Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Mi a véleményetek a Star Wars...

Mi a véleményetek a Star Wars sztorimról?

Figyelt kérdés

A cselekmény kb. 3000 évvel az eredeti trilógia előtt játszódna, és 3 szálon futna.

A karakterekről:(nem muszáj elolvasni)

Az első a sith szál. A galaxisban már csak egyetlen sith maradt, az összes többit kiírtották évekkel ezelőtt. Ez a Sith, Rhodus Vrei. Őt a jedi tanács és a Köztársaság is üldözi, de egyszer sem sikerült elkapniuk. Ő az egyetlen, aki bármikor, bármilyen segédeszköz nélkül láthatalanná tud válni. Mivel nincs akkora hatalma, hogy másokat irányítson, így a galaxis egyik legveszedelmesebb bérgyilkosaként tevékenykedik a Nar Shadaa-n. Mint a legtöbb sith ő is gonosz és kegyetlen, ritkán beszél, és szinte mindig ördögi mosolyt látni az arcán.


A második a jedi szál. Ennek már 2 szereplője lesz, az egyik a jedi rend egyik legerősebb tagja, Tesrog Krevo egy zabrak jedi mester, és tanítványa Sirra 'Nilim, aki egy twi'lek. Tesrog nagyon szigorú, komoly, és makacs, nagyon komolyan veszi Sirra tanítását. Sirra már sokkal lazább, viszont a tanulást ő is nagyon komolyan veszi és ez meg is látszik rajta. Mindketten Coruscanton élnek.


A harmadik szál Deron Kase-ről szól egy száműzött jediről, akit azért száműztek, mert titokban sötét oldali hatalmakat gyakorolt. Amikor rájöttek, hogy mit csinál kitagadták a rendből, majd fogdába akarták vezetni, de megszökött. Mivel Deron még régebben tett egy hatalmas szivességet a Köztársaság egy igen magas rangú tagjának, így szabad lábra helyezték, és meg lett tiltva a bebörtönzése, amíg egy komolyabb bűncselekményt nem követ el. A jedi rend természetesen fel volt háborodva,(főleg Tesrog) de nem tehettek semmit. Deron jó barátja volt Sirrának. A száműzött jediből fejvadász lett.(de inkább olyasfajta, aki csak a bűnözőkre vadászik). A legfőbb célja, hogy elkapja és megölje Rhodust. Deront a galaxis legerősebbjeként tartják számon, mert a világos oldalnak, és a sötét oldalnak egyaránt mestere. Amikor még jedi volt megmérkőzött Rhodussal, viszont alábecsülte őt, ami csaknem az életébe került. Rhodus elmenekült, Deron pedig súlyos sebeket szerzett. Deron alapjáraton egy laza vicces karakter, aki borzalmasan nagy akaraterővel rendelkezik. Csakúgy, mint Rhodus, ő is a Nar Shadaa-n él.


Nos, a karakterekről ennyit, most jöjjön maga a történet.


A Köztársaság-egyik felfedező hajója egy olyan bolygót talál, amin még soha nem látott mértékű energia találtak. A jedik arra gyanakodnak, hogy ez valamiféle Erő-forrás lehet(nem erőforrás)egy hatalmas kristálybánya, vagy valami ismeretlen eredetű dolog, ezért elküldenek egy Jedit, hogy megkeressék a forrást. A kiválasztott jedi (mester) Tesrog Krevo lett, aki ragaszkodott, hogy a tanítványa Sirra 'Nilim is vele menjen.

A hír a bolygóról az egész galaxisban szétterjed, és ez a sith bérgyilkos, Rhodus Vrei fülébe is eljut. Amint meghallja a hírt, már el is indul a bolygóhoz.

Egy Rhodust üldöző fejvadász(aki egy száműzött jedi) Deron Kase, az informátorai segítségével rájön, hogy hova tart Rhodus és a nyomába ered.

......Innentől egy kicsit spoileresen.......

Mndannyian egy napon érkeznek a bolygóhoz, de nem találkoznak egymással. Mivel mindannyian rohadtul Erő-érzékenyek,(és igazából ők a galaxis legerősebbjei) könnyedén eljutnak a forráshoz ami egy hatalmas épület volt.

Először a sith ér oda, és 3 bejáratot talál, bemegy abba ahonnan legjobban érzi a sötét oldal erejét.

Utána a jedik érnek oda, akik azon az ajtón lépnek be, ahol legjobban érzik a világos oldal erejét.

Deron pedig abba az ajtóba lép be amelyik legközelebb van hozzá, vagyis a harmadik ajtóba. Megjegyzem olyan mennyiségű az Erő jelenléte, hogy képtelenek érzékelni egymást, csak Deron tudja, hogy Rhodus itt van, mert ő miatta jött ide.

Miután belépnek az ajtókon, mindannyian megtapasztalják, hogy ahova eljöttek az maga a pokol, és jobb lett volna otthon maradni...


Ennyi lenne a történet, leírva nem olyan izgalmas mint ahogyan elképzelem, a történet tele lenne csattanókkal, epic jelenetekkel, és párbeszédekkel.


2014. ápr. 15. 16:55
 1/4 anonim ***** válasza:
Ne haragudj, de nekem nem tetszik. Az elején még talán jó lett volna, de ahogy elkezdted írni a három ajtót az ember kapásból tudta, hogy ki melyiket választja, és,hogy nagyjából azzal is, hogy semmi jó sem vár rájuk azután, hogy belépnek.
2014. ápr. 15. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Értem, de ezzel nem tudom mi a probléma, mondjuk a fogalmazásod is furcsa egy kicsit.(és ezt nem kötöszködésből mondom)
2014. ápr. 15. 21:05
 3/4 anonim ***** válasza:

Bocsi,az lehet az oka, hogy fél 5-től fent vagyok,ilyenkor meg már fáradt az ember agya:D

Megpróbálom elmagyarázni: Én egy könyvtől elvárom, hogy teli legyen meglepetésekkel,az ember ne tudja előre megmondani, hogy mit fog tenni az adott karakter, és ezt hiányoltam amikor elkezdted írni a három bejáratot. Ahogy elolvastam, tudtam, hogy ki melyiket választja majd, teljesen egyértelmű és kiszámítható volt.

Lehet, hogyha ott lenne előttem leírva akkor tetszene, de ennyi alapján nem tartom a legjobbnak.

2014. ápr. 15. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Aha, értem igazából én ezen a 3 ajtós dolgon elég hamar átsiklottam, mert nem tartottam fontosnak, csak azért találtam ki, hogy ne fussanak össze azonnal a karakterek, legalábbis ne az elején. Még lehet változtatok a ezen a részen, de az is lehet, hogy kihagyom ezt a 3 ajtós dolgot és kitalálok valami mást. A dolgok csak a titokzatos épületen belül indulnak be. Kösz a véleményt.
2014. ápr. 15. 21:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!