Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Ajánlanátok nekem Sci-Fi...

Mineszter kérdése:

Ajánlanátok nekem Sci-Fi regényeket amikben őrhajóval utaznak?

Figyelt kérdés
Engem egy olyan regény/regénysorozat érdekelne amiben a Star Trek-hez hasonlóan a szereplők úrhajóval utaznak, külömböző bolygókra mennek, idegen lényekkel találkoznak. Elsősorban olyan érdekelne amiben van sok tudományos leírás is Pl: hogyan működik az űrhajó, hogy vannak felépítve az idegen civilizációk stb. Valamint örülnék űrbeli, és bolygófelszíni csatáknak, és jól kidolgozott karaktereknek. Esetleg tudtok ilyen regényeket?

2014. júl. 29. 15:28
 1/6 anonim ***** válasza:

Ajanlom Asimov muveit.


Ami megfogott benne, hogy egeszen hosszu (tobbszazezer ev) idoszakot olel fel, es nzgyon szepen vegigkovetheto az emberi civilizacio fejlodese, onnantol, hogy megjelentek a robotok, es Fold a "vilag kozepe", egeszen odaig, amikorra a Fold letezese is mar csak egy obskurus legenda. Raadasul ha rakap az ember az izere akkor el lehet vele lenni egy darabig, tekintettel a konyvek szmara es meretere :)


bovebben:

[link]

2014. júl. 29. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
a szukits kiadó kiadta 10 kötetben Asimov összes művét kronológiai sorrendben, 10db kb 600oldalas könyvről van szó... én túl vagyok rajtuk, egy jó nagy részén nem is egyszer... de ahogy az első is mondta, el lehet vele lenni egy darabig :)
2014. júl. 29. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Háát...nem vagyok benne biztos, hogy ilyesmire gondolsz, de azért hátha: Amy Kathleen Ryan - Ragyogás
2014. júl. 29. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Asimov Alapìtvàny sorozata etalon, egyetértek az elöttem szòlókkal. - Ezen kívül mostanàban olvastam és jó:

Dan Simons: Hyperion (4 kötet)


Ian M Banks pár kötete is tetszett.

2014. júl. 30. 04:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
ûrodüsszeák is jó
2014. júl. 30. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Artur C Clarke sok műve ír le más társadalmi berendezkedést mint amiben jelenleg élünk, idegen fajokra nem emlékszem, csak emberre. De űrtechnika-kitalálásban nagyon ott van. Nagyon ajánlom a műveit, nekem ő a kedvencem. Ajánlom még T. Pratchett és S. Baxxter közös művét a "Long Earth" és "Long War"-t.
2014. aug. 13. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!