Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » A Harry Potterben az aranyvérű...

A Harry Potterben az aranyvérűek járnak iskolába? Vagy otthon tanulnak 11 éves korukig?

Figyelt kérdés

2014. aug. 15. 18:29
 1/9 anonim ***** válasza:
91%
Én el tudom képzelni hogy magántanárt hívnak hozzájuk (?) De egyszer azt hiszem Draco említi Harrynek, hogy ő járt általános iskolába és tudsz számolni, vagy már keverem valami fanficcel nemtom :D
2014. aug. 15. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Igen én is így vagyok. A könyveket már tök tégen olvastam, most meg folyton fanficeket olvasok, így eléggé keverednek.
2014. aug. 15. 18:37
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Első, az valami fanficben lehetett.


Írni-olvasni-számolni tudnak; viszont nem ismerik a mugli szokásokat. Szóval magántanár, szülő tanít vagy van neki bejárós iskola.

2014. aug. 15. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszi :)
2014. aug. 15. 21:17
 5/9 anonim ***** válasza:
78%
Amire ti gondoltok, hogy Harry az általánost említi, az akkor volt az első könyvben, amikor Hagrid először mesélt a Roxfortról, és Harry nem értette, hogy miért kéne másik suliba mennie, mikor már "jól megy a matek meg minden"
2014. aug. 16. 04:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Már egy csomó ilyen kérdés volt.

A válaszok nagy többsége az volt, hogy magántanáruk van.

2014. aug. 16. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Mandarava Dakini válasza:
100%
Jó kérdés, mert ugye Harry nem tudta, hogy varázsló, nem a szüleivel élt, ezért normál suliba járatták... Ugyanígy Hermione is normál suliba járt, igaz ő mugli családból való... Valószínű, hogy az aranyvérűeknek magántanáruk van, igen.
2014. aug. 17. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Persze, hogy minden varázsló, és boszorkány jár általános suliba. Meg kell a növendékeknek tanulni írni és olvasni, számolni, és rajzolni. Ha ezeket nem tudnák, akkor ott kezdhetnek először sulit. Nem véletlenül 11 éves kor a határidő. 11 éves koráig tanul a mágus, aztán már járhat is mágusképzőbe. Ez minden ilyen gyerekkel így megy: mugliivadékkal, félvérrel, aranyvérűvel. Én mindig olvasom a Harry Potter könyveket, már 3szor vagy 4szer kiolvastam a teljes sorozatot, de most szüneten vagyok, mert ajánlották nekem az Alkonyatot, és most azt olvasom. Ha bármiféle kérdés varázslótársadalomról, akkor írjatok nyugodtan.... :)
2014. aug. 23. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A 11éves kor más miatt van, azért mert a Roxfort középiskola, ilyen a brit oktatási rendszer.
2014. aug. 23. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!