Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Honnan eredenek a farkasok az...

Kopasz1977 kérdése:

Honnan eredenek a farkasok az Alkonyat sorozatban?

Figyelt kérdés
Feleségem nem hajlandó elmagyarázni, engem maga a sorozat nem érdekel, de ez a mozzanat megmozgatta a fantáziámat, ő azt mondja egyszer csak átváltoznak (honnan, hogyan az rejtély) de fiziológiailag érdekelne, mi kell ahhoz, hogy farkas legyen valaki, milyen genetikai, szervi elváltozás okozza, van e gyógymód rá, egyáltalán az irónő beépítette e a sztoriba az egész farkasember mitológiát, (mármint az elterjedt változatok valamelyikét) vagy alkotott egy újat? (Bár ha a vámpirlét alapelveinek semmibe vételét veszem alapúl, azt hiszem ez a farkas dolog is sánta lehet)

2014. okt. 30. 19:33
 1/9 Molli11 ***** válasza:
Ez a családjukban egy öröklött dolog. Elég magas a testhőmérsékletük (ne kérdezd miért :)). Nincs semmi köze a teliholdhoz, akkor változnak át amikor akarnak, vagy ha nagyon felbőszülnek és elvileg idővel egyszerűbb kontrolálni az átváltozást. És ebben nem vagyok biztos, de lassan öregednek, attól függően, hogy mennyi időt töltenek farkasként, (de ez az egy tényleg nem bizti)
2014. okt. 30. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
42%

Semmi nem derülki honnan származnak, csak úgy vannak.

Szerintem valami menhelyről szöktek meg xd :DDD

2014. okt. 30. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 cathilina ***** válasza:
86%
Azt hiszem, van valami kamu sztori arról, hogy a törzs egyes tagjai korábban képesek voltak valamiféle asztrálutazásra, de az egyik tag testét egy másik elfoglalta, amíg ő távol volt, ezért egy farkasba kellett költöznie, ami alatt a lelkük összekapcsolódott és onnantól valamiért képes volt farkassá változni nem csak ő, de a leszármazottai is. A farkas-gén lappang, amíg vámpírok nem költöznek a közelbe, és ha felébred, akkor pár nap alatt kb 25 éves körülire fejlődik a teste de amíg vérfarkas nem öregszik tovább. Ha jól emlékszem, a képességet fel lehet adni. Szóval az eredeti vérfarkas-mitológiához többé-kevésbé annyi köze van, mint egy zöld szemes ostorosnak Villon költészetéhez, viszont maga a könyv is említi, hogy ők nem igazi vérfarkasok. Az igaziakat a hold gyermekeiként említik, és kb annyit tudunk róluk, hogy csak teliholdkor tudnak átváltozni. Sajnos (?) a Twilight-sorozathoz egyszer volt szerencsém, az is már vagy három éve, szóval lehet, hogy ez kicsit pontatlan volt, elnézést kérek, ha a téves információim jelentős kárt okoznak.
2014. okt. 30. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
köszönöm mindenkinek a kielégítő, és vicces válaszokat (#2) azt kell mondjam nem lesz családi mozizás, ezt a zagyvaságot az én szervezetem nem bírja befogadni, próbáltam elfogulatlan lenni, de nem megy
2014. okt. 31. 04:52
 5/9 anonim ***** válasza:
Elöször is az indiánok léteztek. Tehát ez valóság. Akkor írom a könyv szerint, mivel olvastam: először is a kviljútok (bocs nem bírom megjegyezni hogyan írják) nemtom, hogy minden férfi-e, de az asszonyok tuti nem, először csak szellemharcosok voltak. Ez azt jelenti, hogy elhagyhatják a testüket szellemalakban egy időre. így mindig nyertek a betolakodó népek ellen. itt egy kicsit rövidítek: a törzsfőnöknek volt egy ellensége, és itt aszokásos bajok következnek. így egyszer amikor a törzsfőnők újabb szellemalakban tett útjáról visszatért, meglátta maga teste mellett fekvő másikat, amelyik a gonoszkodóé volt, és a torka el volt metszve, a szellemalakja pedig épp belement a törzsfő testébe. így a főnők testében ment vissza a tözshöz, és mindenféle ostobaságot tett. a törzsfő pedig szellemtestben bandukolt tovább, míg nem találkozott egy a szokásosnál jóval nagyobb farkassal. ugyanis a törzs asszem mindig is jóba volt az állatokkal, megkérdezt, hogy nem osztoznának e a testén. a farkas beleegyezett. a törzsfőnők így ebben a testben meglátogatta a törzset és az ál törsfőnők meg akarta támadni (asszem, de nem biztos) itt kiszállt a testből szellemalakjába, addig a farkas ugyanúgy állt ott és várt.azt hiszem itt valahogy a többi szellemharcos is kiszáll a testéből és hallják a főnőköt. itt nem tudom mit csinál a ál-törzsfő, de ez feldühíti az igazit, visszaszáll a farkasba és ekkor valami dühvel kapcsolatos módon a farkas megrázkódik, és mindenki szeme láttára emberré változott. és így nem öregedett tovább, és három felesége nyomán sok utódja lesz, akik örökölték a gént. Na tessék innét erednek a vérfarkasok. már kiolvastam és elég jó az emlékezetem, szeretem, és ha bármi kérdésed lenne csak írjál privátot, bármi kérdésre szívesen felelek. :))
2014. okt. 31. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

A könyvben szereplő farkasok nem vérfarkasok, ezt a könyv vége felé derül ki.

Idézet a könyvből:

"– Kedves Caiusom, figyelmeztettelek volna, hogy ne erőltesd ezt a témát, ha megosztottad volna velem – mormogta Aro. – Bár ezek a lények vérfarkasként gondolnak magukra, mégsem azok. Pontosabb megnevezés lenne az „alakváltó”. A farkas külsőt csupán véletlenségből választották. Lehetett volna medve, ölyv vagy puma, amikor az első átváltozás történt. Eme lényeknek nyilvánvalóan semmi közük sincs a Hold Gyermekeihez. Csupán örökölték ezt a képességet apáiktól. Ez genetikai kérdés. Fajukat nem fertőzéssel szaporítják, ahogyan azt a valódi vérfarkasok teszik."

Ennyit lehet tudni erről dologról.

2014. okt. 31. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
A farkas dolgokat mostmár értem, a filmnek ezután sem sem leszek nézője, az tutti, de legalább már ez a farkas téma nem idegesít ;-) :-D
2014. nov. 1. 07:14
 8/9 anonim ***** válasza:
örülök. (utsó elötti valasziro).
2014. nov. 1. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

1.válaszoló: Azért magas a testhőmérsékletük hogy gyorsabban gyógyuljanak és az anyag cseréjük is emiatt nagyon gyors. És szinte állandóan éhesek. "Farkas éhesek":)

2.válaszoló:HA HA HA HA

3.válaszoló:Annyit még tudni lehet a Hold Gyermekeiről:

a.Nem vesznek fel valódi farkasformát. Mellső lábuk erősebb,mint a hátsó, és mivel hüvelykujjuk a többi ujjukkal szemben helyezkedik el, a kezükkel fogni is tudnak.

b.Hold Gyermekei nincsenek tudatában emberi mivoltuknak; sokkal inkább vadállatok ilyenkor.

c.Általában magányosak, vagy egy ellenkező nemű párral vadásznak. Amikor állattestet öltenek nem képesek szaporodni: újabb fajtársakat csak úgy hoznak létre, ha harapás útján megfertőznek egy embert. A fertőzöttek gyermekei nem öröklik a vérfarkas képességeket. Kihalás szélén álló faj.

d.Az ezüst tárgyak nem hatnak rájuk.

5.válaszoló: Quileute-kviljút vagy kvilájút. És itt a pontos quileute történet [link]


Kérdező:

- [link] Itt megtalálhatóak minden dolog az alakváltókról/vérfarkasokról

- [link] Itt meg minden a valódi törzsről. És a Twilight saga világában szereplő törzs legendáikról.

2014. nov. 1. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!