Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Milyen idős lehet Melisandre?

Milyen idős lehet Melisandre?

Figyelt kérdés
Szerintetek van valami infó, ami utalhat a korára? És elvileg akkor ő is élőholt? Mert nem kell se aludnia, se ennie.

2014. dec. 4. 20:06
 1/10 Prym ***** válasza:
ha a tűz és jég dala élőhalottjait nézzük akkor biztos hogy Mel nem az. neki nincsenek elfeketedett végtagjai. szerintem inkább R'hllor (nem tom hogy kell leírni... :D ) adja neki az energiát. vannak olyan elképzelések hogy R'hllor egy démon vagy valami hasonló (mondjuk szerintem nem de nem baj) infó nincs a korára de szerintem 30 és 40 között lehet valahol. inkáb 30 hoz közel
2014. dec. 4. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

"neki nincsenek elfeketedett végtagjai"


Ez nem olyan biztos. Azt tudjuk, hogy Mel is képes arra, hogy megváltoztassa más alakját...így valószínűleg a sajátját is...azokkal a kövekkel is...amit folyamatosan visel. A vörös kövét soha nem veszi le. Ez kicsit azért gyanús.

(A sorozatban is, amikor rámászik Gendryre, mindent ledob magáról, kivéve a követ nem.)

Többször utal rá, hogy a dolgok olyanok, amilyeneknek szeretnénk látni őket.

Tehát lehet, hogy csak varázslattal leplezi a valódi külsejét. Akár lehet valami oszló hulla is.


Egyébként a fejezetében is említi, hogy már nagyon régen űzi a mágiát. Tehát épp ezért van az, hogy egy 30 éves nő nem éppen ilyen szavakat használna.

Hogy is van (én is ma futottam bele...)?

Megint meg kell keresnem.

2014. dec. 4. 22:01
 3/10 Prym ***** válasza:

a régen relatív. lehet hogy csak álca

számomra a te verziód is opció, úgyhogy ha megtaláltad azt a részt, írd le lecci :)

2014. dec. 5. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Melisandre Asshaiból származik, ezért különös figura, nem azért mert halott lenne. Mivel a könyvekben majdnem mindenki nagyon fiatal, ezért kb. 30 lehet, de mivel Asshairól alig tudni vmit, ezért lehet h sokkal idősebb is.
2014. dec. 5. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Hát akadnak elég sokáig élő figurák, a Vérholló, az erdő gyermekei, stb. szóval Mel is egy lehet közüllük.

Egyébként itt volt: [link]


Azt írja, már 400 éves.

2014. dec. 5. 17:00
 6/10 A kérdező kommentje:
Egy másikban meg arról volt szó, hogy ugye kiderül, Melt úgy adták el rabszolgának Volantisból. Viszont a volantisi rabszolgáknak tetoválásaik vannak. Melen viszont egy sem látható. És ezért is gondolják, hogy varázslattal leplezi a valódi külsejét.
2014. dec. 5. 17:04
 7/10 anonim ***** válasza:

Bloodraven kb. 125 éves,de lényegében rá van kapcsolódva egy varsafára, ami gondolom életben tartja. Az Erdő Gyermekei meg más lapra tartoznak, mivel nem emberek.

De azon én is gondolkoztam,hogy Melisandrének miért nincs tetoválása. Viszont azt kétlem,hogy más lenne, mint akinek mutatja magát. Egy ilyen húzásnak semmi értelmát nem látom. R'hllort szolgálja, megvan róla győződve,hogy a Mások az ellenség, akiket elkell pusztítani, szal nem hiszem,h ő is egy lenne közülük vagy akármilyen halott.

2014. dec. 5. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

R'hllor is "munkálkodik" élőholtakkal: Beric és Cat. Szerintem ez nem csak a Mások kiváltsága, és mindenki úgy használja fel ezt a féle mágiát, ahogy neki tetszik szerintem.

Azonkívül van az a mondás ott: "What is dead may never die, but rises again, harder and stronger."


És Mel tényleg elég erős. Mármint túlélte a fojtogatót, ami azért nem semmi.

2014. dec. 5. 17:16
 9/10 A kérdező kommentje:

*Egyébként talán tényleg fura húzás lenne, ha kiderülne. De végülis Martintól nem lenne meglepő, ha azért ebben a tűzistenes dologban nem akadna valami csavar.


Már nagyon kíváncsi vagyok, mi is lesz Jon sorsa, azután ami történt. Azt hiszem valami meglepőt fog lépni. Legalábbis ezek után. :S

2014. dec. 5. 17:23
 10/10 anonim ***** válasza:
57%

Jon lesz Azor Ahai reinkarnációja mi más lenne. :D


A R'hllor és a Másik által feltámasztott emberkék közel sem vehetők egy kalap alá.


Míg R'hllor visszaadja az emberek életét addig a Másik újraélesztett fickóik halottak maradnak ugyan úgy, nem emlékezve az emberi mivoltukra.


Kivéve eddig Coldhands-et, akiről nem tudjuk hogy kicsoda-micsoda is pontosan. Csak hogy hasonlít a Másokhoz.

2014. dec. 5. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!