Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Mi történne ha Középfölde és...

Mi történne ha Középfölde és Westeros seregei összecsapnának?

Figyelt kérdés
A történet Középfölde és Westeros egy világba kerülnek a Hét királyság megtámadja Keletről a Rhun vidéket Iluvatar gyermekeinek össze kell fogniuk, hogy ne pusztítsák el őket. Idő h.k. 3000.

2014. okt. 3. 18:23
 1/9 anonim válasza:
21%

Elmennék a budira, jól kiszarnám magam azt fognék egy zacskó chips-et és végignézném egy Abrams tankból.

Ez tuti megtörténne!

2014. okt. 3. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
92%

Westeros teljes serege az "5 király" idejében kb. 230-240 ezer fő, plusz az Éjjeli Őrség kb. 1000 fő.

Középföldén nem tudom mennyi katona van,de ha sokkal több, akkor valszeg ők győznének, ha sokkal kevesebb, fordítva.

2014. okt. 3. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
96%

Ilúvatar gyermekei nem fognának össze, Szauron ellen sem fogtak, a többséget nem érdeklik az emberek problémái. A törpök beássák magukat a hegyek gyomrába, a tündék elmennek Nyugatra, a hobbitokkal nem foglalkozik senki.

A GyU szerint olyan hétezer válogatott emberből álló sereg gyűlt össze Szauron ellen az utolsó csatára, ami azért elég kis szám. Még ha triplázzuk, mondván mindenki összekapta magát, senki nem védekezik, akkor sincs sehol az előző válaszadó által említett számhoz képest. Persze ekkora sereget mozgatni gyakorlatilag lehetetlen, és mivel nem tudjuk, mi van keleten (a Gonosz hatalma ott erős), a hazai pálya előnye miatt Középfölde jó esélyekkel indulna. Meg persze lehet, hogy Szauron egyszerűen úgy dönt, nekiküldi a támadóknak az orkokat meg a délföldieket, ami szintén komoly probléma lenne a westerosi seregeknek. De összességében még így is elég jó esélyük lenne Gondor leigázására, és akkor gyakorlatilag nyertek.

2014. okt. 3. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
95%
Utolsó; szebben én sem fogalmazhattam volna.
2014. okt. 4. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Hát igen, attól is függne,hogy hol ütköznek meg. Plusz Westeros seregei sem biztos,hogy összefognának, az is attól függ,h mikor sor kerülne erre az ütközetre,akkor van-e király, aki összetudja fogni a királyságot.

De ha igen, és pl. felbérelnék a zsoldosokat is Essosról,az összesen további kb. 17 ezer+elefántok.

És emellett még ott van több ezer rabszolga, ismeretlen számú dothraki (40 és 100 ezer között), bravók, olyan bérgyilkosok akik közül 1 megfizetése többe kerül mint egy zsoldos seregé, több ezer vadember mamutokkal és óriásokkal, Makulátlanok, ismeretlen számú kannibál, 3 sárkány és essosi városok katonái.


Ha feltesszük,h mind összefogna, és ugyanígy a Gyűrűk Urában is vmi csoda folytán, akkor sztem utóbbiban elég sok böhöm nagy lény van,ahhoz h leverje a Tűz és Jég dala világának egyesített seregét.

2014. okt. 5. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Szerintem rosszul fejeztem ki magam a világba nem került be, sem valinor, sem Essos. Középföldének a Szürke hegység északi részét tenger mossa, A Rhuntól 1000 kilóméterre van a tenger, délen pedig Umbarig maradt meg.
2014. okt. 5. 17:48
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Háát.. Középföldének van egy Gandalfja, meg még több varázsló akik segítenének talán. Radagast biztos, meg a másik két kék mágus. Szarumánt nem számoljuk, akkor is van sok tünde mágus, akik mágiával gyógyítanak is komoly sebeket. Westerosnak meg van mondjuk Daenerys három sárkánnyal. A törpök is jó sárkány ölők, Barddal együtt eltették lábalól Smaugota nyílpuskával, szóval azt használva kinyírhatnák a három egyelőre még fiatalnak mondható sárkányokat. Vörös asszony is van viszont, de az szerintem alul maradna fehér gandalffal szemben. A falon van egy pár ember, fogjuk rájuk, hogy harcosok, de nem a legjobb fegyverekkel. A törpék kovácsok, jó fegyverekkel, páncélokkal. A tündéknek is jól szervezett seregeik vannak, tanult harcmodorral, plussz még a mágia gyógyítók is ott vannak. Ha csak Tyrion nem találna ki valami nagyon okosat, mint a zöld tűzet akkor simán alulmaradnának :D Húú bocsi a sok rizsáért XD
2014. okt. 9. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Hát figyelj, nem tudom olvastad-e a Szilmarilokat, de Középföldén jelen van több Vala, Illúvatar első teremtményei, a legfontosabbak a tengert, az eget meg a föld mélyét jelképezik, hasonlóan az Olimposzi Triászhoz. Ők hatalmas erejű ősi lények, akik mindent megtennének, hogy megvédjék Középföldét. Aztán ott van még sok Maia, ők amolyan szolgáló istenségek (Szauron az egyikük), ki tudja, hány Balrog, és ezek még csak a halhatatlanok.


Vannak óriási erejű halandók, mint a három gyűrű-őr, ki tudja, hány sárkány alussza álmát a hegyek gyomrában, és mélyen a föld alatt vannak még hatalmas erők, akiket Gandalf lát, de "nem homályosìtja el a Nap fényét azzal, hogy nevüket kimondja." Vannak Nazgûl-ok is, ha már mindenki összefog, ők felérnek egy kisebb hadsereggel, vannak trollok, és akkor térjünk át az aprónépre:


Hobbitok, tündék, emberek, tőrpök, orkok, entek...


Meg van gollam.


Ezen kívül Középföldén vannak várak, városok, erődítmények, barlangrendszerek, és Westeros ereje lenne a támadó helyzetében, ami nem előny.


A Trónok Harcát nem olvastam, de szerintem nagy szarban vannak.

2017. aug. 20. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Középfölde seregei is vannak 240 ezren.


Emberek: kb. 18000 gondori + 12000 rohani + 5000 hegyiember + 2-3000 dúnadán + 2000 Brí-vidéki és egyéb eriadori + 30-40000 umbari és keleti = 70-80 ezer ember.


Tündék: 500 völgyzugolyi + 5-10000 lindoni + 2-3000 lórieni + 10000 erdei + 2000 dorwinioni = kb. 20-25 ezer tünde


Törpök: ez azért elég nehéz, én 15000 Durinfira, 10000 kékhegységire és 5000 keletire, tehát 30 ezer törpre tippelnék.


Orkok és sötét lények: 60-70000 mordori és morguli + 5-10000 dol golduri + 30-40000 ködhegységi és gundabadi ork, emellett még csak 2-3000 Uruk-hai, 10-15000 troll és Olog-hai, 10000 warg,egy tucat sárkány és 10000 egyéb ogre, mocsári szörny és pók, összesen kb. 120-150 ezer.


Vannak még ugye hobbitok, de max. 1000 harcra kész, ők inkább kémek lehetnek.


Összesen 240-280 halandó, de van még pár ezer Holt, buckamanók és más lidércek, egy tucat balrog, kilenc nazgûl, öt mágus, Szauron, Bombadil, Sasok, Entek, fullajtárok és még ki tudja mi él a Ködhegység alatt.


Emellett övék a hazai pálya, tudják mi hol van és ki tudják használni, hogy az ellenségnek ez idegen terep. Például bevihetik Westeros csatapait Cirith Ungolba, hogy a Banyapók felzabáljon párat, a Bakacsinerdőbe, ahonnan soha nem találnak ki és az entek egyesével megölik őket, vagy ha az ellenség Móriában van, csak berobbantják a kijáratokat és hagyják őket éhen halni vagy utánuk küldhetnek pár szörnyet.


Összefoglalva tehát Középfölde seregei nyernek.

2020. jún. 26. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!