Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Egy főleg női karaktereket...

Egy főleg női karaktereket mozgató (lentebb vázolt) "lányregény" jelentős romantikus szál nélkül is lehet életképes?

Figyelt kérdés

Először is szögezzünk le két dolgot, fiú (na jó fiatal férfi)létemre szeretnék lányregényt írni. Ez már önmagában egy vakmerő vállalkozás, de én nem is tartom lányregénynek, csak ma ha valamiben egynél több fontos női karaktered van, az lányregény.

Másrészt idegzsábát kapok a nők által nőknek írt romantikus klisékkel teletömött és sablonos "nyomilány, szuperhapsi" könyvektől. Ez szerintem öncélú vágybeteljesítés!


Épp ezért gondolkodtam el egy olyan könyv ötletén, amiben a női karakterek (igazából még rájuk mondhatjuk, hogy lányok, hiszen mind a húszas éveikben vannak) nem sablonok, se nem paródiái a valódi nőknek, és a romantikus szál bár jelen van, ahogy a való életben is az ilyen idős nőknél, de nem ez lenne a középpontban.

Tulajdonképpen a főhőseim munkája, -ami nem éppen átlagos lányos meló- körüli bonyodalmak köré lenne felépítve a történet, ami sok szempontból egyfajta "slice of life" regény lenne, csak egy nem annyira földhözragadt :-D világban.

Egy alternatív valóságban játszódna, de nem fantasy, ezt szeretném leszögezni, csak így nem köti a kezem a való világ (földrajz, politika, vallások stb.), tehát nem kell például minden egyes helyszínt végigkutatni, ahol játszódna, hanem csinálok egy saját kis valóságot.


Egyébként nem akarom kiadatni, ha meg is írom, csak hobbiból, mert a férfiak többségének ez túl "csajos", a lányok többségének meg nem elég "csajos", ahhoz, hogy működjön. Nem utolsó sorban eddig csak egy-két novellát írtam, tehát valószínű nem lenne egy mestermű.


2014. nov. 14. 21:51
 1/3 anonim ***** válasza:
Egy valamit ne felejts ki belőle: az eredeti humort. Akkor biztosan életképes lesz, ha van benne szerelmi szál, ha nincs :)
2014. nov. 14. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Attól még nem lesz valami lányregény, hogy nők benne a főhősök. Szerintem ezt nem lehet így bekategorizálni. Habár sajnos sokan megteszik, ezért a könyvek többsége teljesen élvezhetetlen, legalábbis nekem.

De szerintem ne ezen rágódj. Alkoss hiteles, "lélegző" karaktereket és akkor már jó lesz.

2014. nov. 14. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Ha én olvasok egy történetet, és van benne egy női főszereplő, akkor általában az a nyerő, ha tudok az illetővel azonosulni. Szerintem a karakter megalkotásánál jó, ha valós mintát veszel alapul, aki akár lehet egy ismerősöd is, akinek kellemes személyisége van. A lényeg, hogy minél részletesebben dolgozd ki a személyiségét (mit szokott ebédelni, milyen volt a gyerekkora, hogy néz ki a park, ahol sétálni szokott, stb..) a lényeg, hogy ahogy mások is írták lélegző karakter legyen.
2014. nov. 15. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!