Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Hogy lehet az hogy ilyen sok...

Hogy lehet az hogy ilyen sok ember elhiszi azt, hogy Ned Stark tényleg megcsalta Catelyn-t? Pedig tuti, hogy nem történt ilyen. A karakter teljes rombadöntése lenne az.

Figyelt kérdés
(Trónok harca)

2014. aug. 9. 20:03
1 2 3 4 5 6
 1/57 anonim ***** válasza:
81%

Azért hiszik, mert Lyanna és Rhaegar kapcsolata alig volt felvezetve. Kihagyták az összes flashback-et.

Azt a kevés utalást meg szerintem a nézők nem tudnák összerakni. Pedig vártam, hogy Oberyn azért konkrétan megemlítené, hogy Rhaegar Lyanna miatt hagyta el Eliát. Lehet jobban a nézők eszébe vésődött volna az első évad harmatgyenge utalásai után.

A kék rózsa meg ki lett vágva. Pedig azért kellett volna oda a Falhoz Dany látomásában. Kár érte.


Na majd most lehet az 5. évadban. Már ideje lenne ennek is.

2014. aug. 9. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/57 A kérdező kommentje:
Igaz. De én amíg csak a sorozatot néztem se tudtam volna Ned-ről elképzelni azt, hogy megcsalta volna Cat-et mikor ennyire becsületes karakter volt mindenben. Pont abban meg ''bakizott'' volna?Na ne...
2014. aug. 9. 21:57
 3/57 anonim ***** válasza:
12%
Mert még mindig hihetőbb mint az az idióta teória amit mindenki elhisz.Nyugodtan lepontozhattok de én nem hiszek ebben a teóriában.
2014. aug. 11. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/57 A kérdező kommentje:

Hát pedig ez a végletekig becsületes Eddard Stark biztos, hogy nem csalta meg Catelyn-t. Ezt leszögezhetjük

Innen folytatva akkor vajon kik lehetnek a szülők?

A legtöbb jel kétséget kizáróan az R+L=J-hez vezet.

Még a sorozatban is ahogy Sean Bean játsza a szerepét mikor Jon-hoz beszél.


https://www.youtube.com/watch?v=diZPm20DdLM


Ha csak valami egyszerű ribi lett volna Sean Bean nem így játsza el ezt a jelenetet...ennyire érzelemdúsan. Gondolom mind tudják a háttérsztorit(a szereplők) így tudják mikor hogyan kell színészkedni. Ez egyértelmű.


Vagy amikor Robert Baratheon-al beszélgetnek.


https://www.youtube.com/watch?v=vEB5t1qRdmY


Totálisan látszik a mimikájából,hogy Eddard titkol Robert elől valamit.(Aki ezt nem ismeri el, az nem ért a színészi játékhoz.)


Aztán a tény, hogy George R. R. Martin nyilatkozta miszerint a Megígért herceg(The Prince That was Promised) és Azor Ahai(Rhaella és Aerys vérvonalából fog kikerülni= Jon,Daenerys,Aegon a 3 opció) egy és ugyan azon személy.


https://www.youtube.com/watch?v=DIe0Q3PgcOw 7:00-tól


Melisandre mindvégig azt hitte Stannis az(igaz hogy neki és 2 testvérének Targaryen nagyanyja volt de ez nem az a vérvonal amiból Azor Ahai kerül ki)


''I pray for a glimpse of Azor Ahai, and R'hllor shows me only Snow.''


Melisandre kéri R'hllor-t hogy mutassa neki Azor Ahai-t és ő csak Jon-t mutatja neki.(Mivel mondat végén van nagybetűvel, hogy Snow és mindig is Lord Snow-nak hívta őt Mel.)


Ha feltámasztják Jon-t és ő lesz Azor Ahai, azzal beigazolódik,hogy Targaryen vérvonalból származik. Le se kell írni, hogy ki az igazi anyja. Egyértelmű lesz.

Meg végülis ő volt mindvégig aki az élőket toborozta a holtak ellen. Ezért is választhatja ki a fény ura őt, mint az élők harcosát.


Aztán meg lehet említeni Daenerys látomását is, ami a könyvben és a sorozatban is más.

Könyvben ott van ugye Rhaegar és ezekről a teóriákról papol. Azt mondja Aegon-ra hogy övé a Tűz és Jég dala, meg hogy ő a Megígért herceg,de ez a Tűz és Jég dala is inkább Jon-ra lenne igaz.(Stark,Targaryen)

Vagy pl. a kék virág a falon, ami Lyanna kedvence volt.

''There must be one more...the dragons has three heads'' Ez a kijelentés is mérvadó lehet.(Amelyet Aemon mester is megerősített)


A sorozatbéli látomás kicsit más.(Gondolom megbeszélte az író a rendezőkkel,hogy milyen véget szeretne a sorozatnak és leegyszerűsítették kicsit a látomást,plusz tettek bele olyan dolgokat amik a könyvbe nem voltak,de végsősoron jelenthetik ugyan azt)


Pl. ez:


[link] Jon kardja.


[link] Jon kardja?(A teteje kicsit hőfedte,de a száját talán kivehető a farkasnak rajta)


Na meg még ott van az a jóslat is,hogy Dany mikor látja újra Drogo-t.(Bár ezt sokan kamujóslatnak tartják)


" Amikor a Nap nyugaton kel fel és keleten nyugszik le. amikor a tengerek kiszáradnak, és a hegyeket elfújja a szél, mint a falevelet. "


Nap nyugaton kel,keleten nyugszik= Quentyn?

Tengerek kiszáradnak=Dany Drogon-al felégeti a Dothraki ''tengert''?(Itt tartunk most ugye)

Leomlik a hegy=(passz)


De egy az biztos,Daenerys ott lesz a Fal-nál (Fal=hegy?), mivel a látomásában(sorozatban) a Fal kapuján sétál ki Drogo-hoz.(Ott hal meg Dany?Csak így láthatja újra Drogo-t szerintem, vagy netán valaki másban találja meg az új Drogo-t?(Jon,immáron mint Azor Ahai?)


Bármi legyen nem leszek csalódott,ha nem így alakulnak a dolgok mert az öreg Martin nagyon tudja a dolgát. Semmilyen módon nem változik meg az életem ha nem lesz igaz az R+L=J sztori,mert hiszek benne hogy Martin ennél még jobbat is tud nyújtani,de ez az én reális elképzelésem most. :)


A te magyarázatod mi?

2014. aug. 11. 16:49
 5/57 anonim ***** válasza:
9%
Kulturáltan leírtam az álláspontomat sok helyen erre rögtön lehurrogtak, idiótának neveztek. ( máshogy is de inkább azt nem írnám le). Szóval bocsi de nem szeretném leírni.
2014. aug. 11. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/57 anonim ***** válasza:
24%

Nem az előző vàlaszadók egyike vagyok. Eleinte tetszett a Rhaegar az apa, Lyanna az anya teória most màr nem annyira, de ha igaz is lenne attol függetlenűl még nem biztos hogy Jon lesz az AA.

meg akàr az is lehet hogy Ned félre lépett hiszen a trónok harca vilàgàban senki se tökéletes, mindenkiben van hiba, lehet hogy Nedben pont az volt...vagy akàr az is lehet hogy nem félre lépés volt mert a hàzassàga előtt ia történhetett, sok teória szerint Ashara Dayne az anya....

2014. aug. 11. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/57 A kérdező kommentje:

Gondoltam hogy nem fogsz semmit írni. :)

Álláspont semmit nem jelent önmagába.


Nem mondtam, hogy biztos Jon Azor Ahai. Hanem, hogy lehet ő lesz 3-uk közül.


Olvassátok el figyelmesebben amit írtam,mert semmi se handabanda benne. :D (Kivéve az Eddard-os megcsalós sztorit,de én kitartok amellett hogy ő nem csalta meg Catelyn-t. Rengetek jel utalt erre mint leírtam.)

2014. aug. 11. 17:55
 8/57 anonim ***** válasza:
14%
Nem kell rögtön azt hinned hogy az írásod megmagyaráz mindent( amikre valószínűleg nem te jöttél rá csak valahol olvastad azt örültél ). Az meg hogy nem írtam semmit már elmagyaráztam ha nem hiszed el te bajod. Én elfogadom a ti álláspontotokat ti is fogadjátok el azokét akik nem hisznek benne.Nekem csak az nem tetszik hogy sokan úgy mondják mintha már le lett volna írva konkrétan a könyvben hogy: ,,Jon a te szüleid R. és L. ". Az meg hogy mi lesz majd eldől. Lehet mi tévedünk, de lehet hogy ti.
2014. aug. 11. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/57 anonim ***** válasza:
20%
Ha nem bírod elfogadni hogy létezik màs lehetőség is, akkor mégis mi az istenért tetted egyáltalán fel a kérdést?
2014. aug. 11. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/57 A kérdező kommentje:

Nem egyértelmű a kérdésem vagy mi?


Miből gondoljátok az ellenkezőjét annak,amit én gondolok?(átfogalmazva)


Nem írtatok semmi konkrétat,csak mellébeszélés megy.


Ez a teória sem biztos,de ezt látom legkézenfekvőbbnek.


Olvastam őket igen a könyvbe és sokat agyaltam rajta,majd összeállt a kép.


Tehát érdekelne miből gondolják mások hogy nem így van. Azért érdekel hogy megértsem az ellenkezőjét. :)

2014. aug. 11. 19:31
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!