Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Ha a történetemben visszaemlék...

Ha a történetemben visszaemlékezésképpen egy kitalált város szerepel, akkor a 21. század is egy kitalált városban történjen, vagy egy valós településben?

Figyelt kérdés

Elkezdtem egy történetet,(egyelőre még csak magamnak írom) és a prológusában (nem is nevezném prológusnak) a 16. században vagyunk, és egy kitalált város (vagy is kitalált ország) szerepel benne. De a történet a 21. században játszódna, a prológus csak egy visszaemlékezésféle, de nem tudom, akkor az egész történet egy kitalált országban legyen, vagy nem?!

Nem tudom értitek-e, de nem tudom eldönteni. Mivel lehet úgy is írni, hogy Angliában régen volt az a város, és régen az volt a főváros, és épp koronázás folyt. De lehet a 21. század egy kitalált országban is, de nem tudom. Szerintetek melyik legyen?! :/


2015. jan. 29. 13:58
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia!

Szerintem a városok és minden alap maradhat.Ha úgy érzed hogy történelmi anomáliával találkoznál az írás során akkor vegyél alapul egy nagy csatát pl aminek a végkifejlete (nem a történelemben ismert módon) más lett így a városok...stb lehetnek valósak csak a fejlődés és az eltelt történelmi tények mások.Utópisztikus fantasy világot teremthetsz.

2015. jan. 29. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Lehet hogy ez a megoldás lesz, ment a zöld pacsi! :)
2015. jan. 29. 14:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!