Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Hogy lehet az, hogy Homérosztó...

Hogy lehet az, hogy Homérosztól az Íliász című könyv ilyen kegyetlenül nehéz olvasmány?

Figyelt kérdés
Mielőtt azt gondolnátok rólam, hogy esetleg az olvasáshiány okozza a problémát, elmondom, hogy nagyon szeretek olvasni, és sok könyv volt már a kezemben, többet kiolvastam, különböző témákban. Olvastam ókori szerzőktől is könyveket, tehát az antik irodalom sem ismeretlen a számomra. Nagy vágyam volt, hogy elolvassam az Íliászt, mert sok jót hallottam róla, és hozzá is kezdtem, és itt kezdődnek a gondok... A nyelvezete rendkívül nehéz. Alig-alig értek belőle valamit, az egész megfogalmazás olyan zavaros, többször meg kell állnom, és újaolvasni az adott sorokat, de még így sem teljesen érthető minden. Nem, tudom hogy eredeti nyelven esetleg érthetőbb-e a könyv, és csak a magyar fordítás ilyen, esetleg nincs modernebb? Nekem a Devecseri Gábor féle van meg. Még csak az 5. éneknél járok, de már most azon gondolkodom, hogy abbahagyom az egészet :-/

2014. okt. 16. 17:54
 1/4 anonim ***** válasza:
Próbáld meg azt, hogy elolvasod a részletes tartalmát, és ezzel együtt elméletileg már könnyebbnek kellene lennie a cselekmények beazonosítása, gyakorlatban viszont még nem próbáltam ilyet, de én biztos ezt tenném egy ilyen mű esetében :)
2014. okt. 16. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nekem a Müller Péteres van meg, a Juventus adta ki az Odüsszeusszal elég szép formában. Az egész jól olvasható emlékeim szerint.


Itt nem túl drágán rendelhetőek is:

[link]

[link]

2014. okt. 16. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én ajánlom neked a Szabó Árpád- féle 'A trójai háború' c. könyvet. Nagyon jól sikerült átirata a valóban nehezen olvasható eredetinek. Én 10 éves korom körül olvastam először, és teljesen érthető, olvasmányos volt nekem már akkor is. Emiatt kedveltem meg a görög mitológiát is. Ha ezt elolvasod, átlátod az egész Íliász- Odüsszeusz történéseket.
2014. okt. 18. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ne átiratokat olvass, hanem az eredeti művet. Én azt javaslom, hogy hangoskönyvvel együtt olvasd. Szóljon a hangoskönyv és te olvasd vele. A youtube-on is fent van az Íliász. Ilyen módszerrel lehet érteni, és a vers olvasása sem terhel és fáraszt le, mint ahogy egyébként tenné.
2017. dec. 24. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!