Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Mennyire zavarna titeket ha...

Mennyire zavarna titeket ha egy történetben egy szerelmespár két tagjának van valami nagyon halvány rokoni kötődése?

Figyelt kérdés
A storyban van egy ősanya akinek két lány születik. Ők háborúznak egymással és a leszármazottjaikból és követőikből álló népeik gyilkolásszák egymást. A történet 2-3000 évvel később játszódik és a két lány birodalmának örököseiről van szó. MInd a ketten alternatív módon tagjai a királyi családoknak (tudtukon kívül, törvénytelenül) és egymásba szeretnek. A történet nem erről szól de ez az egyik szála és mivel mindketten az ősanya leszármazottjai így ha több ezer éves távlatból is de rokonok. Mennyire zavarná ez az olvasóközönséget? találjak ki valamit hogy ez ne legyen meg vagy ez már elhanyagolható rokonság a történetben? :D

2014. jún. 28. 13:54
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha több ezer éves távlatokban gondolkodunk, akkor én is rokona vagyok a Brad Pittnek, Bill Gatesnek, Adolf Hitlernek, de neked is. Európa teljes (őshonos) lakossága 10 férfitől származik, ha jól emlékszem, de a mitokondriális DNS alapján az ősnők sem voltak túl sokan.
2014. jún. 28. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Én ezt értem és érzem de akkor ezen senki nem akadna fent hogy a két szereplő bizonyíthatóan rokonok ugye? :D
2014. jún. 28. 14:24
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ilyen távlatból abszolút elnézhető a dolog.
2014. jún. 28. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem mindig lesz valaki, aki felháborodik, de ha logikusan nézzük, van esélye annak, hogy egy tetszőleges szerelmespár két tagja között valamiféle rokoni kapcsolat van, még ha ez igen távoli is. Ahogy #1 is írta, valamilyen szinten mindenki rokona mindenkinek, amit te írtál, az egy elég távoli rokonsági fokot ad eredményül, tehát bőven belefér.


Engem még az sem zavarna, ha testvérek lennének, hiszen ez csak egy történet, egy kitalált mese. Egyébként is, miért lenne baj, ha esetleg olyasmit írsz le, ami némelyeket felháborít? Legalább beszélni fognak róla.

2014. jún. 28. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
52%
Mindenki rokona mindenkinek. Ezt tudósok is alátámasztották, hogy legelőször egy nő és egy férfi volt. Különben meg ki nem carja le? Te történeted, úgy írod, ahogy akarod; és ha elkészül és valakit zavar benne valami, de olyan lett, amilyenre te akartad, akkor nem számít. Ne másoknak írjál valamit, hanem magadnak, ha meg másoktól várod, akkor az már nem is lesz teljesen a sajátod.
2014. jún. 28. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem egyáltalán nem baj :) (Trónok Harca?:D Cersei & Jaime)
2014. jún. 28. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen távoli leszármazás már nem jelent technikailag rokonságot. Akit ez zavar, az valahol elsiklott a pár ezer éves különbség fölött.

(Egyébként valóban, a föld jelenlegi népessége nagyjából egy populációra vezethető vissza.)

2014. jún. 28. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
48%
Most lehet rosszul ért lemezem , de a szál két lezbiröl szól ? :) Ezen talán jobban fen akadnának egyesek :))
2014. júl. 1. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Utolsó ez mégis miből jött XD természetesen nem, egy fiúról meg egy lányról csak ők az örökösei egy ezer évekkel ezelőtt élt testvérpárnak
2014. júl. 2. 20:18
 10/10 anonim ***** válasza:

Szerintem nem lenne baj, tényleg elhanyagolható.

A közös vér már eléggé feloldódott ezredévek során az ereikben.

2014. szept. 16. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!