Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Elkezdtem írni egy történetet....

Elkezdtem írni egy történetet. De most mondhatni meg akadtam. Mi tévö legyek?

Figyelt kérdés

Még soha semmit nem írtam, igy semmilyen tapasztalatom nincs írás terén.


Segitséget se véleményt nem tudok senkitöl kérni.


Szerkesztésbe és néhány ötletbe kéne segiteni.


Az alap ötlet meg van és egy vázlat szerüségem is van.Még az elsö oldalakat is meg írtam de nem tudom milyen.



2014. márc. 31. 13:16
 1/4 anonim ***** válasza:

Az egyik lehetőség, hogy felteszed ide az elejét, és arra kérsz véleményt. Ezzel persze nem sokat haladsz, mert a szerkesztésben nem tudunk segíteni ennyi alapján. Ahhoz érdemesebb valakivel felvenni a kapcsolatot, megmutatni a vázlatot meg az első oldalakat, és részletesen elmagyarázni, mi a problémád. Vagy úgy érted, át kéne nézni a leírtakat, javaslatokat tenni javításra, hasonlók? Magyarán lektorálás. Hát... ez tisztán egyemberes munka, ehhez tényleg kell egy jelentkező, aki vállalja.


Egyébként ha rám hallgatsz, nem érdekel mások véleménye. Azt mondod, első történet. Sosem írtál még. (Látszik amúgy, rossz a tipográfia.) Ezt neked kell megharcolnod, egyedül. Ha magadtól nem tudod megírni, akkor megette a fene az egészet, nem lesz jó, elvégre valaki másnak bele kell szólnia, és akkor már nem a te műved. Hibás lesz? Igen. Nehéz lesz? Persze. Olvashatatlan végeredmény? Természetesen. De a tanulópénzt meg kell fizetni.

Az első oldalak nem tudom, mit jelentenek, de ha nem jutottál el kb. a negyvenedik oldalig (amennyiben regény), akkor inkább tedd le egy időre. Próbáld ugyanazt az alapötletet rövidebben megírni. Mondjuk... egy pár oldalas novellában. Csak az alapötlet, a vázlatot most fejeltsd el. Ez egy epikus fantasy esetében ritka banális lesz, de ne érdekeljen, csak fejezd be. Ha kész, akármennyire is mesés hülyeség, legalább van valamid, amiről tudod, hogy működik-e, amennyiben több, mint egy ötlet. Ezek után megpróbálhatod megint a regényt. (Kivétel, ha rádöbbentél, hogy pl. négy oldalban is működik az, amit te kétszázban szerettél volna látni.)


(Ja, és helyesírás. Ha valakit felkérsz "bétának" - így szokták hívni azokat, akik átnézik a történetet -, szólj neki előre, hogy a helyesírásod nem a legjobb, a tipográfián meg van mit csiszolni, de nagyon kezdő vagy, majd igyekszel.)

2014. márc. 31. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Mi a helyzet? Ha kell még segítség, ötlet nekem írhatsz. Már van benne tapasztalatom, mondjuk nem vagyok egy nagy profi, de talán segíthetek :D
2014. júl. 10. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Hát most őszintén.... én kb az első huszat nem fejeztem be...
2014. dec. 14. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Azóta elkezdtem egy másikat. A régivel még mindig szenvedek most írom hozzá a hatodik vázlatot.:)

Te amúgy mit írsz?

2014. dec. 15. 10:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!