Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Nem tudok dönteni, galaxis...

Nem tudok dönteni, galaxis útikalauz stopposoknak, vagy Harry Potter angolul?

Figyelt kérdés
most tanulok angolul szótárazva tudok csak olvasni.

2014. júl. 22. 13:49
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

De ha most tanulsz angolul akkor miért olvasol ilyen "rendes" könyvet? Úgy értem,vannak ilyen tök jó oxfordos,1-6 -os szintű angol könyvek,amikből szerintem tök jól lehet tanulni,ha a szintednek megfelelőt olvasol.

Amúgy ha az a 2 a választási lehetőség akkor én a Galaxis útikalauz stopposoknak-at olvasnám,bár az jóval hosszabb.

2014. júl. 22. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
35%

Egyszerű.


Ha fiú vagy, akkor abszolút, hogy Galaxis Útikalauz stopposoknak, csakis. Alapmű, kötelező pévasmány. A fontosabb részeket idézni is tudd, főleg az első könyvből, és szintén alap, hogy minden május 25.-én legyen nálad törülköző, de tényleg. A városban bármikor szembejön veled valaki törülközővel, és tudni fogjátok, hogy miért. Szerintem jövőre feltalálom a szívható csücskű törülközőt, és azt fogom árulni.


Ha meg lány vagy, akkor meg jó lesz az AC-DC-s Harry Potter gyerek is. :D


Mondjuk kezdő angolosként nem vágnék neki egyiknek sem angolul, főleg elsőre. Az Útikalauzt még én is úgy olvasom el minden alkalommal, hogy bár 10 éve TANÍTOM az angolt, (ki se számolom, hány éve tanulom) de még én is szótárazom, plusz legelőször is magyarul olvastam végig.

(Meg van, amikor párhuzamosan olvasom magyarul is, hogy biztosan értsem.) Szóval gondolom az az ACDC-Fan is hasonló élmény lenne eredetiben...

2014. júl. 22. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
azért mert ezek az oxfordos kis rövid bigyók nem tudnak lekötni, viszont ezt a 2 könyvet(potterből persze mindet) újra szeretném olvasni, mert mindkettőt 6-10éve olvastam, és már fakulnak az emlékek.
2014. júl. 22. 14:35
 4/12 anonim ***** válasza:

Hogy lett a KÖTELEZŐ OLVASMÁNY "kötelező pévasmány"???


Megint utálhatom a gyk-t egy kicsit, amiért nem lehet a hsz-t utólag szerkeszteni...

2014. júl. 22. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
húgom a trónok harcát olvassa angolul 16 évesen, de abba bele se tudok szagolni, az első oldalon volt 30 szó, amit szótáraznom kellett, a hp-be és a galaxisba is bele beleolvastam illegálisan letöltött ebookokba ma, de lényegesen könnyebb olvasmánynak tűnnek a trónok harcánál:)
2014. júl. 22. 14:40
 6/12 anonim ***** válasza:

hoppácska......



Vehetek továbbképző órákat a hugodtól, ha nagyon szépen kérem?

2014. júl. 22. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

#1

Szerintem jók az oxfordi könyvek mert elég rövidek,max 100 oldal és rengeteget lehet tanulni belőle.Amúgy óriási választék van,rengeteg fajta könyv található,például nem rég olvastam ki a David Copperfieldet ami szerintem elég jó volt,de mindegy,te tudod.

Amúgy jó a húgodnak ha 16 évesen azon a szintem van hogy a Tűz és Jég dalát tudja olvasni :)

Bár én is tudnám,mivel a fontosabb nyelvtani szabályokat már ismerem,de azért rengeteget kéne szótárazni.

2014. júl. 22. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Az a baj mindkettővel, hogy tele vannak szójátékokkal és kitalált szavakkal. Ezeket aztán kergetheted a szótárban, az életben nem bukkansz rájuk.

Inkább HP amúgy, az eredeti neveket, varázslatokat, stb kikerülni se lehet a neten, úgyhogy nagyrészt tudni fogod miről van szó, és elsősorban gyerekeknek szól, könnyű a nyelvezete és brit - a legtöbb tankönyv, iskola arra épít, nem az amerikai (pláne egyéb) angolra.

Adams egy fokkal trükkösebb, semmiképp nem kezdőknek való.

De ha annyira "alapszinten" vagy, hogy sok mindent kell még szótáraznod, akkor egyiket sem ajánlom, pláne, hogy elég hosszúak is, belefásulsz, megunod, sose jutsz így a végére. Inkább olyat keress, ami rövid és amit még nem olvastál magyarul korábban - abban van kihívás igazából.

2014. júl. 22. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
húgom is úgy tolta, hogy fogott egy angol-angol szótárt és mellé egy angol-magyart szépen leült és olvasott, a 3. kötetre már annyira belejött, hogy alig kell szótáraznia... mondjuk neki kivételes agya van, tanulni soha nem tanul a klasszikus értelemben, amit hall órán az alapján írja az 5-ös dolgozatokat szinte minden tárgyból, itthon meg vagy olvas, vagy kockul, én pont fordított helyzetben voltam:D...
2014. júl. 22. 16:55
 10/12 anonim ***** válasza:

#8 Tény hogy a Hitchikers' Guide rafináltabban neház angol: a sok szójátékszerű kifejezés meg kultúrális ztalás nem lehet tudni, hogy mikor jön szembe, és nem olyan kiszámítható, mint a HP (latin alapú) varázsigék, vagy az ismétlődő nevek.

De attól még a Guide is britt :D

2014. júl. 23. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!