Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Regényírással kapcsolatos kérdés?

Regényírással kapcsolatos kérdés?

Figyelt kérdés
Most készülök megírni a regényemet. De van egy olyan mániám, hogy szeretem, ha az, amiről szól, minél egyedibb. Ez a történet nagyon sok éve készül a fejemben, de van egy rész ami nagyon zavar. Még nagyon régen kitaláltam egy elég fontos eseményt, amire sok minden épül, és csak hónapokkal később jöttem rá, hogy echte ugyanaz, mint amit egy sorozatban láttam. A tudatalattim jól megviccelt, mert eskü nem tudatosan írtam így meg. Azóta próbálom átalakítani, amennyire csak lehet, hogy ne hasonlítson a sorozatra, de már annyira alapköve a sztorinak, hogy nehéz bármibe is belenyúlni. Szerintetek nagyon gáz, hogy így benyúltam egy ötletet valahonnan, még akkor is, ha nem szándékosan?

2014. aug. 5. 22:23
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha az Éhezők Viadala írójának bejött, h totál lenyulta a Battle Royalt akkor nincs miről beszélni.
2014. aug. 5. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ez a legkellemetlenebb. Főleg, ha kitalálom évekkel ezelőtt a sztorit és holnap meg moziba kerül egy ilyen film.

Velem előfordult már. Szerencsére nem kezdtem el megírni azt a regényt.

2014. aug. 6. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nem gáz ;) és ha lehet én szívesen elolvasom majd ha kész lesz :)
2014. aug. 6. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Velem is előfordult már ez, de szerencsére nálam csak két karakterről volt szó: ugyanazok a nevek, tulajdonságok, és mind a két párban az emberkék járnak. Na erre mennyi esély volt?

Max. megírod magadnak a regényt és szűk családi körben megmutatod, esetleg olyan barátoknak, akik elhiszik, hogy nem loptad az ötletet.

2014. aug. 10. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ma már nem igazán létezik olyan, hogy egyedi történet. És soha nem is volt. Ez egy ilyen műfaj! :) Az ősember a környezetéből vette az ötletet a történetekhez, és ez egyre csak tovább adódott. Mindenki ugyanazt egészítette ki egy kicsivel, aztán elágazott, és ugyanahhoz a történethez mindenki mást kezdett hozzáadni. Amikor már több történetre ágazódott, valaki ezt a sokat gyűjtötte össze, és alkotott egy másik történetet a darabkákból, és ez az elágazás egyre hatalmasabbá vált, szét váltak, műfajok keletkeztek és kovácsolódtak össze.


Ezzel csak azt akarom mondani, hogy főleg, ha véletlenül, akkor nem gond a hasonlóság. Mi van azokkal a tudósokkal, akik több kilométerre egymástól találták ki ugyanazt? Nem tehetnek róla ők sem.


16/l

2014. aug. 17. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ami azt illeti az én regényemmel is kb. így volt. Kb. két évig terveztem, aztán egyszer csak eszembe jutott, hogy sajnos basszus, ezt az ötletet már páran felhasználták. Végül pedig sikerült valahogy az egész alapkoncepciót megváltoztatnom, és el kell, hogy mondjam, ez sokkal jobban tetszik, mint az eredeti, sokkal több logika van benne, sokkal futurisztikusabb, és a többi. :D Szerintem előbb írd le ezt a nagyon fontos dolgot, hogy el ne felejtsd, aztán próbáld meg átváltoztatni ezt az úgymond alapkövet. Ha nem sikerül, és nem jó, akkor nyugodtan használd az eredeti ötletet. Nem gáz, nincsen két különböző regény, vagy történet. Mind hasonlít valahol - néha több helyen is - valamelyik másikra.
2014. dec. 7. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!