Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Szerintetek jó lenne egy...

Szerintetek jó lenne egy ilyen poszt-apokaliptikus sci-fi történet? (ez persze csak az alaphelyzet)

Figyelt kérdés

Tehát a közeljövőben megnyílik a világunkra egy dimenziókapu, amin keresztül idegen lények érkeznek, ezek gyakran kolosszális méretűek mai szemmel, némelyek 100-200 tonnásak is megvannak, ellenben roppant buták, és gyakorlatilag csak lőgyakorlatot jelentenek a világ hadseregeinek kezdetben.

A lények, akiket leviatánoknak neveznek el azonban idővel egyre többen jönnek, és több új kapuból érkeznek, így pusztán számbeli fölényükkel több helyen is stabil hídfőállást hoznak létre, és egyre valószínűbbnek tűnik, hogy nem puszta állatokról van szó ugyanis gyakran bonyolult taktikákat alkalmaznak, amik vagy magas szintű intelligenciát vagy egy központi tudatot feltételez részükről.


Ennek ellenére atomfegyverek segítségével több hídfőállásukat is felszámolják, azonban a Föld egyre kevésbé lakható az embereknek, ráadásul idővel a leviatánok elkezdik kiirtani a földi őshonos bioszférát és kiépíteni egy az emberi szervezet számára ellenséges környezetet, lényegében terraformálni kezdik a világunkat, így már egyre nagyobb és nagyobb területeket vonnak uralmuk alá, ahonnan menekül a polgári lakosság -már akit nem ölnek meg.


Még komolyabb probléma, hogy a leviatánok elkezdenek adaptálódni a földi fegyverekhez, és idővel olyan leviatán fajok is megjelennek, amik hasonló szerepet töltenek be, mint az embereknél a tüzérség vagy a légierő, ez bizonyítja azt a sejtést, hogy a leviatánok nem szimplán dimenzióugró szörnyek, hanem tervezett organikus fegyverek, amiket egyfajta telepátia útján irányítanak.

A kegyelemdöfést azonban a leviatánok osztályozásában G54-esnek vagy elektromesternek nevezett leviatánok hozzák el, amik képesek elektromágneses hullámokkal szinte az összes haditechnikát, számítógépet kiütni egy bizonyos távolságon belül. Így a fejlett technika egyre kevésbé hatékony ellenük, és egyre kilátástalanabb az ellenük vívott harc.

Azonban a szörnyeket látszólag csak a földfelszín érdekli, így minden nagyhatalom igyekszik a föld alá épített bunkervárosokba telepíteni a lakosainak és iparának egy részét.

Eközben a leviatánok száma exponenciálisan nő, így a világ nagyhatalmai egy utolsó kétségbeesett próbálkozással megpróbálják lezárni a Földre nyitott legelső dimenziókaput -amihez az összes többi is kapcsolódik, tehát elvben ezzel el lehet vágni a leviatánok utánpótlását-, a terv sikerül, de hatalmas áldozatok árán, gyakorlatilag a világon nem marad ütőképes hadsereg, és így is több tízmillió E, F, G osztályú -ezek a legerősebb, legveszélyesebbek osztályok-leviatán marad a Földön, miközben az emberi populáció alig százmillió főre zsugorodik, és ezek is vagy a még érintetlen, (de zsugorodó) lakható területeken, vagy a föld alatti bunkervárosokban élnek. Tehát a helyzet katasztrofális az emberiségnek, de van egy halvány reménysugár, egy jövőbeli győzelemre.


A tényleges történet tulajdonképpen itt kezdődne, az egyik európai bunkervárosban, ahonnan a még megmaradt haderők néha kitörnek, és gyilkolják a leviatánokat, lényegében véve partizán hadviselést folytatnak, és a főhősnőm Dawn, egy fiatal 21 éves nő, beáll katonának, mert nem akarja, hogy az alig két éve született kisfia is egy föld alatti betondzsungelben élje le az életét.

Ami reményt kínál az embereknek, hogy felfedeznek egy új H osztályúnak elnevezett leviatán fajt, ami egyértelműen a többiek vezetője, és elkezdődik a küzdelem, hogy megtalálják, és megöljék a H osztályú irányító kaszthoz tartozó leviatánokat, ezzel remélve, hogy idővel visszaszoríthatják a többi alsóbbrendű fajt, és ezáltal még megmenthetik a föld érintetlen részeit a pusztulástól.


Oké tudom, rohadt hosszú expozíció, csak nem akartam, hogy a logikus kérdések (miért nem vetettek be atomot a szörnyek ellen, miért nem őrizték az átjárót stb. megválaszolatlanok maradjanak), és igen tudom van olyan, aki máris ragadja a klaviatúrát, hogy beírja, hogy összegyúrtam a Csillagközi inváziót (a filmet), a Tűzgyűrűt meg az Attack on Titan-t, de valójában ez a történet, jóval komplexebb lesz, mint egy egyszerű "szörnyirtós" sztori, eleve ezért is választottam főhősnek egy fiatal anyukát, és nem egy "tökös -megölök minden leviatánt és én leszek a hős" - srácot.

A történet alapvetően két síkon fut az egyik a leviatánok elleni háború -értelemszerűen, a másik pedig Dawn karaktere, ahogy egy egyszerű bunkervárosi lányból egy kulcsfontosságú szereplő lesz, ugyanis a helyzete jelentősen megváltozik a történet folyamán, mivel ő lesz az első ember, aki sikeresen kommunikál egy leviatánnal (ezzel lelőttem a várható meglepetést, hogy a H osztályú leviatánok valóban léteznek, és valóban ők vezették az inváziót), és persze olyan kérdések is előkerülnek, mint miért támadtak a leviatánok, kik valójában a H osztályúak, és idővel behozok egy másik "főhőst" Victor Eremitát -nyilván nem ez az igazi nevet, csak választ magának egy olyat, amit az emberek is ki tudnak mondani-, egy fiatal H osztályú leviatánt, aki Dawn egyik legjobb barátja lesz idővel, és azon kevés leviatánok egyike, aki nem akarja végképp kiirtani az emberiséget. Persze előkerül az összes ilyenkor szokásos kérdés pl. Dawn áruló-e? Megbízhatnak-e az emberek Victorban, ha meg is bíznak, az a többi leviatánt nem állítja meg stb.


Ha nem untátok el az olvasást véleményeznétek az alapkoncepciót? Még csak mostanában fogtam hozzá, tehát ez csak a háttértörténet, amit itt olvashattatok.


2014. dec. 7. 15:39
 1/7 anonim ***** válasza:

összegyúrtad a Csillagközi inváziót (a filmet), a Tűzgyűrűt meg az Attack on Titan-t,


Kösz hogy leírtad, így csak kopizni kellett! :)

2014. dec. 7. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szerintem ha jól meg lesznek írva a karakterek, meg hihető lesz a helyzet, az életkörülményeik, stb., akkor elég jó sztori lehet majd belőle.


Egyébként az nem gond, ha valakitől "lopsz". Mindenki lop valahonnan. A felsorolt filmek/könyvek/sorozat sem éppen eredeti ötlet. A lényeg a talalás.

2014. dec. 7. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Tudjátok az alapprobléma az, hogy minden ilyen "bug war" koncepcióra épülő műnek megvan ez a nyűgje, hogy kópiák sorozata, ugyanis az alapsztori nos elég egyszerű, ezért kénytelen vagy átalakítani azt karakterdrámává.

Én lényegében véve azzal szeretném továbbvinni, hogy a leviatánok -nyilván a gondolkodni is képes H-osztály- idővel fontosabb szereplők lesznek a történet alakításában mint az emberek. Upsz. lelőttem egy csavart :-D

(mellesleg plagizált alapanyagként nem is írod kedves első az Éghasadást, pedig arra is hasonlít egy-két dologban, mondjuk azt a sorozatot sosem szerettem :-D)

2014. dec. 7. 16:11
 4/7 anonim ***** válasza:

Van ebben Majmok bolygója is (a legutolsó film) alaposan, ne hagyd ki. :)

A főszereplőd sántít. 21 éves, de a leírt folyamthoz legalább ennyi idő kell, tehát neki sem sok fogalma lehet a kinti világról, amikor a földi emberek még nem betonbunkerekben laktak. (Meg azért a szellőzés brutális egy mérnöki munka lehet, a fényre szükség van, még ha mesterséges is, akkor már miért ne lennének fák - és akkor miben különbözik ez egy mai szomgterhes levegőjű metropolisztól? hogy még időközönként sem látszik az ég? a finnek télen kalákában állnak be a hadseregbe, vagy mi?) A "fiam ne ilyen helyen nőjön fel" kevés egy anyának ahhoz, hogy beálljon a hadseregbe és menjen idegent gyilkolni, meg megváltani a világot. Speciel most hagyja el a gyermekét, akiért mindent megtenne. Lényegében a fő motivációt rontottad el, a lélektani részt meg a karakterdrámát, amire kihegyezted volna. Mivel a többi ismert elem, ezen gondolkozhatnál még.

Más kérdés, hogy a beszélő nevek számomra zavaróak, de legyen. Viszont a Dawn azért egy kicsit sok, még legyen a keresztneve Aurora, hogy teljes lehessen a kép. (Victor nem gond, elvégre ő választotta a nevét.)

2014. dec. 7. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Konstruktív vélemény 91%-os! Köszönöm.

Nos a leviatán megszállás, a történet kezdetekor már 16 éve tart, legalábbis itt Európában, a bunkervárosok eléggé lelakottak és túlterheltek, többségükbe milliószám vannak emberek bezsúfolva, nem éppen ideális környék gyereknevelésre, de a kapcsolat a szabad területek és a bunkervárosok között problémás, jó esetben, elvégre több ezer kilométert kell megtenni leviatánok által uralt vidéken, méghozzá főleg gyalog. Ennek ellenére sokan megpróbálják, és sokan meg is halnak. A gyerekeket bizonyos időközönként ha a szüleik úgy akarják kicsempészik a városokból, ha már elég idősek.

Tehát nincs hermetikusan elzárva a bunkerváros a felszíntől, de nincsenek is benne parkos ligetek.


Hogy a leviatánok miért nem rombolják le a városokat, mint írtam alapvetően a felszínen mozognak, és úgy gondolják (mármint a H-osztály tagjai), hogy szimpla kiéheztetéssel, és a menekülők gyilkolásával előbb-utóbb összeomlik a városok védelme. Nem mellékesen nekik sincs már korlátlan utánpótlásuk az átjáró bezárása óta. Ugyan képesek létrehozni újabb harci leviatánokat a már átalakított földi bioszférában is, de szűkösek az erőforrásaik, az emberek harcmodora pedig sokszor sikeres ellenük.


Dawn kb. öt éves volt, a leviatán invázió kezdetekor, tehát emlékszik a fenti világra mikor leköltöztették őt, meg a szüleit az egyik ilyen bunkerbe, mellesleg valóban hatalmas műszaki kihívás fenntartani a városokat, ráadásul utánpótlás sem érkezik, tehát sokan úgy érzik, hogy egy föld alatti "óriáskoporsóban" élnek, amiben előbb-utóbb úgyis meghalnak.

Dawn motivációja, igazat adok, oké, ezen még dolgozni kell, de ezekben a városokban háromféle "karrieropció" van, vagy műszaki területen, tehát a város fenntartásában dolgozik valaki, vagy mezőgazdasági munkán, vagy harcol. A katonák pedig messze a legjobb ellátást kapják, és Dawn vőlegénye például a történet kezdetekor már halott, egész pontosan eltűnt egy csatában.

Nem, nem fog előkerülni, őszinte leszek, sosem szerettem mikor valaki valakije eltűnik, aztán kiderül, hogy jé mégis él, és ő mondjuk a főgonosz. Elcsépelt, agyonhasznált klisé.


Nevek, a Dawn-ra véletlen esett a választásom, nem szántam beszélő névnek, sőt eredetileg nem is angol lett volna a főhősnőm, elvégre a történet sem a brit szigeten játszódik, hanem a kontinentális Európán. (őszinte leszek, a pontos helyszínen még nem gondolkodtam, valahol a mai német-lengyel határ környékén van ez a bunkerváros, de látod még a város hivatalos nevét sem döntöttem el a gúnyneve viszont "Madeira", amit a lakói akasztottak rá).


Victor elnevezése egy vicces dolog, eredetileg a "vezetékneve" Emerita és nem Eremita lett volna, (Victor Emerita - magányos győztes, ami illett volna Victor különc természetéhez a leviatánok között, de végül úgy döntöttem, hogy hibázzon saját maga elnevezésekor, elvégre ő mégsem egy latin szakos tanár, hanem egy idegen "szörny", nem kell tudnia perfektül latinul, bármennyire érdekli is az emberi kultúra)


A leviatán nevet természetesen az emberek adták az első vízből előbukkant D és E osztályúaknak, amik átjöttek az átjárón (az osztályozást később vezették be pl. az A osztályú leviatánok mikroszkopikusak, lényegében véve ők építik az új bioszférát, a B és C kategória pedig rendkívül primitív, állati szinten áll nem képesek telepátiára, tehát nem használhatók fegyverként a H osztályúak számára, ők inkább a háziállat -tehát elsődleges táplálék- szerepét töltik be a többi leviatán számára.

Egyébként a leviatánok kinézetéről nem is szóltam, itt szakítani akartam az óriás "hüllőszerű/rovarszerű" szörny koncepcióval, a leviatánok szőrösek, és nyolc végtagjuk van, ebből kettő pár gyakran szárnnyá módosul, a H osztályúak pont egy ilyen négy szárnyú, négy "lábú" osztály. A legtöbb leviatánnak egy három-négy felé elágazó ostorként vagy buzogányként használható farka van. A leviatánok mérete bár impozáns nem kolosszális, a legnagyobb F osztályúak is "csak" 150-200 tonnásak, tehát alig kétszer akkorák mint egy dinoszaurusz. Nagyjából ez az a határ, amit még elbír egy élőlény vonszolni a mi gravitációnkban, főleg ha mesterségesen tervezték meg.

A H-osztály pedig egész kicsi Victor mindössze hat mázsás lesz, és felegyenesedve két lábra is mindössze kb. öt méter magas, ez mondjuk jobbára írói fogás így ugyanis sokkal könnyebb az interakció az emberi karakterekkel, ha a szemébe vagy az arcába akarnak nézni. (hiába komunikál telepatikus úton, az emberek ösztönösen keresik a szemkontaktust a beszélgetőpartnereikkel) Emiatt aránylag nagy zöldes szemeket szántam neki, és viszonylag hosszú, elnyúló pofát, a leviatánok őse ugyanis egy ragadozó faj volt. De azt hiszem kicsit belelovaltam magam a leviatánjaim "biológiájába" :-D

2014. dec. 7. 18:52
 6/7 anonim ***** válasza:

Olyan dolgokat ecsetelsz, amiket senki nem kérdezett és senkit nem érdekel. Írj inkább, ha ennyi fantáziád van, kérlek! Minek itt aprópénzra váltani? Csak ne felejtsd el, hogy a részletes világkidolgozás még nem egyelnő egy jó regénnyel, ahhoz történet is kell. (Le ne írd részletesen, nem érdekel! Írjál! Akkor a végeredmény talán érdekel.)

Kezd átmenni a sztori valami másba, mint amit eredetileg vázoltál. Mindegy, a lényeg, hogy a végén konzekvens legyen. De a bunkervárosok még mindig kilógnak. Nem, 16 év alatt háború közben minimális költségvetéssel és anyagi lehetőségekkel nem lehet ilyeneket a semmiből felhúzni. Még ha régi bányákat töltenek is fel, akkor sem elegendő. Ki kell térned arra, miért léteztek már akkor ezek a városok - hidegháború? Korábbi atomháborús maradék? Az emberiség megint ölte magát? Akkor erre megint ki kell térned, röviden vázolni, leírni a városok közti kapcsolati hálót stb.

Amire figyelned kell, azok az emberközpontú dolgok - ilyenek a főszereplő, a motivációja, a bunkervárosok, az emberi hadsereg és Victor "átállása" (vagyis miért segítené az emberiséget). A többi a környezet leírása lesz, egyetlen követelmény, hogy legyen következetes és érdekes. Az olvasót viszont csak az emberi vagy azzal kapcsolatos részeken keresztül kell megfognod és megtartanod, hiszen itt helyezed el azokat a kérdéseket és válaszokat, amik foglalkoztatnak, amik a regény mondanivalóját fogják alkotni.

(Egyébként nem jó stratégia a föld alá vonulni, ha jobbára repülni nem képes óriási dögökkel állunk szemben. Az óceánokra épített, vagy akár merülésre képes kolóniák terve jelenleg is sokkal életképesebb, meg a japók amúgy is dolgoznak már rajta. Atom ellen ugyan nem véd, de arról nem is volt szó.)

2014. dec. 7. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Oké, akkor nem mesélek többet, majd ha valaha elkészül feltöltöm valahová az eredményt! :-D

Viszont van egy apróság, ami elkerülte a figyelmedet, a leviatánok közül rengeteg faj van, ami tud repülni! Ezek nyilván kisebbek, de egy teljes leviatán osztály (a G) csak az egyes repülő fajoknak van kijelölve a "taxonómiájukban". Még a bevezetőben említem a G54-es fajt, ami lényegében véve egy organikus EMP generátor, ez is röpképes faj.

De a H-osztály is képes repülni rövid távokon, az egyik ok, ami miatt az emberek sokáig nem szúrták ki az "észleviatánokat" az épp az, hogy tévesen csak egy újabb G fajt láttak bennük.

De akkor mostantól befogom a szám. :-D

2014. dec. 7. 22:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!