Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Elkezdtem egy horror története...

Elkezdtem egy horror történetet írni, tudnátok tanácsokat adni?

Figyelt kérdés

Terjedelmileg nem olyan hosszú. Kb. olyan 6-7 oldalasnak tervezem. Most tartok a 4. oldal felénél de nem vagyok magamban biztos, se abban, hogy jól fogalmazok-e vagy, hogy tényleg sikerül-e rémisztőnek megírnom a történetet. Szóval esetleg ha kis tanácsokkal el tudnátok látni meg tapasztalataitokat megosztanátok velem örülnék neki.

15/F


2014. dec. 29. 20:51
 1/3 cathilina ***** válasza:
Ami fontos, és sok kezdő író ezen elbukik az az, hogy írásban nem tudsz ijeszteni, csak megfélemlíteni. Fel kell építened azt az atmoszférát, ami megfelelően nyugtalanító érzéseket kelt, ehhez pedig viszonylag hosszú, választékosan megfogalmazott leírások kellenek. Nyugodtan elfelejthetsz gyakorlatilag mindent, amit a horrorfilmekben láttál, mert írásban egyszerűen nem működik.
2014. dec. 29. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
szia! elküldöd a horrort légyszi? szívesen elolvasnám:)
2015. jan. 2. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

A hangutánzó szavak remekül segítenek abban hogy az olvasó beleélje magát egy könyvbe-legalább is én ezt veszem észre. (nyög, zúg, rezzen, sikít, üvölt, csoszog)

Stephen King pszichohorrorokat ír, amik a lelki eredetű nyomasztásra mennek rá, ami nem igazán ijeszt, hanem elborzaszt. Szerintem simán beleszőhetsz ilyen részt is.

Átküldenéd a novelládat? Szívesen beleolvasnék. Érdekelnek az ilyenek. :)

2015. jan. 8. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!