Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Miért van még mindig az a...

Miért van még mindig az a beidegződés az emberekben, hogy amelyik könyvben lányok/nők a főszereplők, az rögtön "csajos" meg nőknek szól?

Figyelt kérdés

Rengetegszer futom bele abba, hogy egy könyv, amiben női főszereplők vannak az automatikusan "lányos" könyv.

Ne értsétek félre, tökéletesen tisztában vagyok vele, hogy rengeteg női karaktert mozgató könyv van, ami tényleg lányos, ma rengeteg női író van és ők jobbára romantikus könyveket írnak, márpedig ezek örök stílusjegyei a laza könnyed stílus, a nyomi főhősnő(lány), az álompasi (aki újabban már gyakran nem is pasi, hanem valami természetfeletti jószág), és ezt képesek elnyújtani végtelen hosszan, 3-4 köteten keresztül (egyik negatív rekordtartó például a magyar SZJG sorozat, ahol Reni és Cortez szerencsétlenkedését kilenc köteten keresztül olvashatjuk, mondjuk Cortez legalább ember), és a végén abszolút nem lepődünk meg, hogy a szerelmük győzedelmeskedik.

Oké, ez a romantikus könyv, de miért kell minden könyvet, aminek női főszereplője van automatikusan lányosnak tartani, gondolok itt például az Éhezők viadala trilógiára, ami lényegében véve egy forradalom krónikája, és tény van benne egy romantikus szál is, de nem ezen van a fő hangsúly, mégis sokan lányos könyvnek tartják.


Tehát akármilyen közegbe dobod a női karaktereidet, mindig lesz olyan olvasó, aki szerint "csajos" a könyved, pedig ha ugyanezekbe vagy hasonló szerepekbe férfiakat raksz, akkor senki sem mondaná, hogy "pasis" az írás.


2014. okt. 31. 14:42
 1/3 anonim ***** válasza:
Szerintem a második mondatodban egész pontosan leírtad a választ a saját kérdésedre.
2014. okt. 31. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Az Éhezők viadala egyszerűen csak nem akkora szám, mint amekkorának a legtöbb kamasz hiszi. Ezen valószínű meg fogsz sértődni, pedig egyszerűen annyi az egész, hogy annak a korosztálynak még tök új, meg eredeti. Ha az én 14-15 éves koromban lett volna divatos, én is jobban szerettem volna, mert akkor még nem ismertem jobbat. Másrészt a szerelmi háromszög benne kifejezetten béna, nő létemre még engem is iszonyatosan irritál.

Szerintem az főleg abból ered, hogy manapság a trendi könyveket egy bizonyos társadalmi rétegnek írják. Ne mondd nekem, hogy a sok béna YA cucc annyira univerzálisan értékes lenne. A legtöbbje tizenéves lányoknak íródott, teljesen egyértelmű, hogy kik pénzére utazik az író. Szerintem nem is igazén az a lényeg, hogy van szerelmi szál, hanem hogy hogyan van megírva. Mikor minden csudálatos fiú ugyan abba a szerencsétlen, jellegtelen libába szerelmes halálosan, az pl. baromi unalmas tud lenni.

Másrészt pedig egyáltalán nem értek egyet abban, hogy a férfiak szerint minden könyv, amiben nő a főszereplő (vagy az egyik főszereplő) az csajos. A Tűz és jég dala sorozatban sok férfi kedvence vagy Danaerys vagy Arya. Michael Goldmantől a The Princess Bride-ot is általában szeretik, mert vicces. Garth Nix könyveiben szintén általában nő a főszereplő, de mivel egy igényesen megírt sorozat, ezért nemtől függetlenül élvezhető.

Nem érzem, hogy ez valami hatalmas társadalmi probléma lenne. Olvassa mindenki azt, amit élvez. Neked az Éhezők viadala, a másiknak meg más. Vagy kötelező mindenkinek ugyan azt élveznie? Miért baj, ha a fiúk-férfiak más fajta történeteket szeretnek? Az ilyen Coelho-Oravecz remekeket meg elvileg több nő veszi, pedig aztán...

2014. okt. 31. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
52%
Hát ahogy írtad túl sok klisés könyv van, ahol nő a főszeplő feltételezzük nőknek szóló könyv. Ez mára kezd kiegyenlítődni, de ahhoz még sok időnek kell eltelnie, hogy ne így nézzünk ezekre a típusú könyvekre nagy átlagban.
2014. okt. 31. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!