Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Tudtok mondani valamit a Tűz...

Tudtok mondani valamit a Tűz és jég dala könyvekről? (még nem olvastam őket)

Figyelt kérdés

Helo

Persze ne a gyerekekről írjatok, hanem pl. mennyire drámai, tanúlságos....

Még nem láttam a sorozatot és addig nem is fogom amíg el nem olvasom.

15F vagyok de nagyon szeretem a drámai és kiszámíthatatlan műveket és a hosszú leírásokat is. Mennyire ajálnjátok?

Köszi a válaszokat.


2014. máj. 3. 23:35
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a kedvenc könyvsorozatommá vált!

Először a sorozatot néztem meg (1-2.évadot), így azt h tudni fogom mi történik a könyvben és nem lesz meglepetés, azonban így mégjobban rácsodálkoztam,h milyen jó a történet. A sorozatból nagyon sok dolgot kihagynak vagy megváltoztatnak, szal tudott újat mutatni a könyv bőven és belelehet élni magad a történetbe, de a sorozat erre nem képes.

Azt is szeretem a könyvben,h nincs kimondottan jó és rossz, több főszereplő van, akiknek a szemszögéből láthatjuk az eseményeket folyamatosan, és -majdnem- mindig annak szurkolunk, akinek épp a fejezetét olvassuk. És ha nem jönnek be a számításai, akkor nem csak úgy elfelejted mintha mi sem történt volna, hanem azon jár az agyad,h mi lett volna ha... Nekem legalábbis így volt.

Sose lehet tudni,h ki fog meghalni a következő oldalon, mi fog történni. Az író előszeretettel tesz keresztbe a főszereplőknek, van akit meg is öl, de sztem ez kell bele és épp ettől jó.

Eleinte ami betudja kavarni az olvasót az a túlságosan sok szereplő, de idpvel hozzálehet szokni, plusz én mikor olvastam és vkit megemlítettek, de később elfelejtettem h ki az, akk ez az oldal sokat segített: [link]

2014. máj. 3. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nekem nagyon tetszett! A filmeket / sorozatot en sem lattam, es oszinten nem is vagyok kivancsi, viszont a konyvek nagyon jok (legalabbis az elso harom; utana ellaposodik).


Nem az a kimondott hagyomanyos fantasy; nincs benne varazslas, magikus fajok / allatok, kalandozasok, Sotet Ur, stb. Inkabb politikai, tarsadalmi temak vannak benne, minden szereplo rendkivul jol ki van dolgozva es valos motivacioi vannak, es igen, dramai es kiszamithatatlan. Szerintem probald ki. :)

2014. máj. 4. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
köszi
2014. máj. 4. 11:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!