Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Tudtok írni olyan könyv...

Tudtok írni olyan könyv címeket, amelyek a beszédképesség fejlesztésével foglalkoznak?

Figyelt kérdés
2015. febr. 2. 00:14
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nem vagyok biztos benne, hogy beszédhibák javításához vagy beszédtechnika fejlesztéshez keresel-e könyvet, de az ő munkáikat tudom ajánlani:


Montágh Imre könyvei.

Van közülük artikuláció javítására használható, és van beszédtechnikai is.


Illetve Thoroczkay Miklósné "Hangfejlesztés-Beszédtechnika" c. munkája egy kötetben tartalmazza a különböző hangok javításának technikáját, illetve a beszédtechnika fejlesztésére szolgáló gyakorlatokat is.

/Thoroczkay Miklósnénak van az "r" hang javítására is egy külön könyve, az a megjelenésében elsősorban gyerekekhez van igazítva, de természetesen használhatják felnőttek is./


Mind a két szerző könyvei használhatók óvodás kortól egészen felnőtt korig, de szerintem csak akkor lehet igazán hatékony, ha vagy szakember vagy (logopédus), vagy van melletted egy szakember, aki irányít, és akkor tudsz ezekből gyakorolni. A hozzáértő kontrollszemély szükséges a gyakorláshoz.

2015. febr. 2. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!