Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Olvasott valaki balszerencse...

Olvasott valaki balszerencse áradása könyveket?

Figyelt kérdés
Ha igen, mi a véleményetek? Miért nem menedzselik rendesen Magyarországon? Mit gondoltok Lemony Snicket stílusáról, a fordításról, vagy a filmről ami a könyvekből készült?
2010. febr. 8. 21:58
 1/9 anonim válasza:
én olvastam,még kb 12 évesen.nagyon-nagyon tetszettek!és azthiszem 4 kötetet olvastam el belőle.a filmet nem láttam még:)
2010. febr. 8. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
0%

Én elolvastam az első részét, ennyi épp elég volt belőle...

Szerintem nem egy nagy mű.

Nagyon hasonlít a Harry Potterhez (vagy a H.P. hasonlít ehhez?), és már kicsit elég az ilyen és a hasonló művekből...


Szerintem ott a baj, hogy Dunát lehet már rekeszteni a varázslós-boszorkányos ifjúsági regényekből, dugig van ilyenekkel minden könyvesbolt (már nem eladható).

2010. febr. 9. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Ja, és láttam a filmet is : hááát, mit mondjak...

Mégegyszer nem nézném meg! :-P

(Könyvben nem is tűnt fel annyira, milyen borzalmasan pocsék az egész történet.)

2010. febr. 9. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 judka válasza:
Nekem tetszett a film, a díszletek főleg, és sajnos nagyon látni, hogy három könyvből gyúrták össze. Amikor a filmet itthon bemutatták, kiadták a könyveket is (nem tudom, pontosan mennyit), könnyen be lehetett szerezni őket. Szerintem azok nagyon gyengék, ha rendesen lennének szedve, akkor vékony füzetekben elférnének. A nyelvezete, és a stílusa is elég gyermeteg. Igaz, én körülbelül húszévesen olvastam. :)
2010. febr. 9. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Én 14 évesen olvastam őket, de nekem már akkor se tetszett. Az egész olyan erőltetett és gyermeteg. Bár csak az első regényt olvastam, a többiről nem tudok nyilatkozni, de a második kötetre nem tudtam rávenni magam, pedig mindenevő vagyok-voltam könyvek terén
2010. febr. 16. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
100%
Én olvastam! Kérdés: Hol vannak boszorkányok, varázslók ebben a könyvben?!(válaszolótól kérdezem) Nekem azért tetszett, mert nem egy sablon-könyv és nem happy end a vége!
2010. febr. 25. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
100%
Szia! Én olvastam eddig mind a nyolcat. És imádom! Szerintem zseniális Lemony stílusa. A film is nagyon jó! Imádom a humorát meg az egész hangulatát! Felháborítónak tartom, hogy ilyen nehezen megy a kiadás Magyarországon! Az eddigi válaszolóknak pesig csak annyit mondanék, lehetséges, sőt biztos, hogy nagyon felszínesen olvastátok ezt a könyvet.. vagy nem is ezt olvastátok xD. A nyelvezete egyáltalán nem gyermeteg. Lemony nagyon is érti, hogy keltse fel az érdeklődést. Továbbá semmi köze a Harry Potterhez. Nincsenek benne varázslók. Kizárt dolognak tartom, hogy ezért nem lehet eladni. Egyszerűen csak mindenki sablonos és unalmas. Természetesen tisztelet a kivételnek. Mindegy.. ez csak az én véleményem. Aki vevő rá az olvassa el, szeresse, aki meg nem az inkább ne foglalkozzon vele mert úgyis csak olyat tud mondani ami nem is igaz erre a könyvre.
2010. márc. 21. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Még nem olvastam, de egyszer el fogom. Nagyon tetszik a borító grafikája.
2010. ápr. 17. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

olvastam kb. 3 könyvet és láttam a filmet, és tervezek még olvasni belőle, most újra megjött a kedvem

a könyveket össze vissza olvastam amit épp találtam a boltban, nem okozott gondot, mivel kis kerek történetek (nagyjából)

az egyik kedvenc könyvsorozatom :D:D szeretem Lemony Snicket stílusát, a fordítás nem rossz, a film is jó de közel sem annyira mint a könyvek! nem baj hogy nincs happyend, meg hogy lehangoló néha, szerintem üdítően 'más' mint a többi filmek, könyvek

14/L

2013. nov. 1. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!