Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Mennyire konnyű/nehéz kiadatni...

Mennyire konnyű/nehéz kiadatni konyvet a Google Play-en, az iStore-ban illetve az Amazonon?

Figyelt kérdés

Egyáltalán érdemes-e belevágni?

Van egy novelláskotetem és szeretném ha elérhető lenne mindenki számára.

Magánemberként van erre lehetőségem?

Macerás?

Anyagilag megérné?


2015. jan. 20. 11:44
 1/2 anonim ***** válasza:

A felsoroltak nem kiadást, hanem terjesztést végeznek. Ne keverd a kettőt! Ha neked kiadás kell, előbb egy kiadót keress fel (magán- vagy PoD-kiadó, vagy megpróbálod egyedül), utána jöhet a terjesztés adott esetben netes forrásokon keresztül. Vagyis nem elég a kézirat (feltételezem, az van meg), kész, formázott, tördelt szöveg kell megfelelő formátumban (pdf, epub, mobi, prc - ha jót akarsz, mind).

Úgy tudom, egyik megoldás sem ingyenes, tehát akkor is bele kell invesztálnod, ha nem lesz belőle bevételed. Nekem kicsit zavaros, melyik szervezet hol és mennyit sápol le (és utána hogyan történik az adózás), de magánemberként biztosan van rá lehetőséged, hogy feltölts. Később adóügyi szempontból előfordulhat, hogy mondjuk az Amazonhoz kell egyéni vállalkozói, ezt nem egészen látom át (régebben fogadtak magánembertől, egy időben csak kiadóként lehetett felölteni, most már nem tudom, mi a helyzet). A másik két helyen ilyen megkötés nincs, ha nagyobb bevételed van, azért ezt majd el kell könyvelned valahogy.

Macerásnak macerás, minden az. Hogy megérné-e, azt neked kéne tudnod. :) Nem véletlenül fizetnek horribilis összegeket a terjesztésért, a marketing nem egyszerű. (És mindenki elkéri a maga kis részesedését.)


Ha teljes és szakszerű válasz kell konkrétan ezekről a cégekről és arról, hogyan megy náluk a trjesztés, szerintem vedd fel a kapcsolatot mondjuk a Publio kiadóval. Valószínűleg válaszolni fognak, ügyesen belerejtve pár reklámot, hogy ez mennyire nehézkes dolog, de náluk egy ilyen és ilyen csomag keretében az egészet megkapod, csak hátra kell dőlnöd. De a lényeg (mik a feltételek, hogy feltölts, mennyit kell fizetni, egyszeri vagy százalékos alapon, magánemberként mit kell teljesítened hozzá, hogy megy az adózás stb.) benne lesz.

2015. jan. 20. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Azt a mindenit! :-) köszönöm a kimerítő választ
2015. jan. 20. 20:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!