Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Milyen könyveket ajánlanátok...

Milyen könyveket ajánlanátok nekem? 18/F (Bővebben lent)

Figyelt kérdés

be kell valljam hogy eddig nem sokat olvastam, mondhatni szinte semennyit, de a nyár közepe táján valamiért eléggé belejöttem a dologba és érdekelne hogy milyen könyveket tartotok olvasásra érdemesnek.

Herman Wouktól olvastam a Lázadást a Caine hadihajón című könyvét, amit meglehetősen éveztem, talán egy kicsit hiányoltam belőle az izgalmakat.

Asimov Alapítvány trilógiája nem igazán tetszett, nem értem miért, de egyszerűen végiguntam nagyjából a háromnegyedét. Az utolsó könyvet még nem volt erőm elolvasni. :D

Most James Clavelltől olvasom a Sógunt és alig tudom letenni. Nagyon cselekményes, a főhőssel is könnyű azonosulni és alapjaiban véve elég férfias könyvnek tartom. Persze ezzel nem azt mondom hogy nőknek semmiképp nem ajánlom. :)

Ennyit sikerült elolvasnom ezalatt a bő hónap alatt, de nem tervezem abbahagyni, csak lassítani egy kicsit, hisz közeleg az érettségi.


Tervezem hogy elolvasom Jack Kerouactól az Útont, bár nem tudom melyik kiadás a legjobb. (kérdés a kérdésben) Szerintetek az eredeti tekercs (erre hajlok), vagy valamelyik korábbi, tagolt kiadás a nyerő?

Amik még megfordultak a fejemben: Háború és béke, Holt lelkek, Az alkimista, Közöny, Az eltűnt idő nyomában, Ulysses, Twist Olivér és Huckleberry Finn kalandjai, Monte Cristo grófja, esetleg Don Quijote, Gépnarancs, Gulliver utazásai, 1984, Állatfarm, Legyek ura, ne bántsátok a feketerigót, és még néhány ami nem jut hirtelen eszembe.


Ezek alapján mit ajánlanátok nekem (akár a fentiek közül, akár új címet)?


A válaszokat előre is köszönöm! :)



2014. aug. 21. 13:25
 1/5 anonim ***** válasza:
A tűz és jég dala
2014. aug. 21. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Mivel én is imádtam a Shogunt és hasonló jellegű,kis szünettel a kettő közt érdemes elolvasni a Tajpan-t. Nagyon ajánlom Robert Merle regényeit: Malevil!, A sziget, Állati elmék, Madrapur, Védett férfiak, majomábécé; Dan Brown-tól és érdemes olvasni pl. Da Vinchi kód és ha tetszik a stílusa akkor jöhet a többi; én imádok olvasni tehát tudnék bőven sorolni :)(Az 1984 nagyon kemény, nehezen rágtam át magam rajta, és csak azért mert alapműveltség része)
2014. aug. 21. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
48%

"Az 1984 nagyon kemény, nehezen rágtam át magam rajta, és csak azért mert alapműveltség része"


eléggé bemelegítő mű és szájbarágós szóval azt az még nem túl vadállat

2014. aug. 21. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én a Twist Olviért mindenképpen ajánlom, én elolvastam, és nagyon tetszett.

Nem tudom, mennyira vagy híve a sci-fi-nek, de Orson Scott Card-tól a Végjáték egy iszonyat jó könyv, és sokkal több mondanivaló van benne, holmi űrcsatánál. Szóval azt mindenképpen érdemes elolvasni.

Ha szereted a keményebb könyveket, javaslom Ken Follet-től a Katedrálist, és Lőrinczy Judittól az Ingóköveket. Nem nagyon szokott olyan lenni, hogy magyar szerzőtől ajánlok műveket, de az utóbbi az nagyon nagyon jó és persze nagyon kegyetlen is. A Legyek urát is mindenképpen olvasd el.

Valamint Dean R. Koontz remekműveit ajánlom a figyelmedbe, mint például a Hideg tűz, vagy a Virrasztók.

Remélem, hogy valamennyit tudtam segíteni! :)

2014. aug. 21. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Salingertől a Zabhegyező?
2014. aug. 21. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!