Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » A kérdés főleg azoknak szól,...

Fénysebesség kérdése:

A kérdés főleg azoknak szól, akik regényt írnak: van valami ellenőrző/felügyelő módszered, amivel elkerülöd a lehető legtöbb ellentmondást és szarvashibát a könyv írása közben?

Figyelt kérdés
Újra és újra rá kell döbbennem, hogy a tervezéssel és a hibák elcsípésével hadilábon állok. Köszönöm a tippeket előre is!
2015. jan. 25. 12:17
 1/3 Brigi620 válasza:
Igaz, nem vagyok, csak kezdô író, de én általában csak simán visszaolvasom a korábbi részeket, gyakran jegyzeteket írok, hogy mirôl nem feledkezhetem meg. Kulcsszavakat, néha egész mondatokat írok, nekem sokat segít.
2015. jan. 25. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Első körben vázlat, nem hinnéd, mennyit segít. Nem csak valami odavetett pár mondat (de, az is kell), hanem egy részletes, fejezetes lebontással dolgozó vázlat, akár több színnel (ha papírral írod), hogy jelöld a kapcsolódási pontokat, ellentéteket. Ez nem nagy trükk, sima vázlatírás, az agy a színeket jobban megjegyzi. Azért képeket ne rajzolj, az balul üthet ki, ha később meg akarod írni a jelenetet, érdemes inkább részletesen leírni a fontos pontokat.

A kisebb, szövegközi hibák ügyében egyedül az átolvasás segít, ha úgy kezded az írást, hogy elolvasod az addigiakat, esetleg kiszúrod. Nem mindenkinek áll át az agya azonnal szerkesztésre, van, hogy csak hosszabb idő (pl. két hét) pihentetés után szúrod ki az ilyeneket. Azért a komolyabb bakikat egy alapos átolvasás azon frissiben is előhozza, ha pl. nem jelenik meg sehol egy személy, de a következő bekezdében már beszélgetnek vele, az feltűnik. Próbálj eltávolodni a történettől, mintha akkor látnád először. Ha ez nem megy, akkor marad a pihentetés utáni átolvasás.

Ha még így is problémáid vannak, kérj meg valakit, aki szívesen segít, hogy olvassa át a már megírtakat. Ő tényleg kívülálló, tehát ki fogja szúrni.

2015. jan. 26. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen :)
2015. jan. 28. 20:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!