Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Tetszik nektek, vagy szerintet...

Tetszik nektek, vagy szerintetek rossz? Ha rossz, mit változtatnátok rajta?

Figyelt kérdés

A beszélő szamár élete

Hallgass, várj, s figyelj! Ez a mese egy beszélő szamárról szól, aki az éltét unta meg. Egyszer volt, hol nem volt, volt egyszer egy beszélő szamár, aki Csacsesznek hívtak. Kicsi kora óta egy házaspárnál élt. Azonban egy baba születése felforgatta Csacsesz életét.

A 20. század végén járunk, egy júniusi reggel. Csacsesz gazdái, Dávid, és Imola. Imola terhes volt, s ezért a kórházba sietett a férjével. Csacsesz orrára nyomtak egy puszit, majd elmentek. Csacsesz később elment a közeli tóhoz, s leült a földre. Ott egy halat pillantott meg, aki a homokos földön ugrált.

-Ha segítesz nekem, akkor teljesítem két kívánságodat! Kérlek juttass vissza a tóba!-könyörgött a hal.

Csacsesz segített a halacskának.

-Köszönöm. Most mond, hogy mire is vágysz igazán, s teljesítem neked!

-Köszönöm, de nem kérek semmit, bár ha belegondolok, szeretném ha érteném, azt, amit az emberek mondanak, s én is tudnék beszélni hozzájuk!-válaszolta Csacsesz.

A hal teljesítette a kívánságot, s megígérte a csacsinak, hogy még egyszer kívánhat valamit. Csacsesz vissza akart menni az otthonába, de nem tudta, hogy hol az otthona, mivel már beesteledett. Elindult észak felé, s egy erdőbe érkezett. Az erdőn át elérkezett a városba, s onnan már megtalálta az otthonát. Hazaszaladt, de senkit nem talált ott. Egy hét múlva végre megérkeztek Csacsesz gazdái. De már eggyel többen voltak. A kis csacsi nem értette az egészet.

-Szia Csacsesz! Már régen láttalak, s már nagyon hiányoztál!- simogatta meg Csacsesz fejét Dávid.

-Ő itt az új családtag! Emmának hívják, s ő az én kislányom!- vitte oda a kis Emmát Csacseszhoz.

Ahogy teltek a hetek, Csacsesszal egyre kevesebbet foglalkoztak. Emmával több időt töltöttek, s ez a kis szamárnak is feltűnt. S nem is nagyon örült ennek annyira.Egyszer-kétszer megcirógatták a kis fejét, de már nem simogatgatták annyira mint régebben. Egyre többször szökött el, s az egyik napon vérző lábbbal ment haza.

-Mi történt veled, kicsi csacsim? Hol voltál?-kérdezte kétségbe esve Imola.

-Az erdőben voltam, s megtámadott egy farkas.-válaszolta.

.És miér' mentél el?

-Mert már nem szerettek!-sírta el magát a csacsi.-Emmával többet foglalkoztok.

Másnap Csacsesz arra kelt fel, hogy valaki rászuszog. Kinyitotta a szemér, s egy másik csacsit vett észre.

-Ki vagy te?-kérdezte.



2015. febr. 6. 17:45
 1/9 A kérdező kommentje:

Még nincsen kész,

Egy versenyre szeretném beküldeni

2015. febr. 6. 17:46
 2/9 anonim ***** válasza:
Jódlis Csacsesz.
2015. febr. 6. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Minek ez a rengeteg felkiáltójel? Túl sok a tőmondat.
2015. febr. 7. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm, de amúgy jó?
2015. febr. 7. 13:35
 5/9 anonim ***** válasza:

Hááát, furcsa megoldásnak tartom, ahogy a közeli tótól nem talált haza, de egy erdőn és városon átvándorolva gond nélkül haza ért.

Fura, hogy 1 hétig a kutyának sem tűnt fel, hogy nincs otthon a csacsi. A férj nem lehetett 1 hétig távol a szülés miatt, vagy ha mégis, mindenképpen kellett volna, hogy valaki gondoskodjon az otthoni állatokról.

Zavar az is, hogy a gazdái semmi meglepődést nem tanúsítottak, amikor a csacsi megszólalt - simán átsiklottak felette, aztán elintézték a dolgot annyival, hogy vettek mellé még egy csacsit.


Oké, hogy még nem fejezted be, de ez így nekem nem igazán tetszik, bár az alapötletből lehet jót kihozni, úgyhogy hajrá. :)

2015. febr. 7. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Az elején ugrálsz az igeidők között, néhol szóismétlések vannak, de az nem túlnyomóan. Viszont nem írsz le semmit rendesen, mindegyik jelenettel csak egy-két mondat erejéig foglalkozol, emiatt a szöveg hadaró lesz, és sokat ront az élvezhetőségén. Nekem maga a történet is fura, kissé semmitmondó (főleg ahogy az elején elkezded, ez a 20. század, meg hogy megunta az életét, számomra ez nem illik egy mesébe), de lehet, hogy jobban kifejtve, szebben leírva jobban tudnám értékelni.
2015. febr. 7. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Szerintem aranyos. Hogy jó-e, az attól függ, minek vesszük: iskolai fogalmazásnak jó, novellának nem. Ha azt szeretnéd, hogy novellának vagy mesének is jó legyen, akkor érdemes gyakorolni az írást, esetleg írástechnikai könyveket olvasni, hogy tisztába jöjj azzal, hogyan kell érzékletesen kibontani a jeleneteket, logikusan felépíteni a bevezetést, tárgyalást és a befejezést, információt adni a szereplőkről és környezetükről, stb.
2015. febr. 7. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

átírtam teljesen, a tanácsok alapján!

Hallgass, várj s figyelj. Egyszer volt, hol nem volt, volt egyszer egy beszélő szamár, akit Csacsesznak hívtak. Kicsi kora óta egy házaspárnál élt. Azonban egy baba születése mindent megváltoztatott.

A 20. század végén járunk, egy júniusi reggel. Csacsesz gazdái, Dávid, aki a húszas évei végén, s Imola, aki a húszas évei közepén járt. Imola terhes volt, s ezért a kórházba siettek. Egy cuppanós puszit nyomtak Csacsesz orrára, majd sietve elindultak, s a kis szamár pedig lógó fülekkel indult el a közeli tóhoz, ahol szomorúan ült le a homokos földre. Ott egy átlagon halat pillantott meg, aki a tó mellett ugrált, s próbált visszajutni a vízbe, sikertelenül. Ekkor észrevette a szomorú állatot, aki pár méterre ült tőle.

-Csacsi!-szólt oda neki.-Ha segítesz nekem, akkor teljesítem két kívánságodat, mert a három túl sok lenne.

A csacsi segített a halnak.

-Köszönöm, hogy megmentettél!-válaszolta a hal.-S most kívánj valamit!

-Azt szeretném, hogy tudjak beszélni a gazdáimhoz.-válaszolta a csacsi.

A hal teljesítette a kívánságot, s megígérte a jószívű állatnak, hogy még egyszer kívánhat valamit, bármi is legyen az.

A kis csacsi jobb kedvű lett, s haza szeretett volna menni, de nem tudta, hogy hol is van az.

-Szólok a halnak, s ő segít nekem!-gondolta.-De az nem jó, mert akkor többet nem kívánhatok.

Ezért inkább elindult észak irányába, s fáradtan baktatott előre. Pár perc múlva egy tisztásra érkezett, ahol egy csacsi álldogált. Egy órával később szomjasan, éhesen és fáradtan pillantotta meg a házat, ahol élt, s pár perccel később már a friss szénát ette.

A kis csacsi egyre szomorúbb lett, mert már napok óta nem látta a gazdáit. Minden nap, reggeltől - estig a kerítés előtt figyelte a mellette elhaladó autókat, de fehér BMW-t sehol nem látott. Egyre szomorúbb lett arra gondolva, hogy biztos nem szeretik őt. Teltek a hetek, s a kis Csacsesz nagy örömére megérkeztek a szerettei. De hárman voltak. Miért? A kis jószág nem is értette az egészet.

- Szia Csacsesz! Már nagyon régen láttuk egymást! S már nagyon hiányoztál. Ő itt az új családtag! A neve Emma. - simogatta meg az értetlenül álló kis csacsifiút.

- De hogy te milyen sovány vagy! - ütögette meg Dávid a kis hasát.

Ahogy teltek a napok, Csacsesszal egyre kevesebb idő töltöttek el, s ennek ő nem is örült annyira. Állandóan a kis Emma körül sürögtek, forogtak. Pár percig játszottak vele, de amint elkezdett sírni a kislány, Dávid és Imola egyből szaladtak be a házba, s a csacsit már be sem engedték a szobákba. Egyre többször szökött el otthonról, s volt, hogy napokig haza sem ment. Ám, az egyik erdőben töltött nap után vérző lábbal tért haza.

- Mi történt veled, édes csacsim? - kérdezte Imola, miközben kihívta az állatorvost. De a csacsi nem válaszolt.

- Hol voltál kicsi Csacsesz? - kérdezte Dávid is.

- Az erdőben voltam, s megtámadott egy farkas.

- És miér' mentél el?

- Mert már nem szerettek! A babával többet vagytok!

Másnap, Csacsesz arra kelt fel, hogy valaki nézi őt, s ez nagyon felidegesítette. Kinyitotta a szemét, s egy csacsilányt vett észre. Nem pont úgy nézett ki mint ő.

- Ki vagy te? - ugrott el a kicsi szamár ijedten.

- Én vagyok az új csacsi! Hisztéria a nevem. És neked? - kíváncsiskodott a csacsilány.

- Én Csacsesz vagyok, de most mennem kell! - s ezzel elfutott a csacsi, bement a házba, s megkereste a gazdáit. Most is Emmával voltak.

.

.

.

2015. febr. 7. 18:07
 9/9 A kérdező kommentje:

.

.

.

- Ki ez az új csacsi? - kérdezte.

- Úgy gondoltuk, ha veszünk neked egy pajtást neked, akkor nem fogsz többet elszökni, s unatkozni sem. - válaszolták.

- De én eddig sem unatkoztam, csak egy kis szeretetre vágyok! - s ezzel elfutott.

Futott a tisztásra, a tisztásról az erdőbe. S ott volt napokig.

Eközben Imola körbejárta az utcákat, s Dávid minden embert felhívott telefonon, hogy nem-e látták a kis szökevényt. De egyikőjük sem járt sikerrel.

Napok múlva azonban egy juhász megtalálta őt a tisztáson. Tele volt sebekkel, és nagyon fáradt volt. S bizony, elég sovány is volt szegény állat. Az állatorvos nem mondott túl sok jót, s azt mondta, hogy nem fogja megélni a holnap estét. De a kis csacsi túlélte. Igaz, hogy nagyon gyenge volt, de Hisztéria és a gazdái segítségével hetek múlva már szaladgált, s olyan boldog volt, mint még soha.

- Bocsánatot kérek tőletek, hogy úgy viselkedtem veletek, csak ki voltam éhezve egy kis szeretetre, de ti türelmesek voltatok velem. - kért bocsánatot mindenkitől, s ezzel elment. - Hiába voltak velem ilyen kedvesek, nem érdemlem meg őket! Hiszen, hogy viselkedtem velük! - sírta el magát a tóhoz menve.

A tónál leült, s belenézett a vízbe. A tükörképét látta, s hosszú ideig nézte magát. Majd egy ismerős hangra lett figyelmes.

- Mi a baj, kicsi csacsi? Hozzám jöttél? - kérdezte a hal.

- Igen, hozzád jöttem! Kívánni szeretnék. - válaszolta.

- Mit szeretnél?

- Azt, hogy legyek egy szobor, s a gazdáim kertjében álljak.

- Biztos vagy te ebben? - csodálkozva kérdezte a hal.

- Igen, mert rosszul bántam a családommal, pedig szerettek! S nem érdemlem meg őket, mert önző voltam! Azt akartam, hogy csak velem foglalkozzanak! - mondta.

A hal sajnálta a kis csacsit de muszáj volt teljesítenie a kívánságot.

Másnap a szobor már ott állt a kertben. Imola mikor meglátta felsikított, hogy mi történt Csacsesszal. Dávid sem akart hinni a szemének, de ez volt a valóság. Így ért véget a szegény jószág szép élete. S a szobor még ma is ott áll, ha azóta el nem fáradt, vagy el nem ment onnan.

2015. febr. 7. 19:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!