Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Tudtok jó (urban) fantasy...

Tudtok jó (urban) fantasy könyveket, ami kalandos is?

Figyelt kérdés
Olyanokra gondolok, mint a Végzet ereklyéi, Alkonyat stb.
2014. szept. 4. 22:35
 1/9 anonim ***** válasza:
Pokoli szerkezetek, Nina és az anonim vámpírok klubja
2014. szept. 4. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Kár, mondtam volna Gaimant vagy Miéville-t (oké, ő határ, "wierd fiction"), esetleg Lukjanyenkot, de azt hiszem, te a YA irányvonalat keresed. Bár ha érdekel, nézd meg ezeknek az íróknak a munkásságát is.
2014. szept. 4. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Mi az a YA irányvonal?
2014. szept. 5. 17:29
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Young Adult, az az ilyen kiscsajoknak való, lebutított. Másrészt én mondjuk az Alkonyatot nem urban fantasynak hívnám. Szerintem tedd fel a kérdést újra, csak természetfeletti romantikus könyveket keress, úgy még fogsz is kapni ajánlatot.


(Amúgy kettes, Gaiman nagyon nagy kedvencem. :D)

2014. szept. 5. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ha YA kell, akkor Holly Black is jó, illetve Scott Westerfeld.
2014. szept. 9. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Jó, nekem sem a szívem csücske az Alkonyat, de nem rossz könyv. Nem YA-ra gondoltam, bár voltaképpen az is jó.

Holly Black tényleg jó, nagy kedvencem a Spiderwick-krónikák, de én valami komolyabbra gondoltam, +12-esre.

2014. szept. 9. 18:43
 7/9 anonim ***** válasza:
Akkor talán olvasd el a Tithe trilógiát Hollytól, meg a Coldest rigl in Doldtownt. Mindkettő 12+, utóbbi inkább 15-18+, mert van benne egy fullra ábrázolt tömeggyilkosság közvetlenül kezdésnek. a Tihe esetében is megmurdelnek páran, de az nem igazán attól erős mert véres, inkább olyan mint a Go Ask Alice tündérekkel.
2014. szept. 9. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

A YA jellemzően a 14-18 év közötti korosztálynak szóló könyveket takarja. Szóval most kicsit összezavarodtam, Azt írtad, hogy nem erre gondolsz, de az általad említett Alkonyat és Végzet ereklyéi sorozat YA...


Ha mégis a 14-18-as korosztályra gondolsz akkor tőlem is pár ajánlat.


Becca Fitzpatrick - Csitt, csitt

Jennifer Armentrout - Obszidián

Susan Ee - Angelfall - Angyalok bukása

2014. szept. 12. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Na jó, igazából már én sem tudom, mi a YA, de köszönöm a válaszokat.
2014. szept. 12. 16:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!