Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Ajanlanatok oldalakat?

Ajanlanatok oldalakat?

Figyelt kérdés

Van egy jo otletem egy szerelmes tortenethez.

Van egy srac es egy csaj akik nem egy vallast gyakorolnak es ezert a a csaj szulei nem akarnak ezt a kapcsolatot ha tudnanak rola... es itt kezdodnek a bonyodalmak...

Szerintetek jo otlet??

Milyen oldalon (ilyen onlinekonyv es oldalon) tudnam megosztani?? Vagy egyaltalan erdemes lenne? Tudtok ajanlani oldalakat ha igen??



2015. jan. 6. 21:30
 1/3 anonim ***** válasza:

Előbb írd meg, mert anélkül nehéz lenne bárhol is megosztani. Ha ezzel készen vagy, regényt általában blogban szoktak a szerzőik publikálni, rövidebb műveket érdemes amatőr írói oldalakon, habár mindez nem szentírás. Attól függ, neked melyik a kényelmesebb, a választott oldal melyiket preferálja stb. Ez még a jövő zenéje neked.

Én azt mondom, az alapötletben legalább van konfliktus, méghozzá valódi konfliktus, ha képes vagy felvállalni a komoly vallási különbségeket és a bigott szülői hozzáállást. Ez mindenképpen megér egy misét... akarom mondni kidolgozást. Kell hozzá egy jó történet is, ehhez meg nem árt esetedben egy jó vázlat (első mű lenne, nem?). Az segít a későbbiekben, átvezet az első nehézségeken. Tehát a vázlatig eljutni mindenképpen érdemes, és szerintem ebből az ötletből normális regényt írni is érdemes lenne (sablonos tini-nyálas romantikus írást, hogy igazából minden szépen megoldódik, mert a szülők belátják, hogy a fiú tökéletes, és happy end, azt nem... nem egy újabb Rómeó és Júlia kell, de gondolkozhatsz akár ilyen végletekben is). A kérdésed szóhasználata alapján azért te még nem tartasz ott, hogy ebből kiadóképes regényt faragj, de midenkinek van egy "első". Neked épp ez.

Amit javaslok: felejtsd el a publikálási kényszert, meg amatőr írói oldalakat. Előbb készítsd el magadnak a vázlatot. Ha füzetbe írod, kézzel, az jobb az elején (lelassít, nem kerül minden butaság azonnal bele, aminek nem ott a helye). Ez csak egy elnagyolt vázlat lesz, ami alapján mérlegelheted, hogy maga a történet megéri-e a kidolgozást. Kell konfliktus, nem csak leülnek, ebszélnek és minden szép. Kellenek fordulatok. Nem kéne "isteni beavatkozás", hogy megoldódjon a probléma (azaz pl. ha a szülőknek nem szimpi, hogy a fiú más vallást követ, ne lássák be a huszadik fejezetben, hogy igazából az ő vallása a saját vallásuk egyik régi ágazata, ó, akkor jöhet, nincs semmi baj). És így tovább. Ha a vázlat kész, a történet vállalható, onnantól írhatod a regényt. (Létezik a hópehely-módszer, amit kezdőknek javasolnak, én lebeszéllek róla, de utánanézhetsz. Ennek az alapja is a vázlat. Csak ehhez tudnod kell azonnal eldönteni, hogy a vázlatod az adott szinten elég jó-e. Ez meg valószínűleg nem megy még.)

Ezen a ponton mindenképpen hasznos a számítógépes segítség, már csak a helyesírás ellenőrzése miatt is. (Meg tudod kezelni a jegyzeteidet.) Emiatt szerezz be egy magyar billentyűzetet, kivétel, ha nem magyarul írnád (de akkor miért tetted volna fel a kérdést magyarul?). Ha a kérdést telefonról írtad, akkor legközelebb gépről írj, komolyabbnak hat a hozzáállásod (és azt szeretnéd, ha komolyan vennének, nem?). Írhatod füzetbe is, csak utána úgyis be kell gépelned. Ha a vázlat jónak tűnik, a történet halad, az írás megy, valahol félúton már elég sokat haladtál ahhoz, hogy ha akarod, elgondolkozhatsz a publikáláson (blog, amatőr oldalak stb.) - de nem kötelező. Én előtte legfeljebb a vázlatot tenném közzé, érdeklődve, hogy megfelelő-e a történet, vagy kezdd újra.

Ami még elengedhetetlen: olvass sokat. Akár zsáneren belül, akár bármi mást, de javallott a szépirodalom. A szókincsedet és az íráskészségedet jobban fejleszti, mint hinnéd.

2015. jan. 7. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

köszönöm a választ!! Igazából úgy terveztem hogy rögtön egy blogra írnám... olyasmi publikáláson hogy ebbol rregény legyen nem is gondolkodtam.

Hát bevallom nem ez lenne az első, mert van egy másik is egy nemzetközi blogon... azért irtam ki ezt a kérdést mert ott az ilyesmikre nem annyira kivancsiak de lehet egy magyar blogon igen...

ahhoz hogy külön leirjam piszkozatra és csak utána gépelném be nincs sok időm.... szoval ezért gondoltam a blogra.

Amúgy a történt már úgymond megvan csak a vége kell meg csavarok még hogy izgalmasabb legyen.

De nagyon köszönöm a választ!!!! :)

2015. jan. 7. 16:21
 3/3 anonim válasza:
Ha feltöltöd valahova elküldenéd a linket? :D
2015. febr. 9. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!