Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Darren Shan könyvei hol...

Darren Shan könyvei hol játszódnak?

Figyelt kérdés
Vagyis ha eltekintünk a kitalált helyszínektől, melyik országban? Pl. a Vámpírkönyvek, vagy a Démonvilág-sorozat.

2014. ápr. 26. 21:08
 1/3 anonim ***** válasza:
Direkt nem ír le egy helységnevet sem. Az író származását és könyvek hangulatát tekintve talán (részben) Nagy-Britannia esetleg USA vagy ilyesmi.
2014. ápr. 26. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Ezen már én is gondolkodtam. Darren (az író) azt mondja, nem mondja meg, titok, ott játszódik, ahol csak akarjuk.

De. Annyi biztos, hogy Larten és Darren két külön országban laknak, mindkettőnek angol az anyanyelve. Larten pedig biztos, hogy európai, Amerikába később ment, ugye. Az ipari forradalom alatt születhetett, gyárban dolgozott. Szerintem egyértelműen Anglia. A textilipar miatt Manchesterre tippelnék, de ezermillió másik iparváros is van Angliában. De ezt nem mondják sehol. Annyit tudunk, hogy nagy város Darren idejében, és selyemgyár volt ott Larten születésekor (abból lett a Vámpírkönyvekből ismert vágóhíd :D ), az foglalkoztatta az emberek nagy részét. Gondolom a textilipar többi ágazata is virágzott.

Az író Darren Írországban lakik, ami ugye Darren születésekor nem tartozott már rég Nagy-Britanniához. Viszont Írország elég közel van Angliához, úgyhogy nem túl érthető, hogy a Larten városában lejátszódó gyilkosságok, amikkel ugye Darrenéket vádolták, miért nem jutottak el Annie-hez, Darren húgához, ha ír... Ott leadták volna a történteket a hírekben. Ezért Darren akár amerikai is lehet. Nem tudom, mennyit hajóztak, ha hajóztak egyáltalán a Vámpírkönyvekben. Larten nem szeret repülni, így hajóval kellett a szülővárosába vinnie ebben az esetben Darrent és Evrát a harmadik kötetben. Ilyenre pedig nem emlékszem. És a vámpírok hegye is nagy valószínűséggel Európában van. Persze ezt sem mondja senki a könyvekben. De Amerikát még fel sem fedezték, mikor Paris Skyle már megszületett. Úgyhogy nagy valószínűséggel európai hegyekben kell keresni a vámpírok hegyét. Úgyhogy Darren inkább ír, mint amerikai, azt gondolom. (Ausztrál, kanadai, afrikai aligha lehet, ezt szerintem bárki beláthatja. :D ) Sokat utaztak Larten városáig, de azért nem annyira nagyon sokat, hogy Ausztráliából kelljen megérkezniük. :D Mondjuk nem tudni, hol volt a cirkusz pontosan akkor, amikor úgy döntöttek, hogy az őrült vérszipoly után indulnak.

Akkor viszont fura, ha Írország, hogy miért nem tudta senki, hogy Darren él, s gyilkossággal vádolják Mr. Crepsley városában. Amerikába is eljuthatott volna a hír, de Darren kisvárosban született, ezt is tudjuk. Ott lehet, nem adták le a hírekben, ha egy messzi országban történt az eset. De Írország és Anglia elég közel vannak egymáshoz. :D


A Démonvilág meg. Bec egyértelműen Írország területén élt. Grubbs is ott lakik Dervish-sel akkor. (Hiszen ott van a környékükön a barlang, ahova Becet bezárták a negyedik kötet végén). Kernel. Nos. Ő nagyjából bárhonnan jöhetett. Annyit tudunk, hogy egy nagyobb városból falura költöztek, mikor meglett az "öcsikéje".

Grubbs haja vörös színű. Még egy pont Írországnak.

2014. ápr. 26. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Szóval elég érdekesen összetett. Köszönöm mindkét válaszadónak, ment a zöld.
2014. ápr. 27. 21:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!