Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Tűz és Jég dala! Havas Jon...

Tűz és Jég dala! Havas Jon származása, hosszabb véleménykifejtés. Mi a véleményetek erről? ERŐSEN SPOILERES!

Figyelt kérdés

Na szóval... Sok mindent olvastam, kezdeném a Tyrionos felvetéssel, utána Jon szála és az öröklés, majd Azor Ahai-ról is pár szó.


Tehát... Olvastam egy teóriát, miszerint Tyrion Tywin egyetlen igazi fia, akkor viszont az ikreknek Targaryeneknek kéne lenniük. Elfogadhatnánk, HACSAK... őszintén? Szerintem Tyrion a Targaryen. A filmben igaz nem, de a könyvben benne van, hogy olyan fakó a haja, mintha ősz lenne, az egyik szeme pedig olyan színű, mint Daenerysé. (Tywin egyszerűen ősz, mielőtt félreértés esne a hajszínnel kapcsolatban, aki ugye nagyjából egyidős lenne Aeryssel) És akkor Jaime és Cersei Tywin gyermekei, Tyriont meg szimplán örökbe kellett fogadnia. "Nem vagy a fiam" - ezek az utolsó szavai, és haláláig ezt állítja. Tehát ha ez mind igaz, akkor Tyrion Daenerys és Rhaegar testvére. + Tyrion szereti a sárkányokat és Jonnal is jóban vannak (és ha nem csak a "hátrányaik" miatt?).

Aztán ott van Jon története. A legvalószínűbb az, hogy Lyanna Stark és Rhaegar Targaryen gyermeke (Lyanna azután halt meg, hogy életet adott egy gyermeknek). Igaz, hogy akkor is fattyú lenne, mert ugye Rhaegarnak ott volt Elia Martell és két gyerek (őket ölte meg a Hegy, Oberyn értük akart bosszút állni). De ők meghaltak. Akkor nem lehet, hogy Jon mégis Targaryen? És még a Tűz (Targaryen - Rhaegar) és Jég (Stark - Lanna) dala elnevezésre is magyarázatot kapnánk. Ezen kívül ott a kék rózsa visszatérő motívuma is a Lyannás történetben, ezt hozzáadva Daenerys látomásához... És akkor térjünk ki Sárkánykőre is egy kicsit. Ugye szól úgy egy jövendölés, hogy a jogos örökösnek sóban és tűzben kell újjászületnie, Melisandre joggal hiheti azt, hogy Stannist az igazi király. Csakhogy Robert Baratheon egy egyszerű trónbitorló volt, vér szerint nincs köze a Vastrónhoz. Sárkánykő eredetileg a Targaryeneké volt, és Jonra az ötödik könyvben történtek után ráférnek egy újjászületés. És ott van Azor Ahai, akinek lehetne Jon a reinkarnációja, ha Daenerys már a Sárkányok anyja (Jon nagynénje).

És hogy lett Ned fattya Jon? Mivel Ned nem akarta, hogy Lyanna gyermekét is utolérje Robert haragja, az újszülöttről azt hazudta, hogy az ő királyvári háborúskodása idején született gyermeke, és a saját fattyaként nevelte fel Deresben. Vagy meg akarta védeni a testvére becsületét.

Viszont ha Ned tisztában volt Jon jogaival, miért engedte a Falra? Ott mindent elvesznek tőle. Szerintem azért, amiért azt hazudta, hogy az ő gyermeke. Meg akarta védeni.

Aztán még ott van Melisandre, aki azon kívül, hogy nagyon megbámulta magának Jont amikor találkoztak, végzett egy varázslatot, ami megmutatta, ki az igazi örökös. Ő nyilvánvalóan Stannist várta, csak Jon képét látta. Lehet, hogy mégis sikerült a varázslat? Daenerysnek három sárkánya van. Lehet, hogy Drogon az övé lesz, a másik kettő meg Tyrioné és Joné?


Na röviden ennyi, de lehet, hogy nincs igazam, ez csak egy felvetés. Mindenesetre a fiú jogai erősebbek a testvérénél, ergo Jon lenne a jogos örökös és nem Daenerys (de ugye Jonnak muszáj volt a Falra mennie). Elég összetett, mindenesetre várom a további két(?) könyvet. Mondjuk kinézem Martinból, hogy Jont egyszerűen kinyírja, aztán minden megy tovább. Vagy az egész sorozat csak egy kis kitérő, melyben a Targaryenek elveszítik aztán visszaszerzik a trónt?

Érvek-ellenérvek jöhetnek! :)



2014. júl. 20. 10:32
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
77%

Nincs benne semmi logika, hogy Tyrion Targaryen lenne. Ez inkább már csak a rajongók túlzott fantáziája. Mellesleg amikor Tyrion megfoganhatott, Aerys már egyáltalán nem volt komplett. Joanna kizárt, hogy kamatyolt volna vele.

Akkor már sokkal valószínűbb, hogy az esküvője éjszakáján volt vele, amikor Cersei és Jaime összejött. Mellesleg mellettük is számtalan érv szól. Pl. Cersei őrülete és paranoiája, ami egy az egyben Aerys leépülését idézi.

+ Ha Tyrion tényleg nem az ő fia lett volna, nem tűrte volna meg. Sokkal inkább az idézte elő akkor már az undorító viselkedését, hogy az egyetlen gyereke egy törpe.

(Egyébként Jaimenek is azt mondta, hogy nem a fia, amikor az közölte vele, hogy továbbra is a testőrségnél marad.)

De mondom, szerintem ez a teória egy hülyeség.


Jon csak abban az esetben lenne Targaryen, ha Rhaegar és Lyanna összeházasodtak. Egyéb esetben ugyanúgy fattyú, így Dany jogai ugyanúgy előbbrevalóak.

A Tűz és Jég dala a hercegé, akit megígértek. Rhaegar mondja Eliának. A hercegé a próféciából. Aki bárki lehet. (Én Tommenre tippelek.)


A Baratheon-ház alapítója Hódító Aegon fattyú testvére volt. Tehát ugyanúgy egy valyria nemesi ágról van szó. Tehát ha azt vesszük, a Baratheonoknak igenis van köze a vastrónhoz. + Roberték nagymamája is Targaryen volt, ha minden igaz. Mel pont ezért hiszi, hogy Stannis a tűz bajnoka vagy mi. Azt gondolja, ő az egyetlen, aki a sárkány vérének a leszármazottja.


A hős sóban és füstben születik újjá. Pont ezért az a véleményem, hogy Azor Ahai Jaime Lannister. Az a bizonyos megszülető pillanat pedig a beszélgetése Briennel a gőzfürdőben, Harrenhalban. "A nevem Jaime."


Ned elengette a Falra, mivel Jonnak fattyúként tudta, hogy semmilyen joga nincs. Csak max. kinyíratná magát, ha a fejébe szállna a gondolat.

Mel most Jont látta a tűzben, de előtte meg Stannnist. Sokkal inkább a vörös isten szórakozik és próbálja félrevezetni Melt. Nem hinném, hogy kóser dologról lenne szó. R'hllor-ral valami nem stimmel az tuti.


A sárkányok majd gondolom azoké lesznek, akik "megszelidítik". Nem hiszem, hogy bárkihez is tartoznának eleve.


Amúgy Dany Jon nagynénikéje. :D

De akkor már Danynek jobban aggódnia kéne Aegontól, aki úgy néz ki mégsem halt meg Királyvár feldúlásakor. Habár valószínűleg egy kamu herceg.

2014. júl. 20. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
Ez is érdekes elgondolás és Jaime, mint Azor Ahai? Nem kizárt. :)
2014. júl. 20. 11:19
 3/24 A kérdező kommentje:
Még a végén kiderül, hogy Cersei és Jaime nem is testvérek... Huh, ez a családfa... nem semmi :D
2014. júl. 20. 11:20
 4/24 anonim ***** válasza:

Cersei és Jaime tuti testvérek. :)

Egyébként itt a prófécia, Jaimere: [link]

:D

"When the red star bleeds and the darkness gathers, Azor Ahai shall be born again amidst smoke and salt."


Majd meglátjuk, mit akar Martin. :)

2014. júl. 20. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
A Jon-teóriának lehet alapja, de mivel a rajongók között nagyon népszerű és kb. mindenki hallotta már, még ha igaz is lenne, Martin biztos megváltoztatja. A Tyrionos szerintem se igaz, de a Cersei-Jaime se. Engem az Aegon-Blackfyre elmélet jobban izgat.
2014. júl. 20. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként a "Jon anyukája" jelölést még további két személy is megkaphatja. Az egyik Ashara Dayne, aki Barristen Selmy szerint beleszeretett az egyik Stark fiúba (vagy Ned vagy Brandon).

És még ott van Barbrey Dustin, aki szintén kavart Brandon Starkkal.

2014. júl. 20. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:

Szerintem Tyrion lehet, hogy Targaryen. A haja majdnem fehér, jó, a szemei zöld és fekete, de nem számít. Szereti a sárkányokat, és Tywin „sosem volt biztos a dologban”, mármint, hogy Tyrion a fia-e (bár a szövegkörnyezet pedig a törpesége miatti megvetést sugallta).

Igen, szerintem Jon mindenképpen Lyanna és valószínűleg Rhaegar fia, de Howland Reed is benne van valahogy a dologban.

Szerintem Azor Ahai Beric Dondarrion (volt). Most őszintén: az ő csapatukban áttérnék a Fény Urás hitre, míg Melisandre közeléből fejvesztve menekülnék.

2014. júl. 20. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
75%

Tyrion illetve Cersei és Jaime Targaryen elmélete szerintem túl nyakatekert, bár Martinnál sose lehet tudni.


Jon szerintem is Lyanna és Rhaegar fia, de az ő származását majd szerintem Howland Reedtől tudjuk meg valamikor (ugyebár ő az utolsó élő tagja Ned mentőakciójának).

Most ugye Jon eléggé rászorul egy újjáélesztésre vagy valami hasonlóra, ezt pedig megoldhatják (megoldhatja akár Melissandre is) tűzben és sóban. Szóval az újjászületett Azor Ahai szerintem vagy ő lesz vagy Dany, aki ugye Sárkánykőn született (só) aztán a tűzbe sétálva kikeltette a sárkánytojásokat (újjászületett tűzben) és a saját kezével ölte meg Drogót (mint ahogy Azor Ahai a felesége szívébe mártotta az eredeti Fényhozót).


"A sárkánynak három feje van" idézet többször is elhangzik a könyvekben, és Danynek három sárkánya van, szóval valószínű, hogy mindegyiknek lesz egy (feltehetőleg Targaryen származású) lovasa. A Dany-Drogon páros adottnak tűnik, remélem Jonról is kiderül, hogy Targaryen, és akkor ő is kap egyet, a harmadik sárkány jelen állás szerint Aegoné lehetne, de vele kapcsolatban még sok minden kiderülhet (vagy egyszerűen kinyírja magát Viharvég ostrománál a hősködésével), és így még valami svédcsavarral kiderülhet valaki másról, hogy Targaryen.

2014. júl. 21. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
Ennyi idióta teóriát!! Csak a fejemet fogtam amikor elsőnek találkoztam ezzel a jonos sztorival hogy mekkora hülyeség most meg ez hogy Tyrion is Targaryen??!!?!? nem tudom ki találja ki ezeket de nagyon nincs élete. Már várom hogy valaki kitalálja hogy Theon is Targeryen vagy éppen Bánatos Edd egy eltitkolt Targeryen fattyú
2014. júl. 22. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
A "Jonos sztori" nem hülyeség. Eleve Martin első beugró kérdése is az volt a sorozat készítőihez, mikor meg akarták szerezni az adaptáláshoz a jogokat, hogy "ki Havas Jon édesanyja?".
2014. júl. 22. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!