Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Az 1990-ben készült Hamlet...

Az 1990-ben készült Hamlet film eltér az eredeti műtől, a könyvtől?

Figyelt kérdés
Ki fogom olvasni a könyvet, mielőtt bárki lehurrogna. Csak jelenleg nincs rá lehetőségem, és addig szeretném megnézni a filmet.
2014. szept. 2. 15:12
 1/3 anonim ***** válasza:

Szerintem gyorsabban kiolvasod, mint ahogy lemegy a film, de te tudod.

Ez a Zefirelli rendezés? Mel Gibsonnal a főszerepben? Kiváló film, emlékeim szerint ha rövidítettek is a szövegkönyvön, nem jelentős. Ha eredeti nyelven nézed, remek élmény. Magyarul talán az eredeti Arany-fordítást használják, ezt nem tudom pontosan.

Amúgy ha már filmet nézel, Tom Stoppard Rosencrantz és Guildenstern halott c. filmjét is érdemes hozzácsapni, csak a poén kedvéért. :) (Meg Gary Oldman, Tim Roth és Richard Dreyfuss miatt.)

2014. szept. 2. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Mel Gibsonhoz szerintem nagyon nem illett a szerep, én az 1996-os felfolgozást sokkal jobban szeretem.
2014. szept. 3. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
A Hamlet egy dráma, azaz párbeszédek halmaza minimális instrukcióval. Ebből adódóan sokféleképp lehet értelmezni is. A Mel Gibson-os feldolgozásba belevittek freudi tanokat, azaz itt nagy hangsúlyt kap Hamlet és az anyja beteges kapcsolata.
2014. szept. 3. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!