Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Van Szilvási Lajos Appassionat...

Van Szilvási Lajos Appassionata regényének folytatása? Mi a cime? Nagyon tetszett, de nincs vége a történetnek.

Figyelt kérdés
2014. jún. 19. 08:14
 1/6 anonim ***** válasza:

Onnét közvetlenül nem folytatódik, amikor kitörnek a kolostorból, de a főszereplő, Olga, felbukkan majd jóval később. Nem vagyok biztos benne, de talán 2 másik (vagy még több) könyvében is szerepelteti Szilvási. Csak visszautalások vannak rá más könyvekben, hogy mi történt. A katonákat megölték a tűzharcban, a kolostorbeliek megmenekültek. Olga valami nagyon súlyos sokkot kapott, amiből csak hosszú évek alatt gyógyult fel, de nem maradéktalanul.


Az egyik könyv szerint zongoraművész lett belőle, és férjhez ment egy bizonyos Tatár Márton nevezetű kormánytisztviselőhöz. Itt nem ő a főszereplő, hanem igazából a férje, és az a könyv a férj viszonyáról szól, egy fiatal nővel.

Még később is említik, ott már idősebb és mint zongoratanár, leckéket ad egy fiatal és tehetséges zongoristának (itt ez a zongorista srác a főszereplő). Ennek a 2 könyvnek nem jut eszembe a címe (egyelőre), de ha érdekel utánanézek.

Egyébként Szilvásinál gyakori volt, hogy ilyen lezáratlanul hagyta a történeteket. Hopp, beugrott a 2. címe: Lélekharang.

2014. jún. 19. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm. Én is kutattam, de nekem az ördög a falon a következő könyve. Annak a leirásában nem láttam az előzöhöz kapcsolódó témát. Jó lenne, ha Te is megnéznéd. Azt honnan tudni, hogy a Türrék meghaltak?
2014. jún. 19. 15:11
 3/6 anonim ***** válasza:

Az lesz az, Ördög a falon. Erről olvastam én is azt, hogy az Appassionata folytatása, de szerintem ez nem helytálló. Csak annyiban, hogy az Appassionata női főszereplője benne van. Ez az a könyv, amit az első válaszomban említettem, és akkor nem jutott eszembe a címe.

Szóval, ebben írták le valahol, hogy Türr hadnagy és a társai meghaltak a kitörés közben, Olga pedig ennek hallatán súlyos sokkot kapott. De alig pár mondatban foglalkoztak ezzel a történettel, más könyvében pedig biztos nincs folytatás, akkor tudnám, mert a Jegenyék- sorozat kivételével minden Szilvásit elolvastam.

2014. jún. 19. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm, megyek a piacra, és megveszem. Csak nyáron vagyok ilyen olvasós a kertben. És most Szilvásira kaptam rá. Van a piacon egy könyvárus, iró szerint össze van válogatva Neki a könyv fillérekért. Felváltva olvasom S.Kinggel. Ő is tömény folyamatosan. Már tavasz óta vagy 4-et kiolvastam. Olvastad Tőle a Mobilt? Talán az a legujabb.
2014. jún. 20. 07:33
 5/6 anonim ***** válasza:
Igen, olvastam, és nagyon érdekes volt az alapötlete. De valahogy nem fogott meg. Az abszolút kedvenceim tőle a Borzalmak városa, és a Remény rabjai. Sok más S. King- et is olvastam, nagyon jók.
2014. jún. 20. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Én szeretem a Cujót,és a Ragyogást is. A mobil tényleg nem kiemelkedő, de azért sokszor jár a fejemben. De tényleg ez igy jó, hogy két ennyire különböző irót váltogatok.
2014. jún. 20. 09:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!