Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Emberek! Milyen véleménnyel...

Dreamworld13 kérdése:

Emberek! Milyen véleménnyel vagytok Reniről a SzJG-ből?

Figyelt kérdés
Én igazán nem kedvelem, idegesít a folyamatos nyávogása, a fáradhatatlan Cortez-imádat... Szerintem egy ilyen lány, mint Ő, nem érdemelné meg Cortezt... :)

2015. jan. 8. 17:34
 1/5 anonim ***** válasza:
34%

Nem baj, pont ez az a tulajdonsága ami miatt magamra ismertem Reniben. Igaz, messze nem a legjobb könyv amit olvastam, (egyéni vélemény, ez nem jelenti azt hogy rossz a könyv) nem is vagyok nagy fan, de úgy gondolom, hogy a legtöbb lány szemében nagyon szimpatikus lehet Reni karaktere mert valóságos tulajdonságai vannak, ő sem tökéletes. És valljuk be a legtöbb lány kicsit sokat hisztizik. Persze néha sok belőle, de ez van :) Azt pedig mindenképp meg kell említeni hogy nagyon kicsi az esély hogy a valóságban is megtörténjen egy ilyen "Reni-Cortez" kapcsolat. Gondolom te is ritkán találkozol olyan sráccal aki amellett hogy elképesztően kedves, mindenki imádja és isteníti.

Neked ki a kedvenc szereplőd a künyvből, és miért?

2015. jan. 8. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én kifejezetten utálom. Pedig a könyvet imádom;) Az egész sorozatba engem nem az zavar hogy nyávog, hanem az hogy tényleg olyan lehetetlen tulajdonságai vannak. Engem személy szerint az zavar a legjobban, hogy nem tudja magát kikapcsolni..mindig a tanulás tanulás tanulás tanulás.......... az öltözködéséről ne is beszéljünk. Nekem azért senki se mondja hogy van oylan lány akit nem érdekel hogy hogy néz ki. Totálisan nincsen stílusa. Vagyis van de az tényleg tökre béna. Nemigaz, hogy nem tudott volna magára adni egy kicsit is. Mert mondta Laura( akit imádoook *.*) hogy ő olyan átlagos lány. Mikor a könyvbe levoltak írva hogy hogy öltözött fel nekem nem az jutott hírtelen a trapézfarmerről eszembe, hogy átlagos. Aki manapség azt hord az egyszerűen lúzer. Még akkor is ha az első kötet 2010-ben íródott. Tudom, hogy egy embert nem a kinézete alapján kell megítélni, még akkor is ha msot csak egy képzeletbeli szereplőről van szó, de azért ez már hihetetlen hogy nem veszi észre, hogy rajta kívűl kb senki se vesz már fel olyat... na meg a szülei. Azért az is elég gáz, hogy a saját gyerekükhöz kamaszkezelő könyvet használnak. Nehogy egy könyv mondja már meg, hogy hogy neveled a saját gyerekedet. Egszóval az egész Rentai családot utálom.
2015. febr. 4. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
Szerintem Reni elég kelekótya.Összezavarodott,nem tudja hol jár,majd amikor megszerzi Cortezt már azt hiszi,milyen menő.Amikor ezt csak a barátjának köszönheti.Nem a kedvenc szereplőm,mert szerintem nem egy tizenéves tini módjára viselkedik.Beatlest hallgat,tanul,nem szórakozik és nem mellesleg majdnem minden tanár kedvence.Bevallom,én is jó tanuló vagyok de azért máshogy viselkedem.Leiner Laura ilyennek álmodta meg és attól hogy Reni ilyen amilyen azért ilyen jó ez a könyvsorozat szerintem. :-)
2015. ápr. 28. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszotokat! Igazából én nagyon nem bírom őt,mint szereplő, és ezért gondolom azt, hogy egy ilyen szuper és kedvelt könyvsorozatnak ilyen főszereplője legyen, mint a Renáta... De hát ízlések, és pofonok, ugye..:)
2015. jún. 25. 16:44
 5/5 anonim ***** válasza:

Reni egy önbizalomhiányos gyerek, majd tini. A regényben leírják előtörténetként, hogy általánosban kábé mindenki utálta, kiközösítette. Szóval nekem az a véleményem róla, hogy igazából csak az tudja megítélni, aki átment hasonlón, sőt, az magára is fog ismerni benne. Hogy megérdemli-e Cortezt: nos, ez egyfajta Hamupipőke-történet. Reni egy olyanfajta értékeket megbecsülő/protezsáló karakter, ami ugyan már régóta nem népszerű, de valójában sokkal helyesebb értékítélete van, mint az osztálytársainak általában. Én úgy érzem, a könyvben van egyfajta "tanító" jelleg is, hogy ezek a helyes értékek, és emiatt a főszereplő lány igenis megérdemli álmai fiúját, meg hogy boldog legyen.

Nyilván nem túl életszerű, viszont sok Renihez hasonló valós személyt megszólít.

Engem személy szerint a mostanában állandóan sulykolt erős, vagány típusú lánykarakterek idegesítenek nagyon. Ez nyilván ízlés kérdése. Szerintem jó, ha van többféle karakter, mind az irodalomban, mind a filmvásznon vagy tévében.

márc. 25. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!