Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Ha egy könyvről (Mondjuk egy...

Ha egy könyvről (Mondjuk egy komplett regényről) csinálnák hangoskönyvet és feltölteném Youtube-ra, akkor megsértem a szerzői jogokat?

Figyelt kérdés

Szóval, ha egy regényt amit megvásároltam azt én felolvasom és a hanganyagot (és képként a borítót) feltöltöm youtubera, akkor azt letilthatja a youtube, vagy a szerző/kiadó? Pénzt persze nem fogok érte kérni, de youtube partnerként kapok pénzt nézettségtől függően (gondolom). Csak nem tudom, hogy e-módon terjeszthetem-e a könyvet. Csak mert van pár ismerősöm, aki szívesebben meghallgatná a könyvet, mint sem elolvasná.

Ebből gondoltam ezzel pár embernek segíthetek. (Természetesen a videóban vagy nevezzük hang anyagnak.. A hanganyagban biztatnám a könyv megvásárlására az embereket.


Válaszokat előre is köszönöm.



2015. jan. 17. 20:38
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Igen, ezzel megsérted a szerzői jogokat. Semmilyen másodközlés vagy egyéb terjesztésre nem vagy jogosult, kivétel, ha a szerző és a kiadó direkt megkér erre. Akkor sem kérhetnél a YT-partnerség keretében pénzt, ahnem ők kapnák, téged pedig kifizetnének tisztességgel. Vagyis a YT letiltana, ha ezt megpróbálnád meglépni. Kb. ugyanolyan ez, mintha torrent oldalon osztanád meg a beszkennelt, ORC-zett anyagot, csak odaírod, hogy ha tetszett, vegye meg a könyvet.

Elvileg már az is tilos, hogy létező hanganyagot (előre elkészített hangoskönyvet, amit megvettél) feltölts.

2015. jan. 18. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
A könyv tartalmát védi a jog, azt nem lehet a tulajdonos tudta és beleegyezése nélkül terjeszteni. Szóval, ahogy az első is írta, ezzel szerzői jogot sértenél.
2015. jan. 18. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ha a konyvet nem vedi szerzoi jog (a szerzo tobb mint 70 eve meghalt, vagy az anyag mas okbol nem jogvedett), akkor igen, feltoltheted. Tehat ha pl. egy Jokai, Mikszath, Jane Austen regenyt akarsz felolvasni, nem lesz semmi gond. :) A kozelmultban keszult muveket viszont nem szabad, ahogy fentebb is irtak.
2015. jan. 18. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Amit irtam, az persze csak az eredeti anyagra ervenyes, az atdolgozasokra nem.


pl. egy 1590-ben keszult Shakespeare drama nem jogvedett, de annak egy 1990-ben keszult magyar forditasa mar jogvedett...

2015. jan. 18. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!