Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » -Trónok harca- Láttam a...

-Trónok harca- Láttam a napokban raktak fel egy kérdést Daenerys jóslatával kapcsolatban. Gondoltam hogy ott megkérdezem, amit szeretnék de itt talán többek felfigyelnek rá?

Figyelt kérdés
Szóval az én kérdésem az,hogy a könyvben kapott jóslatában szereplő, angolul ''Mummer's dragon''-ról mennyire lehet tudni hogy igazi Targaryen (Aegon az nyilván). Mert sok helyen olvastam, hogy ő egy hamis sárkány, azaz ''false dragon'' , de ez a könyvben szerepel valahol hogy ő egy hamis Targaryen? Mert én csak azt találtam hogy ''Mummer's dragon'' , ami annyit jelent hogy a némajátékos = Varys sárkánya. Viszont van ez a teória miszerint Varys Blackfyre és akkor Aegon is az. Tényleg lehet az, hogy Aegon-t annó kicserélték valaki másra és még Aegon-t is kicserélték egy szőke Blackfyre csecsemőre és most ő lenne Aegon?

2014. aug. 7. 18:57
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Varys nem hiszem,h Blackfyre. Legalábbis semmi utalás nem volt erre. Sztem ő csak egy egyszerű ember.

Volt a mummer's dragon, ez sztem is arra utal,h Aegont Varys küldte, olyan értelemben,h ő cserélte ki a gyereket. És lehet h Aegon Blackfyre (sztem az), mert a Conningtonékkal utazó septa vagyki mondott egy történetet Tyrionnak, ami arról szólt,h egy fekete sárkányos pajzs Essoson a tengerbe esett, Westeroson sodorta partra a víz és a sok vízben utazás miatt megrozsdált és vörös lett. Tehát engem ez arra enged következtetni,h Aegon Blackfyre és Targaryennek kiadva magát érkezik Westerosra.

Mások jóslat: "Dragons old and young, true and false, bright and dark. And you. A small man with a big shadow, snarling in the midst of all." Ez lehet pl. Bloodraven és Danny.

2014. aug. 8. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Na jó...de ha Varys megmentette Aegon-t csecsemőkorában, aki Rhaegar fia. Akkor ő nem lehet Blackfyre. Egyértelműen Targaryen ez esetben nem?
2014. aug. 8. 13:01
 3/14 A kérdező kommentje:
Ha ez az Ifjú Griff még mindig ugyan az a csecsemő Aegon.
2014. aug. 8. 13:38
 4/14 anonim ***** válasza:

Varys azt mondta,h kicserélte Aegont egy parasztgyerekre. Varys nem arról híres,h igazat mond :D

Sztem nem cserélt ki senkit senkire, hanem az igazi Aegon halála után Illyrióval találtak Essoson egy Blackfyre-t és őt adták oda Jonnak. De majd meglátjuk,h mi lesz.

2014. aug. 8. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Az én véleményem most az, hogy szerintem Aegon Targaryen az. Ő lesz a sárkány egyik feje Daenerys és Jon mellett.


Varys és Kevan párbeszédéből gondolom ezt.


''Kételyek, megosztottság és bizalmatlanság ásnak vermet a gyermekkirályod alá, miközben Aegon kitűzi a lobogóját Viharvégen, és a birodalom nagyurai odagyűlnek köré.

– AEGON? – Egy pillanatig nem értette. Aztán eszébe jutott. Egy bíbor köpenybe csavart csecsemő, a szövetet vér és agyvelő szennyezte. – HALOTT... Ő HALOTT!

– NEM. – Az eunuch hangja most mélyebbnek tűnt. – ITT VAN. Aegon uralkodásra lett nevelve, mióta járni tud. Vívni tanult, ahogy egy lovaghoz illik, több nyelvet beszél, jártas a történelemben, a jogban és a költészetben. Egy septa oktatta a Hit misztériumaira, mióta elég idős lett ahhoz, hogy megértse őket. Halászok között élt, keményen dolgozott, folyókon evezett, hálót foltozott, és megtanulta kimosni a saját ruháját. Halat főz, sebet kötöz, tudja, milyen érzés éhezni, menekülni, félni. Tommennek azt tanították, hogy a királyi cím az ő előjoga. Aegon tisztában

van vele, hogy királynak lenni kötelesség, hogy a király számára a népe az első, értük él és uralkodik.''


(Ami a lényeg szerintem azt csupa nagybetűvel emeltem ki.)


Miért hazudott volna Varys egy halottnak a dologról?Ezzel szerintem beismerte, hogy az a csecsemő Aegon van itt újra, Rhaegar fia.


Vagy még az lenne durva, ha Varys se tudna a dologról, csak Illyrio. Mivel ő ugye Dany-t és Viserys-t is el akarta távolítani az útból azzal, hogy a Dothrakiak közé rakta őket. Félig sikerült is.

Tehát ha Varys tényleg a Targaryen-eket akarja visszajuttatni a trónra, Illyrio pedig a Blackfyre-ket.


Illyrio is jelképezheti nálam a Mummer-t.

2014. aug. 8. 19:09
 6/14 A kérdező kommentje:
Vagy Dany-t Viserys ''adta el'' a Dothrakiknak egy sereg reményében? Azt hiszem inkább így volt. :D
2014. aug. 8. 19:52
 7/14 anonim ***** válasza:
Te úgy ismerted meg Viseryst, hogy van benne diplomáciai érzék? Azt az ügyletet Illyrio-Varys-Doran bonyolították, de természetesen Viserys úgy hitte, az ő ötlete volt.
2014. aug. 9. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Végre valaki aki osztozik a véleményen miszerint Aegon tényleg Aegon...:D

Kizàrt hogy Blackyre legyen, azért olyan gyereket se könnyű talàlni, meg sokan azzal jönnek hogy az arany kompània annó a Blackfyre felkelést tàmogatta, na de amikor úgy volt hogy Viserys mellett kell csatàba àllni azt az ötletet is tàmogattàk.

vagy hogy az nem Martinra vall hogy csak úgy előhúz egy halottat....khm na és mi van Kőszív úrnővel, Vétholló nagyúrral? Meg viszonyítàs kérdése van egy pàr emberke akiket Westeroson halottnak hisznek, de mégsem az( Arya, Bran, Rickon, a vas szigetiek Theont is halottnak hiszik) csak nekik màr az elejétől nyomon követjük a vàndorlàsuk míg Aegon-nak nem, de ettől még lehet ő az igazi Aegon, szàmomra még irreàlisabbnak tűnik hogy jön egy kölyök aki sajàt magàról és a nevelői is úgy hiszik hogy Targaryen de közbe még is kiderül hogy nem az hanem Blackfyre vagy màs....ez túl nagy katyvasz...hihetőbb hogy Varys megmentette aztàn most visszajött bosszút àllni...szerintem...


meg Varys ugye a birodalom jólétét akarja, ami a Targaryen uralkodók alatt meg is volt, még Aerys ideje alatt is jó vilàg volt viszonylag csak hàt ugye bolond volt, de Robert meg adossàgba süllyesztette a birodalmat.


Aegonra visszatérve ha figyeltek a könyvben is és a sorozatban is ha visszaemlékeznek Rhaegar gyerekeinek lemészàrlàsàra konkrétan Rhaenyst ismeri csak fel mindenki hisz Aegon egyrészt csecsemő volt másrészt hiànyzott a feje hàromnegyede, akárki lehetett

2014. aug. 9. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Hát a mostani álláspontom szerint azt mondom, hogy ez a gyerek tényleg Aegon Targaryen,de azért egy Varys,Illyrio szintű személy simán találhat egy bármilyen származású Blackfyre szőke gyermeket. :D
2014. aug. 9. 19:13
 10/14 anonim ***** válasza:
Nem szőke hanem ezüst, ha meg azt nézzük a Blackfyre vér se olyan hogy mindenhol talàlni, úgy emlékszem hogy Barristan Selmy megölte az utolsó Blackfyre-t a Kilenc krajcàros kiràlyok hànorújàban, maximum ők azok akik könnyebben talàlnak valyria ősökkel és kinézettel rendelkező gyereket
2014. aug. 9. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!