Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Milyen könyvet kellene ahhoz...

Milyen könyvet kellene ahhoz elolvasni, hogy valaki soha ne nyúljon a kábítószerek semmilyen fajtájához? Azaz mely könyvek íródtak a drog káros hatásairól? (szépirodalom esetleg)

Figyelt kérdés
A narkós és a Meztelen ebéd címűt már ismerem.
2014. okt. 2. 10:34
 1/5 anonim ***** válasza:

Kérdezd meg Alízt!

Hubert Selby - Rekviem egy álomért

2014. okt. 8. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Rosszul állsz hozzá a dologhoz.
2014. okt. 11. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Kérlek ezt fejtsd ki bővebben.
2014. okt. 11. 11:40
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem kéne, hogy cél legyen, hogy valaki soha ne nyúljon a kábítószerek semmilyen fajtájához. Ugyanis bármily meglepő, ez egy elfogult és egyoldalú álláspont.

Páldéul, ha valki mondjuk évente 1-2 alkalommal berúg, az szerinted tragikus szörnyűség? Ha valaki egy baráti társaságban egy régi részeges történetet mesél el, elfehéredsz és elvonókrol kezdessz papolni neki? Igen, az alkohol is kábítószer, ráadásul keménydrog. Ennek ellenére lehet mértékletesen, ritkán fogyasztani, de ez majdnem minden illegális kábítószerre igaz.

Na de ez még csak a mentegetőzés volt. Meggyőződésem, hogy bizonyos szerek kifejezetten hasznosak is tudnak lenni. Leginkább a hallucinogénekre gondolok. Ezek új távlatokat nyithatnak meg az ember elött. Nekem volt kb 3-4 erősebb tripem fál éve és hálás vagyok érte. Tudom, hogy valószínüleg úgyse hiszed el mindezt, de azért egy röpke pillanatra játsz el a gondolattal, hogy igazat mondok.

2014. okt. 12. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Tripre más módon is rá lehet lépni ahhoz nem kell semmilyen tudatmódosító. Elég ha meghallgatsz egy zenét, könyvet olvasol és elindulsz egyfajta úton és így nyílnak új távlatok. Nem mellesleg aki veszi a fáradtságot és elolvassa William S. Burroughs A narkós című művét akkor rá fog jönni, hogy soha nem érdemes ezekhez a szerekhez nyúlni még kis mértékben sem. Pont ezért olvastam a művet, hogy ha valaki rákérdez tudjak mit mondani. Nyilván más véleményed van. Légy szerelmes az életbe és tapasztalj meg mindent ezek nélkül. Ez teljesen szubjektív.
2014. okt. 27. 15:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!