Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Tél Szelei megjelenés?

Tél Szelei megjelenés?

Figyelt kérdés

"A szerző 7 részt tervez a sorozathoz. Így további két megjelenő könyvel még boldogíthatjuk a könyvespolcunkat a jövőben. Legfrissebb értesülések szerint Martin 2014 második feléről 2015 elejére tette át a legfrissebb, immáron 6.könyvet a sorban. A két még várható kötet címe is ismert: A 6.kötet címe "Winds of Winter" (A tél szelei) míg a sorozatot befejező 7.kötet címe "A dream of Spring" (A tavasz álma) lesz."

ez hihető?van rá esély hogy 2015 elején már megjelenik a könyv?


2014. dec. 7. 20:55
 1/10 anonim ***** válasza:

Te még hiszel a mesékben? :-D


Martin félévente bejelenti, hogy bocs, még csúszok fél évet...

Hivatalosan 2015-ben fog megjelenni, gyakorlatban én 2016 közepére várom, és talán még optimista vagyok! Pesszimisták szerint csak 2017-ben.

Egyébként A dream of Spring címet, nem lenne helyesebb úgy fordítani, hogy "Egy álom a tavaszról?" (tudom, hogy azt a részt nem te írtad, csak ez a tavasz álma, nekem elég hülyén hangzik, igen az of valóban birtokviszonyt jelöl, de fordítható úgy is, hogy ról-ről, tehát szerintem Álom a tavaszról a helyes cím (az egy határozatlan névelő szerintem műfordítói szabadság keretén belül elhagyható)

2014. dec. 7. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
"A tél szelei" helyett pedig szimplán "Téli szelek" tetszene jobban. Persze ez egyéni szubjektív megjegyzés.
2014. dec. 7. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
igen hiszek a mesékben :D én is 2016-ra várom,csak erre a cikkre rátaláltam,és úgy is az lesz hogy 2015-re megígéri,2016-ra várja mindenki és 2017-re fog megjelenni :/ de most végzet a melléknovellákkal,nem?akkor lehet hogy gyorsabban fogja írni a második felét és talán 2016 elejére végez
2014. dec. 7. 21:15
 4/10 anonim ***** válasza:
Néhány hete azt nyilatkozta,hogy a könyv felénél tart, így még mindig a 2017-es becsült kiadás a várható.
2014. dec. 8. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
A magyar cím meg gondolom a 6. és 7. könyv esetében is 2 szó lesz, mint ahogy eddig volt. Az eredeti angol címek 4 szóból álltak, a magyar címek 2-ből.
2014. dec. 8. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
5. A 7. kötet címe "A tavasz álma" szóval ez kivétel
2014. dec. 8. 16:55
 7/10 A kérdező kommentje:
vagy attól függ hogy az "A"-t külön szónak veszed-e
2014. dec. 8. 16:56
 8/10 anonim ***** válasza:
Kreatívak lesznek a fordítók és meglehet oldani vhogy frappánsan 2 szóból is. De a magyar fordítás az ami legkevésbé érdekel, csak jöjjenek ki a könyvek minél hamarabb angolul.
2014. dec. 8. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 bútylubátya ***** válasza:

Na most mit gondoltok? Meg fog jelenni a 7. kötet egyáltalán idén?


Egyébként szerintem ezt 2 könyvben kb. lehetetlen lesz befejezni, ahhoz valami hatalmas csavar kéne MArtintól, vagy két másfél Kardok vihara hosszúságú kötet (ami egyenlő 3 Kardok vihara hosszúságú kötettel).

2017. júl. 28. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 lhanna12 válasza:
És emberek mindjárt vége 2019-nek,de még mindig nem jött ki a könyv🤷‍♀️😂
2019. dec. 30. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!