Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Tűz és jég dala - Lehet tudni...

Tűz és jég dala - Lehet tudni hogy kinél van a tél (Joramun) kürtje?

Figyelt kérdés

2014. dec. 25. 22:33
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem. Elégettek egy kürtöt, amiről Mance Rayder azt állította, hogy az a Tél Kürtje, de kiderült, hogy valójában nem. Az is könnyen lehet, hogy csak legenda.
2014. dec. 26. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

[link]


Kiváncsi vagyok, hogy szerepel-e majd még ez a kürt a sorozatban.


Jól rémlik, hogy Sam-nél is van egy kürt mikor elmennek a Fal-tól?

2014. dec. 26. 12:19
 3/5 anonim ***** válasza:

Igen.

Samnél is van egy kürt, és többen (mármint a fanok) is úgy gondolják,hogy lehet,h az a kis kürt Joramun kürtje. A kinézete egyáltalán nem hasonlít ahhoz, ahogyan Joramunét írják le, de ugyebár ez egy szájról szájra terjedő legenda és így sosem tudni.

Azzal az elképzeléssel is lehet találkozni,h Euron valyriai sárkánykürtje=Joramun kürtje. Viszont ezt már többször is megfújták és még mindig áll a Fal, és akik emellett tartanak ki, azok azt mondják,h Északon kellene megfújni,h működjön. Azonban ezen valyr írás van és a sárkányokról szól, szal sztem ez hülyeség.


De ugyebár Joramun kürtjét nem úgy jellemzik,h megfújják és ledől a Fal, hanem felkelti az óriásokat a földből. Mert az északi történetek szerint az Őrség egyik lord commander-je (nemtom magyarra h lett fordítva, kapitány? főparancsnok?) elnevezte magát Night's King-nek és egy királyságot akart létrehozni magának a Falból és területeiből. És ezért a Stark király és Joramun összefogtak, utóbbi egy kürtöt vitt magával,h megfújva azt felélessze az óriásokat, akik segítenek legyőzni őt.

A nemrég megjelent világkönyvben viszont azt írják,h mikor az Elsők Westerosra telepedtek és háborúztak az Erdő Gyermekeivel, akkor azok zöldlátói egy erős varázslatot hajtottak végre, amitől -a kürthöz hasonlóan- feléledtek az óriások a földből, hegyek pusztultak el stb. és így elpusztult a Westerost és Essost összekötő szárazföld.


Szal sztem nem feltétlenül egy kürtre kell gondolni. Mert ott van pl. a "Winter is coming" mondata a Starkoknak. És több olyan elképzelés is született (és már én is ezek mellett vagyok),h maga a Starkok viszik magukkal a telet amerre mennek, nem pedig az évszakok változásáról szól a jelmondat. Pl. mikor Robb összegyűjtötte az északi sereg egy részét és megindult Tywin ellen, akkor a Folyóvidékre érve egyszercsak elkezdett gyengén havazni, és még egyáltalán nem volt ott az ideje a hónak.

2014. dec. 27. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Mármint az "igen"-t nem arra írtam,hlehet tudni, hanem amit utána írtál kommentben és amit az 1.írt :D
2014. dec. 27. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
okok :D
2014. dec. 28. 17:01

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!