Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Ajánlanátok könyvet? (30+ N)

Ajánlanátok könyvet? (30+ N)

Figyelt kérdés

Sokadik hasonló kérdés, de hátha... Néhány író, könyv akiket/amiket kimondottan kedvelek: Emile Zola, Kodolányi János és Németh László regényei; Umberto Eco: A rózsa neve; Bulgakov: A Mester és Margarita; W. Wharton: Madárka; J. Steinbeck: Érik a gyümölcs ... Valami komolyabbra vágynék most is.

Nem igazán szeretnék fantasyt, nagyon romantikus és/vagy "A szürke 50 árnyalata" típusú könyvet olvasni.

Előre is köszönöm a javaslatokat! :)


2014. nov. 13. 19:27
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Robert Holdstock: Mitágó-erdő - igen, ez fantasy, de nem sokkal fantasybb, mint a Mester és Margarita.


Amúgy meg:


Viktor Pelevin: Az agyag géppuska (plusz a többi Pelevin)

Donna Tart: A titkos történet

Fehér Béla: Zöldvendéglő (ez ugyan humoros)

Bret Easton Ellis és Chuck Palahniuk könyvei (vigyázat Palahniuknál megintcsak humorveszély)


És egy komoly, humor nélküli, teljesen neked való regény:


Peter Marshall: Nincs helyed a temetőben


(Estleg még Truman Capote, Hemingway és Camus művei)

2014. nov. 13. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Plusz persze Dosztojevszkijtól a Bűn és Bűnhődés, meg a Feljegyzések az egérlyukból. Meg Nabokovtól a Lolita.
2014. nov. 13. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Bakker és a Moby Dick Melville-től, de csak a teljes verzió! Vigyázz mert sok rövidített kiadása van!

Meg Joseph Conrad és John Updike művei.

Jack London: Martin Eden

2014. nov. 13. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Bocs de mindig azután jut eszembe, hogy elküldök egyet...


Joyce Carol Oates: Bellefleur avagy a családi átok

2014. nov. 13. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Marquez: Száz év magány


Ezt is biztos imádnád.

2014. nov. 13. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Fúúú, köszönöm!


Épp a Te, másnak szóló javaslatodra megvettem kb. fél éve a Mitágó erdőt, mert felkeltette az érdeklődésemet. És annyira jól kezdődött. De tényleg. Aztán egy idő után nem tudtam tovább olvasni. Azóta is ott várja a polcomon, hogy nálam műértőbb olvasóra találjon. :)


Capote: Hidegvérrel nagyon tetszett. Marquezzel szintén nem boldogultam. Moby Dickkel kacérkodtam már, asszem most akkor bele is kezdek az olvasásába. Jack Londontól más könyveit olvastam, de az általad javasolt szintén érdekesnek tűnik.

Nincs helyed a temetőben, Bűn és bűnhődés jelentem megvolt, és tetszett. :)

Palahinuk is felkerült a listára, köszönöm. (A humor nem lesz akadály)

Tulajdonképpen az összes javasolt, és nem olvasott érdekesnek tűnik, úgyhogy tényleg köszönöm. :)

2014. nov. 13. 20:19
 7/11 anonim ***** válasza:
Bakker, hogy a Mitágó erdő így. Mondjuk egy barátom sem volt annyira elragadtatva tőle, mint én. Én ugyan angolul olvstam, de kétlem, hogy a fordítás túl sokat rontott volna rajta. Na mindegy. Esetleg még Graham Greene könyvei.
2014. nov. 13. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Ja, és:


Alex Garland: A part (igen ebből van a Leonardós film is, de a regény sokkal királyabb)

2014. nov. 13. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Felmerült bennem, hogy a fordítás vágta haza nálam a Mitágó erdőt, mert a történet összességében megfogott, érdekes volt.


Jó ötlet, megnézem Greene többi könyvét is - tőle A csendes amerikait olvastam, hú, az nagyon megtalált.


A part jöhet könyvben is, mert a film is tetszett. Utánajárok.

Köszönöm!

2014. nov. 13. 20:35
 10/11 anonim ***** válasza:
én hvg könyveket olvasok,keress rá jó könyveik vannak te is találsz biztos neked valót
2014. nov. 16. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!