Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Valaki le tudná fordítani...

Valaki le tudná fordítani nekem ezt az idézetet?

Figyelt kérdés

"O ME! O life!... of the questions of these recurring;

Of the endless trains of the faithless—of cities fill’d with the foolish;

Of myself forever reproaching myself, (for who more foolish than I, and who more faithless?)

Of eyes that vainly crave the light—of the objects mean—of the struggle ever renew’d;

Of the poor results of all—of the plodding and sordid crowds I see around me; 5

Of the empty and useless years of the rest—with the rest me intertwined;

The question, O me! so sad, recurring—What good amid these, O me, O life?


Answer.


That you are here—that life exists, and identity;

That the powerful play goes on, and you will contribute a verse."



#idézet #Walt Whitman #holt költők
2014. szept. 14. 19:33
 1/2 anonim ***** válasza:

Én megpróbálkozom vele, de mivel vers, ezért elég nehéz fordítani szóval nem biztos, hogy minden szó szerint így van.


Ó én! Ó élet(em)!... a visszatérő és ismétlődő kérdések,

a véget nem érő vonatsínekről, a hitetlenségről - a bolondokkal teli városokról.

Rólam, és amit örökké a saját szememre vetek (azért mert van, aki bolondabb mint én, és van aki hitetlenebb?)

A szemekről, melyek hiába vágyakoznak a világosság után - amit a dolgok jelentenek - a harcról ami örökkön-örökké megújul.

A leggyengébb eredményekről mind közül - a lassan baktató aljas tömegről, amit magam körül látok.

Az üres és haszontalan évekről, amit magányban (megj. eredetileg pihenésben) töltöttem - a többi pedig mind összefonódik velem.

A kérdés, Ó én! Ki oly szomorú, visszatérnek - Mi a jó mindebben, Ó én, ó élet?


Válaszolj.


Az hogy itt vagy - hogy van élet, és létezel.

Hogy a nagyhatalmú játék megy tovább és te hozzájárulsz a versben (de lehet verssel).


Nem vagyok nyelvszakértő, ezért lehet elég kusza lett, de valami hasonló lenne a lényeg.

2014. szept. 14. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi, szerintem jó lett :)
2014. szept. 15. 16:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!