Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Szeretek olvasni de nagyon...

Tamas3791 kérdése:

Szeretek olvasni de nagyon lassan olvasok hogyan olvassak picit gyorsabban?

Figyelt kérdés
2014. júl. 22. 10:30
 1/2 anonim ***** válasza:
Ha sokat olvasol mégis lassúnak érzed, akkor nem tudsz tenni semmit, ilyen a normál olvasási tempód.
2014. júl. 22. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
41%

,,... akkor nem tudsz tenni semmit, ilyen a normál olvasási tempód..." ilyen rossz tanácsot:(

Bármi megtanulható és fejleszthető. Nincs ebben a villámolvasásban semmi ördögi.

Néhány tipp:

- Ne szavanként olvass, hanem igyekezz szélesíteni a látómeződ és idővel több szóra ránézel és egyben értelmezni fogod őket. Mint ahogy először betűnként, majd szótagonként és végül szavanként tanultunk meg olvasni. Kár, hogy a szavaknál megállnak az oktatásban.

- A sorokat ne az elejétől és végétől kezd, 1-1 szóval beljebb, úgyis látni fogod az elejét és végét, főleg ha rövid szavakkal nyit/zárul

- Van akinek ez is segít: kövesd a sorokat az ujjaddal, így megakadályozod, hogy a szemed fölöslegesen ugráljon (nem tudom, de nekem valahogy megy az ujjam nélkül is)

- Ami még nagyon sokat visszafog a sebességből, hogy mikor olvasunk, kimondjuk magunkban a szavak és ez korlátozza a beszédünk sebességére az olvasást. Nem mindenkiben rögzült ez a szokás, de elég gyakori. Gyakorold azt, hogy a szavak olvasása közben rögtön a jelentésükre asszociálsz, nem pedig a kiejtésükre. Ez elég nehéz, de kitartással megtanulható. Olvastam olyat is, hogy nem nyomható el teljesen ez a "belső kiejtés".


Tanfolyammal és könyvekkel kapcsolatban nincs tapasztalatom. Én ezt az online kurzust kezdtem el. Eddig a felénél járok, de már érzem a javulást a sebességben:

www.udemy.com/superlearning-speed-reading-memory-techniques

2015. ápr. 19. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!