Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Valaki segítene nekem az Egri...

Valaki segítene nekem az Egri Csillagokban?

Figyelt kérdés

A kérdés:

Hogyan történt a gyermekcsere?


Amúgy a könyvet olvastam, de erre nem emlékszem :(



2014. okt. 31. 11:44
 1/3 anonim ***** válasza:

Hát akkor olvasd el még egyszer. Bocs, de én személy szerint nem hiszek neked, amikor azt írod, hogy elolvastad.


Annyit segítek, hogy a végén van.

2014. okt. 31. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Tavaly olvastam, de körülbelül így emlékszem:

A török édesanya belovagolt a vár romjai közé, Dobót kereste, nem tudott magyarul csak a gyereke nevét mondogatta Szlem, vagy Szliem, vagy valami hasonló erre nem nagyon emlékszem)és vele volt egy kisfiú, Dobó megkérdezte a gyereket hogy hogy hívják, aki mondta, hogy Bornemissza János, és akkor el akarták vinni a kis Jancsit, de a török nő nem adta, csak a saját gyyerekéért cserébe, és akkor kirohant Éva a kis török gyerekkel megölelgették a saját gyereküket, aztán meg a magyar a török nőt ölelgette, és kibékültek. Na, körülbelül ennyire emlékszem. Imádok olvasni, de vmiért kivétel nélkül az összes kötelezőt utáltam, rengeteget szenvedek velük. Az Egri Csillagokból pont erre emlékszem a legjobban, mert ez volt az egyetlen jelenet, amit tényleg őszintén élveztem, ahogy az elveszettek hitt gyerekek újra a szüleiknél vannak, a szülők pedig kibékülnek (mármint a török meg a magyar)

2014. okt. 31. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
2014. nov. 30. 15:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!