Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » HÁZIOLVASMÁÁÁNY! A három...

HÁZIOLVASMÁÁÁNY! A három könyvcsoportból melyik az, amelyiket a legjobban ajánljátok?

Figyelt kérdés

A három csoportból egyet kell elolvasni. Melyik az a három(fő), ami érdekes és megérné? :)


I.

- Mikszáth Kálmán: A bágyi csoda

- Móricz Zsigmond: Barbárok, Tragédia

- Tamási Áron: Kivirágzott kecskeszarvak

- Bodor Ádám: Sinistra körzet (részletek)

- Mikszáth Kálmán: A fekete folt

- Krúdy Gyula: Szindbád útja a halálnál


II.

- Mikszáth Kálmán: A fekete város

- Jókai Mór: Sárga rózsa

- Móricz Zsigmond: Az isten háta mögött

- Flaubert: Bovaryné


III.

- Kosztolányi Dezső: - Pacsirta

- Édes Anna

- Németh László: Iszony

- Szilágyi István: Kő hull apadó kútba

- Dosztojevszkij: Bűn és bűnhődés

- Móricz Zsigmond: Sárarany

- Kuncz Aladár: Fekete kolostor



2014. jún. 30. 16:49
 1/6 anonim ***** válasza:
Sajnos nem mindegyiket olvastam, de én inkább az elsőt válsztanám. A bűn és bűnődéssel rengeteget szenvedtem, nekem egyáltalán nem tetszett. Az első csoportból nekem a legjobban az a fekete folt tetszett a. A barbárok és a tragédia, hááát... Kicsit hülyét kaptam tőlük, de nem voltak rosszak. Ha majd elolvasod őket majd nézd meg valahol az elemzésüket, mert mondjuk nekem sose esik le az adott mű mondanivalója.
2014. jún. 30. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nem tudom, talán a II, Bovaryné, "magyar Bovaryné", Jókai sosem rossz, A fekete város szintén jó. Néminemű romantikus beállítottság itt előny. (Ha ez nincs, nem szóltam.)

Én egyértelműen a III.-t választanám, Kosztolányit imádom (mindkét felsorolt művét), Németh Lászlót még tacskóként olvastam, Dosztojevszkijt nem lehet nem szeretni (a Bűn és bűnhődést olvashatod fliozófiai műként, romantikus műként és krimiként is), a Sárarany jó, a másik kettő nem ismerős elsőre, de ilyen társaságban nem lehetnek rossz könyvek. (Bár az utolsó ismerős, csak nem olvastam, de itt van MEK-en, nekilátok.)

2014. jún. 30. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Lol nagyon egyszerű II. csoportot olvasd, ha egy csoportot kell olvasni.


Ha egy csoporton belül egyet akkor Bovaryné


Ha minden csoportból egy akkor Krúdy, Bovary, Kuncz

2014. júl. 1. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én az első csoportból Krúdyt, a másodikból Jókait(bár ezek egész jó könyvek, csak a Bováryné nem, szerintem), a harmadikból meg vagy az Édes Annát, vagy az Iszonyt választanám.
2014. júl. 1. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm. :)
2014. júl. 1. 11:35
 6/6 anonim válasza:
Ezek már elavult könyvek...olvass Starcraft-ot, az a tuti
2014. júl. 6. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!