Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Ti el tudnátok képzelni, hogy...

Ti el tudnátok képzelni, hogy Rowling benne legyen az irodalomkönyvekbe, mondjuk 200 év múlva? De úgy, mint a korszak nagy írója.

Figyelt kérdés

2014. ápr. 20. 15:27
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Erre nem hiszem, hogy mi fogjuk tudni megadni a választ.

Egyébként valószínűleg...ha még lesz ember, ami olvas is...akkor az angol irodalomban mindenképpen. (Ha mondjuk máshol nem is fogják említeni.)

2014. ápr. 20. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
*aki :S
2014. ápr. 20. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Már most benne van, legalábbis a haladóbb iskolákban
2014. ápr. 20. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem hinném, hogy erre 200 évet várni kellene.

Rowling szerintem kivívta a helyét az irodalomban, egy új "dimenziót" hozott létre.

Én nem szeretek olvasni viszont Harry Pottert már évek óta folyamatosan olvasom, egyszerűen megunhatatlan. :)

2014. ápr. 20. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Azt hiszem a 8.-os tankönyvemben említést tesznek a Harry Potter sorozatról évvégei anyag felé. A gyűrűk ura biztosan benne van. /apáczai kiadó/
2014. ápr. 20. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
A mi hetedikes könyvünkben már most benne van, hogy mekkora király könyvet írt ez a J.K.Rowling.
2014. ápr. 20. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
És elemzik a Harry Pottert? És hogyan elemzik?
2014. ápr. 20. 22:10
 8/14 anonim ***** válasza:
Nálunk is téma volt, édesapám is tanítja. Nem úgy elemzik, mint a klasszikusokat, hogy első fejezet, ez és ez történt, második fejezet stb., hanem rajta keresztül bemutatják a műfajt és elemzik, miért fantasy, miért ifjúsági, milyen hatásai voltak. (Meg persze a GyU-t is itt szokás tanítani, együtt vagy előtte.) Nem kell ehhez várni, most is tananyag.
2014. ápr. 20. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Én azért mondtam, hogy 200 év múlva, mert kíváncsi voltam, hogy az irodalomtörténet szempontjából is örökké élő művet alkotott-e. Mondjuk, mint Petőfi, Balassi, Byron, Shakespeare, stb.
2014. ápr. 21. 10:36
 10/14 anonim ***** válasza:
Az irodalomtörténetileg maradandó elég relatív. Még a Bibliát is átformázták, semmi sem maradandó.
2014. ápr. 21. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!