Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Darren Shan démonsorozatának...

Darren Shan démonsorozatának 7. részében ( Az árnyban) Jópár magyar név szerepel (Balázs, Bence stb. ). Ezeket Darren Shan tette bele, ha igen, miért, van valami köze a magyarokhoz? Vagy csak a fordítás szülte ezeket a neveket?

Figyelt kérdés
2009. dec. 31. 10:00
 1/8 anonim ***** válasza:
Szerintem csak a fordító, és amúgy annak hány része van? Nekem megvan az első hat.
2009. dec. 31. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
49%

Véleményem szerint biztos, hogy Darren Shan tette bele őket, hiszen akkor miért írt volna a fordító magyar neveket? (tenném hozzá, meg sem teheti, hogy megváltoztassa a neveket, szóval...)

Nyilván volt oka rá, hogy belerakja őket.:)

2009. dec. 31. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Első: asszem kilenc (eddig), a Suttogás az most jött ki.
2009. dec. 31. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Én úgy hallottam, h mikor (ha jól tudom) 2006-ban volt Magyarországon dedikáláson, nagyon megtetszettek neki a magyar rajongók és magyar nevek, ezért belerakta őket a könyvébe.
2010. jan. 9. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen,én is egyetértek az utolsó válaszolóval.Az író többször járt már Magyarországon,valószínűleg dedikáláskor vette észre ezeket a magyar neveket,amelyek külföldön valószínű jól hangzanak (bár arra kíváncsi lennék,hogy ejtik ki őket).Sőt,hallottam olyat is,hogy külföldi könyvekbe csempésztek magyar szavakat(nem neveket),mert olyan különös hangzásuk volt,azt hiszem,egy varázsló beszélt így vmilyen ifjúsági regényben (nem tudom,mi a címe).
2010. jan. 11. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Tíz részes a Démonvilág kötete.

Sorban:

1. Démonmester (a legtöbb ebook oldalon hibásan van feltöltve, kivéve itt: [link] )

2. Démontolvaj

3. Vérfüred

4. Áldozat

5. Fenevad

6. Végítélet

7. Árny

8. Farkassziget

9. Suttogás

10. A pokol hősei (Hell's heroes - még csak Angliában és Írországban jelent meg)

2010. jan. 16. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

Ha megnézitek a könyv elejét ott olvasható ez:

A VZSR (Véres Zsigerek Rendje) jár:

Csillának és Gábornak - Budapest legjobbjainak!

Az angol könyv elején is ott van (persze angolul)

Amúgy meg nagyon szereti a magyarokat. Ő írta bele.

2011. jan. 16. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Bocsánat nem tettem hozzá, hogy ez a 8. könyv elején található.
2011. jan. 16. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!