérdés úgy szólt: "szerintetek" és mindenki leírta a véleményét.)

2014. febr. 28. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Ilyen erővel Roose Bolton se gonosz, mert tudta, hogy már elvesztik a háborút alig maradtak 15000 a Lannisterek és a Tryellek hadereje ennek az ötszöröse és a Freyek is ellenük voltak veszve volt az egész háború. Lisa valóban gonosz, mert a nővére és a családja kért segítséget de nem adta meg, de ha megadta volna Robb simán megnyeri a háborút ez nem kétséges. Stannisnek meg nem kellett volna egyből megtámadni Királyvárat én a helyébe felderítőket küldtem volna, hogy Tywin Lannister épp hol tartózkodik
2014. jún. 27. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem biztos, h Lysa segítségével nyertek volna. Annyit tudunk,h a Völgy lovagjai a saját otthonukban erősek a természeti adottságok miatt, mást nem, plusz a Völgynek közel sincs akkora serege, mint pl. a Lannistereknek, a Tyrelleknek vagy Északnak.

Roose Bolton is ha úgy veszed megölette a Stark-hű katonákat, így több ezer életet mentett meg, mert a következő összecsapásban úgyis mind elhulltak volna.

Szal minden szereplő esetében van egy olyan szempont, ami szerint ő nem rossz. De éppen ezért jó a történet.

2014. jún. 28. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:

Leírom én is :) bár nem tudom őket sorrendbe tenni.

- Joffrey Baratheon- Kevés ember van, aki nem utálja. El van szállva, mert kapott egy koronát az ocsmány fejére. Gonosz, kegyetlen. Sansát a királyitestőrség lovagjaival verette meg.Az embereket, akik éheztek és ezt hangoztatni merték lelövöldözte számszeríjjal, a biztonságos kis falak mögül. Gyáva, gonosz féreg.

- Greyjoy banda- Euron, Victorian, Balon, Aeron.Kivétel Asha és Theon. Theont nagyon megsajnáltam a végére. Azonban a többit ki nem állhatom. Szűk látókörű aljas banda.

- Havas Ramsay- Ezen az emberen már semmi sem segíthet. Tele van gyűlölettel, élvezi mások fájdalmát, zavarodottságát. Pl azok a bizonyos vadászatok. A saját testvérét is megölte.

- Walder Frey és kis családja- Utálatos, gonosz népség. Szinte egytől egyig. A Vörös nászt senki nem fogja elfelejteni nekik. Hazug és erkölcstelen bagázs.

- Gregor Clegane és csatlósai- Ezt nem nagyon kell magyarázni. Lelkiismeret nélküli gyilkosok, bárkit levágnak, aki az útban van.

- Cersei Lannister- Nem is tudom mit kéne gondolnom már róla. Rosszul vagyok mikor azt hajtogatja magának , hogy ő nőstény oroszlán, és az egyszerű emberek nem árthatnak neki. A saját ármánykodásai fogják sírba tenni.

- Utolsó Aerys király- Elég volt hallani, hogy az embereket a saját páncéljaikban megsütte.

- Janos Slynt- Ez az ember simán gonosz, vagy csak simán hülye. Vagy mindkettő. Még a falon is megtalálja a módját, hogy felbosszantson mindenkit. Ó és még a Nedes incidenst sem felejtettem el.


Több nem jut eszembe.

2014. aug. 29. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 bútylubátya ***** válasza:

A könyv alapján, az akkor még életben lévő szereplők közül


1. Joffrey Baratheon: apját tekintette fő példaképének, amíg az élt, azonban úgy tűnik, csak a negatív tulajdonságait vette át tőle, bátorságnak nyomát se látni rajta. Viszont ezt még kegyetlenséggel tetézte, és mivel így beleszületett a hatalomba, azt hitte, diktálhat bárkinek(lásd: idősebb rokonai), és aki nem szimpatikus neki, megöletheti(lsd: Bran, Eddard Stark).


2. Gregor Clegane: ő nagyon kegyetlen és ez az empátia teljes hiányának köszönhető, de testvére, Sandor sem tündököl e tekintetben(családi "adottság"). Viszont szerintem az is közrejátszhat hogy ő az óriásnövése miatti fájdalmát máktejjel enyhíti, és ez hosszú távon drogként funkcionál és roncsolja őt.


3. Ramsey Bolton: a könyv alapján az ő kegyetlenségét én elsősorban az apjának való kényszeres megfelelésnek tudnám be - ugyanis a Boltonoknál a kegyetlenség erény.


4. Cersei Lannister: neki a hatalommániája borzasztó, az ésszerűség határain messze túlmegy(ellentétben Tywinnal és Roose Boltonnal). Ezért bárkit hajlandó félresöpörni az útból, azonban én a mérleg másik oldalára tenném azt, hogy ezt a gyerekeiért is teszi, irántuk valódi szeretetet érez. Meg ugye neki Rhaegar volt az "igazi" szerelme, vele normálisabb életet élhetett volna, ha ebbe Aerys belement volna.


5. Arctalan emberek: láthatóan teljesen más kultúrát képviselnek, mint akár Nyugaton, Westeroson a lovagi kultúra; akár keleten, a rabszolgákon alapuló társadalom, ezen is alapulhat az ellenszenvem. A kiképzésük is, az ellátott feladatukról nem is beszélve.


6. Euron Greyjoy: nekem az egyik kedvenc szereplőm, mert őt nem nyűgözi le holmi Vízbefúlt Isten, inkább a saját jövőjét kovácsolja. Azonban el kell ismerni, őneki is a hatalom mindene, és ezért bármit képes megtenni - erre a legjobb példa az, ahogy saját testvéreivel bánik.


7. Balon Greyjoy: a Vas-sziget királyain nagyon nagy felelősség nyugszik, mert egyrészről előttük van a dicsőséges múlt képe, és egy álom a diadalmas jövőről; azonban szembe kell nézniük a valósággal. Balon Grejyoy inkább a múlt dicsőségét próbálta visszahozni, azonban ahogy visszatért fiával bánt, az túlzás volt. Ráadásul ezzel Theon kénytelen volt hátbatámadni Robbot, az egyetlen igazi barátját.


8.Roose Bolton: ő is elég kegyetlen, de a házán belül még ő tűnik a normálisnak így. Az árulását nem is nevezném árulásnak: mert a Boltonok a Starkokkal soha nem voltak igazán jóban, a Boltonoknak mindig kellett az Észak fölötti uralom, amit ezzel az "árulással" esélyük nyílt megszerezni.


9. Vargo Hoat


10.Freyek (legalábbis néhányuk): sokkal egyszerűbb lett volna a hűbéri esküre fittyet hányva megállítani a vonuló északi sereget az Ikreknél; ehelyett szövetséget kötöttek velük, majd a legaljasabb árulást mutatták be, ami csak lehetséges. Azonban Walder Freyt is megértem, hogy nem szívesen támogatta a Starkokat, miután Robb "feleséget váltott", és az öreg elsősorban saját háza érdekeit tartotta szem előtt.


Tywinra nem mondanám, hogy igazán gonosz lenne. Mikor meghalt az apja, valahogy vissza kellett szereznie háza presztízsét és hatalmát. Olvastam az A Tűz és Jég világát is, amiből nekem az jött le, hogy Tywin a Robert-felkelés előtt sok jót tett a birodalomnak. A királyvári mészárlás vagy Vargo Hoat és Gregor Clegane szörnyű tetteit is az ő számlájára írhatjuk - azonban a második esetben Joffrey hatalmas hibájára(Eddard Stark meggyilkolására) kellett választ adnia. Első esetben pedig: újabb lehetőséget látott a Lannisterek számára a felemelkedésre, és amúgy is elege volt Aerysből, akit ő addig hűen szolgált, azonban a király uralkodása második felében már kb. leszarta kéréseit(pl. Cersei-Rhaegar házasság).


Szintén Victarion Greyjoyt se tartom igazán "gonosznak": a vasembereknél szokásos harcmodort alkalmazza a flotta kapitányaként, mikor követett el aljas tetteket? Emellett mivel Euronnál jóval kevésbé éles eszű, ezért sok csapást kell tőle elszenvednie.

2016. dec. 26. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!